DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

pablo6234    80

Hm cena raczej nie rypnie może coś w granicach 20-30 gr ale nie wiadomo czy w dół czy w gore, widzę po ilości bydła od 2 lat nie wożą cieląt z Rumunii lub Słowacji i się już to bydło wysprzedalo u mnie na wsi tylko ja trzymam bydło nikt nawet krowy już nie ma, też mam 15 na sprzedaż teraz i czekam na rozwój sytuacji cena fajna ale mogą że 3 miesiące stać bo w marcu dopiero 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

U nas też bydła na wsi to trzyma do 10 gospodarzy, z czego 5 to tacy co mają z 10 sztuk w okolicy w tym roku to połowa zlikwidowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

zgadzam się że bydła jest coraz mniej przejżeli na oczy ci co przeszli z mleka i kończą z tym u nas zostało czterech w tym jeden z krowami a trzech w ostatnim roku zakończyło , z obniżkami to trochę pewnie też zagrywka bo ludzie za bardzo nie wypychają paszy pod dostatkiem to niech rosną ..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Dokładnie to nie kurczak że 6 tygodni i bęc do ubojni, świnie też 4-6 miechow i jest byk 2 lata musi rosnąć, może wreszcie zakłady się obudzą z zachodu nie przywiozą przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Wuja to ma ale problem z cielakami. Ma cos ze 6 czy 7 tys cielakow a rolnicy co brali na wsad sie wykruszają i nie ma gdzie upychac towaru. Ponoc tos tam do duzych opasaja ale to chyba z 1000 szt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99
Mikruss napisał:

Wuja to ma ale problem z cielakami. Ma cos ze 6 czy 7 tys cielakow a rolnicy co brali na wsad sie wykruszają i nie ma gdzie upychac towaru. Ponoc tos tam do duzych opasaja ale to chyba z 1000 szt...

o cielakach to nie wiem mi chodzi o pracowników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Mikruss napisał:

Wuja to ma ale problem z cielakami. Ma cos ze 6 czy 7 tys cielakow a rolnicy co brali na wsad sie wykruszają i nie ma gdzie upychac towaru. Ponoc tos tam do duzych opasaja ale to chyba z 1000 szt...

No ja na wsad na takich warunkach żeby się zgodzić to tyle nie wypije. Z resztą ten rok w okazyjne bydło był dobry to poco w g.....no w.łazić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1882

Nie ma jak walnąć tego co to uchował. Jeżeli myśleli że sami na Ukraińcach i miernej opiece i paszy zrobią biznes to powodzenia. Cena musi być wyższa jakiś czas bo głupich zaczyna brakować. To nie świnie i a w kojcu można zginąć albo w najlepszym razie spawanie barierek...

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Dokładnie za przysłowiowe gówno można życie stracić ,a na serio nie ma ludzi na wsi do takiej ciężkiej pracy a młodzież to już w ogóle nie chcą słyszeć . Nie zapowietrzyły tylko szykują trunki które język rozwiązuje .(•‿•)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
1 godzinę temu, HF86 napisał:

No ja na wsad na takich warunkach żeby się zgodzić to tyle nie wypije. Z resztą ten rok w okazyjne bydło był dobry to poco w g.....no w.łazić 

Zalezy o jakich warunkach mowa 😏

Jak ktos sie godzi na 5 zl od 1 kg przyrostu to przemilcze.....

A co do cielakow to teraz mają towar zdrowy co ma pasc to pada u nich, mi na ponad 100 sztuk padl 1....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ile masz na kg przyrostu?pochwal się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie ile można wyrwać te 6zl kto to da? Myślę czy nie wziąć 30na kontrakt na wiosnę ale jakoś brak mi chyba odwagi na tą szaleństwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Panowie, konkretne pytanie nagradzane lajkiem... 

Jakie ma srednie wybicie jałówki 50 %LM  w R, R+ klasie. Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
2 godziny temu, Berthold napisał:

Panowie, konkretne pytanie nagradzane lajkiem... 

Jakie ma srednie wybicie jałówki 50 %LM  w R, R+ klasie. Z góry dzieki

Najlepiej jakbys ja pokazal.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za 5 zł za kg to lepiej z chałupy nie wychodź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
3 godziny temu, Berthold napisał:

Panowie, konkretne pytanie nagradzane lajkiem... 

Jakie ma srednie wybicie jałówki 50 %LM  w R, R+ klasie. Z góry dzieki

W zależności od baaardzo wielu czynników od 50 do 60 %.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Berthold napisał:

Panowie, konkretne pytanie nagradzane lajkiem... 

Jakie ma srednie wybicie jałówki 50 %LM  w R, R+ klasie. Z góry dzieki

Pokaż ze 3 zdjęcia to coś się określić uda i od czego wbc liczony netto czy brutto waga.na moich okarmionych wazonych tuż po posiłku po zdjęciu 7 % skitki tyle u mnie na regionie liczy każdy wychodziły 54 do 59% jalowki mieszance w rce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
11 godzin temu, soltys48 napisał:

55-57 uważam że powinna oddać

tak tylko ciekawe czy ważone przy odbiorze i od tej wagi liczyć wybicie, czy ubojnia sama sobie wagę wpisze i wybicie odpowiednie żeby gospodarz się cieszył 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Po co wy się produkuje cię w ceny rolnicze jest napisane . Bruksela zamierza wydać ogromne pieniądze na likwidację zwierząt na mięso... Mięso będzie tylko syntetyczne lub h wie może z proszku.nie umiem wstawić linka bo za stary jestem ale tak pisze a do 2050 roku ma być całkowity zakaz hodowli.zadne protesty tu nie pomoga.przykre ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj