DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

HF86    265

A debrzyna siedzi spokojnie w swojej puszczy i odrabia straty na bydle produkując lek na koronawirus z resztek żyta co to rogaczom nie oddał 

• Haha 5

egon121    4

Młoda krowa LM z urazem nogi-leżącą 4 zł/kg poubojowo. Uboj z konieczności w gospodarstwie. 

WiesławZetor    156

Ceny nie będzie, po aferze leżakowej przez 12 miesięcy wzrosła o 50(!!!!) groszy. Teraz wydymali Nas o te 50 groszy w jeden dzień. Boję się, że to nie koniec. Kanalia to był wizjoner, wszystko się sprawdza  :) A najlepsze jest podejście na forum. Piszesz, że gówno nie interes, to ktoś od razu myśli, że gdzieś tu jest podwójne dno, że jakaś podpucha, że trzeba więcej hodować, bo ten celowo zniechęca. Mentalność :)

• Thanks 3
  • Haha 1

Wiadomość z agroFakt.pl

Kentar    552
11 minut temu, WiesławZetor napisał:

Ceny nie będzie, po aferze leżakowej przez 12 miesięcy wzrosła o 50(!!!!) groszy. Teraz wydymali Nas o te 50 groszy w jeden dzień. Boję się, że to nie koniec. Kanalia to był wizjoner, wszystko się sprawdza  :) A najlepsze jest podejście na forum. Piszesz, że gówno nie interes, to ktoś od razu myśli, że gdzieś tu jest podwójne dno, że jakaś podpucha, że trzeba więcej hodować, bo ten celowo zniechęca. Mentalność :)

Wegrzynowo cena najnizsza byka po aferze: 10,70

Wegrzynowo cena najwyzsza byka po aferze: 12,80

Faktycznie 50gr.

karolr2    333

Jak to dobrze że jeszcze kilka miesięcy i się kończą zobowiązania z MGR. Koniec gówna,koniec wizyt weterynarzy koniec nerwów i szarpania się  z demonami i to za darmo.  

• Thanks 2

karolr2    333

50gr mniej na kg x700kg i 50 sztuk. Trochę naleci do tego 3 w piach 2 przed wczesny odjazd 1 też po przygodach do tego ile poszło na wet. to nawet nie chce mi się myśleć ile to by było % 

• Like 1
  • Thanks 1

WiesławZetor    156

Po aferze leżakowej sprzedawałem byki po 6.00 + vat (najniższa cena jaką dostałem za wagę żywą), po odbiciu w grudniu-lutym 6.50 + vat. Po tyle też sprzedałem tydzień temu, teraz boję się nawet dzwonić, żeby się nie wkur..ć

Jak to mówią, syty głodnego nie zrozumie. Ktoś, kto ma alternatywę, np super ziemie, nie powinien w ogóle wchodzić w hodowlę, bo ziemia sama z siebie da lepszy dochód. Widzę to po sobie. U mnie hodowla to był bezsensowny krok. Jarek Bazydło pewnie ma dochód, wierzę mu, ale u mnie nie ma to dłużej sensu.

• Thanks 1

dzikidaniel    107
1 godzinę temu, WiesławZetor napisał:

Jakby wczoraj się urodził i nie wiedział jak cykle spadków i wzrostów cen działają... Na wiosnę i na jesień obniżki, na wiosnę bo zapasy się kończą i nawozy rolnik musi kupić, a na jesień bo bydło z pola schodzi. Afera leżakowa nie zrobiła takiej krzywdy jak ci co ze świń rezygnowali i wstawiali w każdym kącie byka bo cena dobra (była). Teraz jest na rynku tyle bydła że ubojnia może cenę zbijać a i tak znajdzie takiego co musi sprzedać.

Niech ci których każda obniża boli i po niej idzie litania że już kończą z rogatym dziadostwem, wreszcie skończą z a nie tylko zaczną marudzić bo już głowa boli od wyzywania na ubojnie i dymania z handlarzami. Wiecznie biadolą ale cielaki szukają i dostawiają.

C328, U-912, R 103-54, Ares 710

leszek1000    402

Przede wszystkim nie brać cielaków z zagranicy 

No chyba że typowo mięsne. Za dużo jest bydła w Polsce i nie ma gdzie sprzedawać. 

• Like 1

sylwekbarca2    97

Pierwszy raz się z nim zgadzam:

MINISTER ARDANOWSKI DO ROLNIKÓW: POŚREDNIK JEST ELEMENTEM ABSOLUTNIE ZBĘDNYM, KTÓRY ZGARNIA SWOJA MARŻĘ I SWOJE DOCHODY WASZYM KOSZTEM

• Like 3

leszek1000    402

Ja wiem że handlarz może ci dużą ilość na raz przywieść i tanio ale to niszczy nasz rynek. Potargować się z rolnikiem może taniej sprzeda a jak nie to jest dużo innych hodowców

HF86    265

Pan  ardanowski może by w końcu zabrał się za robotę i ustawy dla rolników zamiast głosić tezy z których nic nie wynika . ale to chyba cały PiS tak ma.o cudach opowiadać a swoje robić pod dyktando amerykansko izraelskie

• Like 1

leszek1000    402

I może warto pomyśleć nad hodowlą bydła mięsnego. Wiadomo że to spore koszty ale kupować hfy litewskie to już się opłaca. 

JarekBazydlo    1110

Teraz najlepiej to trzyma sie cena cieląt bo u nas dochodzi do 20-22zł za kilogram za kolor cielaki typowe MM... xD Dziś jade ogladac odsadki LMxHH  i LM ciekawe jaka cene mi krzyknie...

tomcio124d    7

Ja nie narzekam hoduje już 10 lat początki były trudne ale jak już złapałem kontakt z rolnikami to poszło. Cielaki mam od swoich rolników od 400 je do 700 mięsne. A bydło w ostatnich 3 latach nie sprzedałem taniej niż 6.8 netto. Wczoraj pojechały je 2 szt po 6.9 netto . Nawet po aferze lezakowej poubojowo klasa O 13.3 R 13.8 . Proszę nie panikowac pośrednicy tylko na to liczą  

• Confused 1

Ursus932    1865
23 minuty temu, sylwekbarca2 napisał:

Pierwszy raz się z nim zgadzam:

MINISTER ARDANOWSKI DO ROLNIKÓW: POŚREDNIK JEST ELEMENTEM ABSOLUTNIE ZBĘDNYM, KTÓRY ZGARNIA SWOJA MARŻĘ I SWOJE DOCHODY WASZYM KOSZTEM

To niech zacznie robić coś żeby ich eliminować 

• Like 4
  • Thanks 1

HF86    265

22za kg cielaka to się nie dziwię że w portfelu pusto.hf 300 kg po 2tys można dostać lub odsady po 3 klock po 300 kg.rok pasienia i wio na ubojnie.ale każdy ma jakiś plan😉

jarecki    1306
38 minut temu, soltys48 napisał:

Krowa P

Całe 6

a czy Mógłbyś wstawić zdjecie z neta podglądowe jak wygląda klasa P na żywo ?

mikcom20    76
tomcio124d napisał:

Ja nie narzekam hoduje już 10 lat początki były trudne ale jak już złapałem kontakt z rolnikami to poszło. Cielaki mam od swoich rolników od 400 je do 700 mięsne. A bydło w ostatnich 3 latach nie sprzedałem taniej niż 6.8 netto. Wczoraj pojechały je 2 szt po 6.9 netto . Nawet po aferze lezakowej poubojowo klasa O 13.3 R 13.8 . Proszę nie panikowac pośrednicy tylko na to liczą  

to się pochwal co to za zakład tak chojnie po aferze płacił? Uważasz że ta cena 6.9 to godna zapłata?

pit17    92
1 godzinę temu, tomcio124d napisał:

13.30 to chyba brutto 

Średnio za byka weźmiesz 5,5tys dzieląc to na 2 lata wychodzi na dzień 7,5 zł  brutto no to rzeczywiście nie jest źle 

MietekW    20
15 minut temu, pit17 napisał:

Ale Pan minister niech się weźmie za robotę i konkretnie ogłosi do bydła np. Litwa, Łotwa Estonia itp.itd. dopłat O dla takiego bydła. Zobaczymy czy polskie chodowle bydła opłacalne?

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Ceny żywca wieprzowego w 2020 roku zaczynamy od 5.5 - 6.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie, drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 10zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen poubojowych?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273026-ceny-trzody-chlewnej-2019/
    • Przez tomizieluch1988
      Witam serdecznie,
      Proszę o informacje co dzieje się z zakładem Mięsnym ZBYSZKO Zbigniew Kruk, Nie ma kontaktu z firmą. Nie płacą za dostarczone do nich bydło. Jeżeli ktoś ma również taki problem proszę o informację. Będę uruchamiał kroki prawne w tym temacie tworząc pozew zbiorowy. 
    • Przez Marcin1985r
      Witam jak w tytule szukam odbiorcy tuczników z okolic Radomia. Mam na rzut około 20szt. Zgory dziękuję za podpowiedź 
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez RolnikPL1214
      Witam czy jest ktoś w województwie wielkopolskim co skupuje króliki ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj