DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Bananek    16854
pafnucy napisał:

prawda! sprzedaj wszystko i wyjedź     w Bieszczady.  .

z chęcią. tym bardziej, że na horyzoncie pojawiła się inna opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Ceny netto za hf 6.50, mm 7, krowa do 550kg 3.90, potem 4.60 i 5.30 za ponad 900kg. 

Co za czasy wszystko coraz droższe a za krowę 2 tys dostaniesz, za byki też szkoda pisać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, Bananek napisał:

z chęcią. tym bardziej, że na horyzoncie pojawiła się inna opcja.

Jaka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1878

Chyba zakład pogrzebowy w tej sytuacji... Teraz to można planować co zjeść za na śniadanie 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
1 godzinę temu, Bananek napisał:

dziś był u mnie wet na próbie tuberkulinowej i mówił, że cielaki mogą przenosić koronawirusa. prawda?

Dzisiaj Dania ogłosiła, że wszystkie norki w ich kraju będą wybite bo przenoszą koronawirusa. Że też nasze pisiory jeszcze na to nie wpadły. Można zlikwidować niewygodną gałąź produkcji bez wprowadzania żadnej ustawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Zgadza się. To genialne. Można będzie zlikwidować norki bydło i drób jednym podpisem. Coś wspaniałego. Tylko który kraj ma tak wydajne spalarnie żeby to wszystko przez komin szybko puścić?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tajwan1986 napisał:

co to jest nwm?

Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

alternatywą jest pomysł na własną działalność. Trzeba by od łunii kasę na to wyrwać.


przyszedł kryzys wieku średniego i trzeba obrać jakiś kierunek do dalszej egzystencji. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Mam pytanie czy ktos oddawal ostatnio do Agrostaru Nowa Jedlanka?Jak z cenami ile trzeba czekac na kase,i czy przyjada np po 4 sztuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, debrzyna napisał:

- Podstawowe zapisy, które były w poprzedniej „Piątce dla zwierząt” mają pozostać – tak o nowej ustawie o ochronie zwierząt powiedział dziś minister rolnictwa Grzegorz Puda na antenie radiowej "Jedynki". Zasugerował, że zakaz uboju rytualnego bydła zostanie utrzymany. W jego ocenie ten zapis będzie korzystny dla rolników!

Naprawdę korzystne to będzie ale ich zniknięcie ze sceny politycznej. Ubijając się nawzajem narazie z ogluszeniem strumienia kasiory .mam nadzieję że to ma swój kres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1878
1 godzinę temu, Bananek napisał:

alternatywą jest pomysł na własną działalność. Trzeba by od łunii kasę na to wyrwać.

 

przyszedł kryzys wieku średniego i trzeba obrać jakiś kierunek do dalszej egzystencji. 😉

 

Ten kryzys to brak ojca do pomocy i uświadomienie sobie rzeczywistości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Bananek napisał:

to po co piszesz jak nie wiesz?

No jak nwm przeciez pisałęm ze wykoncza bydło to się za krowy wezma i wszystko wykoncza nie tylko ludzie z miasta musza pojsc na bezrobocie wieś też trzeba wyzyskać poprzez ustawy i wszyscy beda na garnuszku państwa aby wielbić pana K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854
wojak1986 napisał:

Ten kryzys to brak ojca do pomocy i uświadomienie sobie rzeczywistości...

U mnie? nie. ojciec dzięki Bogu jest. pomaga jak może. Ale ta perspektywa obniżki cen bydła dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202
Bananek napisał:

alternatywą jest pomysł na własną działalność. Trzeba by od łunii kasę na to wyrwać.


przyszedł kryzys wieku średniego i trzeba obrać jakiś kierunek do dalszej egzystencji. 😉

wlasny biznes w Polsce zamiast gospodarstwa i bydla? to jak z deszczu pod rynne

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
59 minut temu, sabuliga napisał:

No jak nwm przeciez pisałęm ze wykoncza bydło to się za krowy wezma i wszystko wykoncza nie tylko ludzie z miasta musza pojsc na bezrobocie wieś też trzeba wyzyskać poprzez ustawy i wszyscy beda na garnuszku państwa aby wielbić pana K.

Przecież krowy to cały czas wykańczają..

Cały czas.. ja nie słyszę by ktoś zakładał chodowle tylko likwidacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854
16 minut temu, mlody43 napisał:

wlasny biznes w Polsce zamiast gospodarstwa i bydla? to jak z deszczu pod rynne

własny biznes wraz z gospodarstwem?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farpro    12

Witam, sprzedawał ktoś na żywa wagę ostatnio  byki jałówki jaka cena ? Mam kilka byków i jałówek z opasu i nie wiem czy trzymać czy czekać na cenę o ile jest sens.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Bananek napisał:

własny biznes wraz z gospodarstwem?

A jaki to problem. Ja tak jadę ładnych parę lat .kiedyś był etat teraz sam na siebie zarabiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
53 minuty temu, nikolas29 napisał:

Przecież krowy to cały czas wykańczają..

Cały czas.. ja nie słyszę by ktoś zakładał chodowle tylko likwidacja

Akurat krowy nawet jeśli ktoś chowa 12  lub trochę więcej to jest około 8tys. Z sąsiedniej wsi mając 9 ha i przekształcając oboje z opasow na krowy kupił teraz 3 ha po 80tys a teraz ma dobudowywac hektary.

Dobudowywac obore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj