DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Bananek    16853
soltys48 napisał:

@AdamRo wydaje mi się czy ciężka i tłusta krowa też poszła w niełaskę?

możesz mieć rację. wczoraj zabierał U mnie byka to auto napchane pod korek krowami. niebrzydkimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, AdamRo napisał:

Zarobi se chłop grosza :)

Wiadomo, jak zawsze na chłopie każdy zarabia , a już zwłaszcza w łódzkim bo tu nikt nie chce płacić 

Dlatego u mnie koniec rogacizny 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Znajomy tydzień temu miał już prawie 100 krów do odbioru codziennie zwoził krowy ludzie masowo likwiduja hodowle przynajmniej u nas w okolicach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Co roku o tej porze tak jest. Sezon pastwiskowy się kończy i ludzie wypychają gorsze krowy żeby ich w oborach na darmo nie żywić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Co roku nie było tylu sztuk krów. On handluje już z 20 lat i mówi że jeszcze nigdy nie miał tyle krów do odbioru i ogólnie bydła. Byłem dziś u niego to ma pełne hale nastawiane nie ma już gdzie zwozić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jakaś cienka handlarzyna. Mój posrednik twierdzi że od kupna do uboju max doba potem tylko straty. Stres przewozowy nowe budynki i karmienie i mięso momentalnie spada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Nawet jak dzwoniłem do WUJA to cena sporo w dół...

Ile dają??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104
5 godzin temu, Ursus932 napisał:

Jałówki w R klasie waga od 635 do 750  7 brutto 

A wystarczy mieć własną wagę zaprosić paru żeby wycenili kto da więcej i kasa od razu bierze, a tak to sprzedajesz niezły towar za gównianą cenę i narzekasz ze się nie opłaca. A tak poza tym to nie zdziwiłbym się jak przy tych 7 zł jeszcze cie na wadze ojebał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296
35 minut temu, Berthold napisał:

Ile dają??? 

Tam co tel inna cena

Bez zmian byk trzyma cenę takie info

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, emil9828 napisał:

A wystarczy mieć własną wagę zaprosić paru żeby wycenili kto da więcej i kasa od razu bierze, a tak to sprzedajesz niezły towar za gównianą cenę i narzekasz ze się nie opłaca. A tak poza tym to nie zdziwiłbym się jak przy tych 7 zł jeszcze cie na wadze ojebał

Jałówki i krowy mam prawie zawsze ważone, tylko z bykami nie ma komu się szarpać, po za tym nie znam wiarygodnego odbiorcy, a z tych co znam wszędzie podobnie, i po kilka sztuk nikt dalej nie przyjedzie 

Jestes jednym z niewielu tutaj który mówi że się opłaca 🙆‍♂️, w sumie też taki byłem ale po dłuższej analizie tylko gówno z tego jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104

Jak masz ważone to bardzo dobrze a szkoda ze sprzedajesz taniej niż mógłbyś. I nie mowie ze się opłaca wiem ze to zależy indywidualnie od gospodarstwa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@emil9828 Może i mógłbym, ale u mnie takie ceny to norma i nie znam  nikogo kto da więcej , a nawet tańsze oferty miałem 

To po ile teraz za jałówki R można dostać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Minimum 7 netto. 

O klasa jałówka mocno jepła na większości zakładów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do tych co mzm tel takich nie usłyszałem, a nawet mniej co pisałem tutaj 

A jak mam za 50gr ryzykować i oddać kupcowi wątpliwej jakości a później obudzić się jak dostawcy do Zbyszko to dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104

Ładujesz piszecie fakturę przelewa kasę jak masz ja na koncie dajesz paszporty jak nie ma towar do obory

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14
19 godzin temu, KarolaKarotka napisał:

Witam, czy ktoś może się podzielić opinią na temat Podymy?

jak wszyscy poprzednicy wspomnieli Podyma  płaci netto tyle co inni handlarze  brutto przynajmniej u mnie ;) więc chyba warto poczekać 30-40 dni na kase, a jak potrzebna pilnie zawsze wypłaci zaliczke ...... więc nie wiem skąd piepszenie tutaj, że nie płaci .... a zbankrutowac może każdy chyba kilka rzeźni tak zrobilo w tym roku np mipol :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
45 minut temu, Ursus932 napisał:

Do tych co mzm tel takich nie usłyszałem, a nawet mniej co pisałem tutaj 

A jak mam za 50gr ryzykować i oddać kupcowi wątpliwej jakości a później obudzić się jak dostawcy do Zbyszko to dziękuję 

Masz tylko dwa telefony ?

16 minut temu, 1piotr1 napisał:

jak wszyscy poprzednicy wspomnieli Podyma  płaci netto tyle co inni handlarze  brutto przynajmniej u mnie ;) więc chyba warto poczekać 30-40 dni na kase, a jak potrzebna pilnie zawsze wypłaci zaliczke ...... więc nie wiem skąd piepszenie tutaj, że nie płaci .... a zbankrutowac może każdy chyba kilka rzeźni tak zrobilo w tym roku np mipol :D 

Filantrop z tego pana Podymy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Sprzedawał ktoś może ostatnio byki w lubelskim. Ile można wziąć na żywą wagę za byka z luzu w klasie R i U?

Zdjęcie z przed 5 miesięcy

IMG_20200531_191338_1.jpg

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, 1piotr1 napisał:

jak wszyscy poprzednicy wspomnieli Podyma  płaci netto tyle co inni handlarze  brutto przynajmniej u mnie ;) więc chyba warto poczekać 30-40 dni na kase, a jak potrzebna pilnie zawsze wypłaci zaliczke ...... więc nie wiem skąd piepszenie tutaj, że nie płaci .... a zbankrutowac może każdy chyba kilka rzeźni tak zrobilo w tym roku np mipol :D 

o zapomiałem nazwisko ale 2 tygodnie temu wyszedł gosciu co na 25 mln . bydła  nabrał , siedział podobno 4 lata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141
1 godzinę temu, 1piotr1 napisał:

jak wszyscy poprzednicy wspomnieli Podyma  płaci netto tyle co inni handlarze  brutto przynajmniej u mnie ;) więc chyba warto poczekać 30-40 dni na kase, a jak potrzebna pilnie zawsze wypłaci zaliczke ...... więc nie wiem skąd piepszenie tutaj, że nie płaci .... a zbankrutowac może każdy chyba kilka rzeźni tak zrobilo w tym roku np mipol :D 

ja z siwkiem juz kupe lat handluje i powiem wam ze z niego majdol jest niesamowity...  Z nim zawsze trzeba sie targować do samego konca. Kiedys chciałem  za byki 7.10 nie chciał dać po godzinie negocjaci mówie no to nara bo mi biernat tyle daje tylko nie moze dojechac bo kasy ciagle nie ma... i odjedza i co? na pierwszym mozyliwym miejscu do zawrócenia swoim szarym manem nawrót i podjezdza i dzwoni ze no dobra niech strace ładujemy bo nie mam czasu hehe. ale płatnik z niego bardzo kiepski bez telefonu sam z siebie złotówki nie da. A tak ogólnie to siwek (krzychu) na siebie nie ma nic. Z tego co wiem jak u mnie kupuje to na trzy firmy dwóch zieców oliw (konrad) i sewtrans (sewryn) oraz na córke (klaudie) amel. Słynny ten podyma to jego zieć kondrat mąz córki klaudi . Ja mu sprzedaje czesto wiem gdzie mieszka byłem nie raz u niego i uwierzcie biedy tam nie ma... byki wozi do wielunia i tam ma takiego turka co ciągnie ubite darmozjady na niemcy i czasami naprawde da fajna cene...  jak mi nie zapłaci to podjade i mu obije bejsbolem któreś z audi q7 przed chata

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296

To ile wczoraj ugryzłes złotówek za kilogram bo nie wspomniałeś😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj