DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

juzek89    105
7 minut temu, Rolnik7343 napisał:

A ktoś ci karze do nich sprzedawać ? U nas jest do nich sprzedawane bo do skupu jest 10km i przyjadą po każdą sztukę nie ważne czy 900kg byk czy 300kg zdechlak 

A czy ja piszę że ktoś mi krze tam sprzedawać? Poprostu pytam grzecznie po co dodatkowe kontrole i kłopot jak cena słaba. Czyli prawdziwy powód sprzedaży to skup pod nosem. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursus932    1875
4 minuty temu, Kentar napisał:

Opowiem historie.

Przypadkiem poznalem kierowce ktory zbieral bydlo na OSI.

Jak tylko sztuka lekko kulala to jej nie zabieral bo nie musi.

Dostawalem telefon i adres, 100 dla kierowcy.

Koniec historii. :))

Kurde myślałem że będzie dłuższA historia ,ledwo otworzyłem chipsy i już koniec 😕

• Haha 2

Rolnik7343    5844
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Chociażby takimi jak opisał @Kentar

U nas praktycznie się takie nie zdążają to nie wiem ;) rok temu był byk z rozerwanym "mięsem" na łopatce bo wyszły w nocy i o coś zahaczył to zabrało bez żadnego "ale" 

Kentar    552
Przed chwilą, Rolnik7343 napisał:

U nas praktycznie się takie nie zdążają to nie wiem ;) rok temu był byk z rozerwanym "mięsem" na łopatce bo wyszły w nocy i o coś zahaczył to zabrało bez żadnego "ale" 

Dobra, Soltysowi na pewno bardziej chodzilo o sztuki ktore MOGA SIE POLOZYC PRZED DOJAZDEM DO KONCA PODROZY.

Rozerwanego lekko w ktoryms miejscu byka kazdy zaklad przyjmie, ewentualnie pare kg miesa pojdzie w dol i nikt slowem nie mruknie.

Ursus932    1875

Ile w łódzkim jałówki ?,krzyżówki z AN tłuste jak cholera

Rolnik7343    5844

Nic innego

Tato ma blisko to po co szukać dalej

I co z tego że ma ? Ja tak samo mogę poszukać inny skup żeby tam sprzedać dla porównania ale po co ? Po co szukać ja tu można sprzedać ...

W okolicy też większość sprzedaje do osi nawet tarczy co mają po 80-100 szt.

1 minutę temu, Kentar napisał:

Dobra, Soltysowi na pewno bardziej chodzilo o sztuki ktore MOGA SIE POLOZYC PRZED DOJAZDEM DO KONCA PODROZY.

Rozerwanego lekko w ktoryms miejscu byka kazdy zaklad przyjmie, ewentualnie pare kg miesa pojdzie w dol i nikt slowem nie mruknie.

Nie wiem, nie pamiętam zeby taki był kiedyś sprzedawany 

soltys48    6386
3 minuty temu, Kentar napisał:

MOGA SIE POLOZYC PRZED DOJAZDEM DO KONCA PODROZY.

Takie idą w kontener i to bez gadania. Znajomi oddali tam jakiś czas temu jak szukali alternatywy za WUJA i co? Na starcie 2 słabsze jałówki takie bez ropnia czy innych niespodzianek, bez karencji taki PŁUCNIAKI POSZY W kontener

Dlaczego? Same bez problemu weszły na auto-sam to ładowałem

Kentar    552

Takie idą w kontener i to bez gadania. Znajomi oddali tam jakiś czas temu jak szukali alternatywy za WUJA i co? Na starcie 2 słabsze jałówki takie bez ropnia czy innych niespodzianek, bez karencji taki PŁUCNIAKI POSZY W kontener

Dlaczego? Same bez problemu weszły na auto-sam to ładowałem

W takich sytuacjach polecam sie milo znajomemu usmiechnac w agencji i poprosic o sprawdzenie czy sztuka poszla w kontener tylko na kwicie od lekarza... :) Fajnych rzeczy idzie sie czasem dowiedziec.

soltys48    6386
Napisano (edytowany)

Wiemy wiemy

Dlatego osi już nie bierze ,wnioski sami sobie wyciągnięcie 

Aaaa i kwit nie był od lekarza tylko info z firmy

Edytowano przez soltys48
  • Like 1

juzek89    105

Nikt bezinteresownie nie jeździ po całej Polsce i zachęca do współpracy kusząc jakimś sliskim papierem. Śmierdzi to na kilometr.

• Haha 1

Ursus932    1875

Bo papier może być chiński ,A z stamtąd wszytko śmierdzi

ab23    259
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Ciekawe rzeczy

I ty tego nie widział? Kobylin tak robił

Kentar    552
Napisano (edytowany)

Juz tu kiedys jakies madrosci ktos pisal, ze wywieraja nacisk poziomujac samochod i sie waga rozni, ale jak to ma dzialac na logike zaden nie umial wytlumaczyc, aby jebnac glupote.

Tak samo da sie zwazyc samochod z przyczepa BEZ ROZPINANIA nawet jesli sie nie mieszcza.

Samochod zjezdza z wagi, stoi sama przyczepa, samochod przed waga ciagle podpiety- wystarczy wypoziomowac samochod tak, ze dyszel bedzie w poziomie i wszystko ladnie rowno wazy.

Wazylem sie tak dziesiatki razy jako kupujacy i sprzedajacy i wszystko zawsze pasuje.

Edytowano przez Kentar

soltys48    6386

Może powietrza dopompowuje i tym sposobem robi wyższa tare.?

• Haha 1

damian007    153
54 minuty temu, Kentar napisał:

Opowiem historie.

Ty chyba chcesz polożyć kres hodowli bydła przez doprowadzenie rolników do zawału serca i rozstroju emocjonalnego 😆 czekaj no niech tylko kanalia to zobaczy zaraz zostaniesz grzecznie widełkami poproszony o namiary tego kierowcy i razem z handlarzami ugotuje go w smole😂😂😂

• Haha 2

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Kentar    552

Kanalia zabierze galezie swoim reniferom zeby stos z handlarzami i kierowcami sie lepiej palil.

• Haha 2

juzek89    105
10 minut temu, soltys48 napisał:

Może powietrza dopompowuje i tym sposobem robi wyższa tare.?    

Jeśli waga najazdowa jest sprawna i auto ,zestaw, tir stoi prawidłowo to nie ma opcji manipulacji takiej wagi. Szalkowej bądź elektronicznej. Wiem to na 100 procent. 

• Like 2

Tomek0406    39

@Kentar  w stu procentach się z tobą zgadzam sam na nie jednej firmie jeżdżąc z dwuośka byłem ważony w ten sposób i tak jak napisałeś dyszel musi być w poziomie żeby nie prężył a żadne powietrze nie ma tu nic wspólnego bo więcej nie dopompujesz niż wejdzie w butle a bez powietrza na wage nie wjedziesz

• Thanks 1

chuck00    78
1 godzinę temu, mikcom20 napisał:

już tu był kiedyś taki specjalista od wagi stacjonarnej 1 tonowej z barierkami wkoło i do góry, co twierdził że byk na wadze tymi barierkami o chmury się zapierał i cięższy był. Dawno to było i szczegółów nie pamietam ale @chuck00 to chyba nie ty ? Ktoś może przypomni to. W okolicy cena spadła o 20gr do poprzedniego tygodnia.

Nie, ja tego nie pisałem. Rzadko tutaj zaglądam.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Gość   
Gość

chuck powiedz proszę jak można zmienić wagę składu stojącego na wadze .

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kentar napisał:

Opowiem historie.

Jestem oburzony!!!!!!!! Kentar a ja Cię miałem za grzesznika ale do na wrócenia a Ty już w piekle masz miejscówkę

Kto zapłacił kierowcy krętaczowi 100 zł TY ?????

Zapłacił bidny rolnik którego ty potem okradłeś 1000 zł za kulejącego zwierzaka.

Dla Ciebie i kierowce ukarać jak starożytnym babilonie Litr rozpuszczonej soli wlać w gębe, nerki wysiadają po 2 dniach krwawy mocz i smierć w meczarniach po 3 tygodniach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Ceny żywca wieprzowego w 2020 roku zaczynamy od 5.5 - 6.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie, drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 10zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen poubojowych?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273026-ceny-trzody-chlewnej-2019/
    • Przez tomizieluch1988
      Witam serdecznie,
      Proszę o informacje co dzieje się z zakładem Mięsnym ZBYSZKO Zbigniew Kruk, Nie ma kontaktu z firmą. Nie płacą za dostarczone do nich bydło. Jeżeli ktoś ma również taki problem proszę o informację. Będę uruchamiał kroki prawne w tym temacie tworząc pozew zbiorowy. 
    • Przez Marcin1985r
      Witam jak w tytule szukam odbiorcy tuczników z okolic Radomia. Mam na rzut około 20szt. Zgory dziękuję za podpowiedź 
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez RolnikPL1214
      Witam czy jest ktoś w województwie wielkopolskim co skupuje króliki ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj