DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

ab23    1293

To są skubance  siedem dni w tygodniu i cały miesiąc do wyboru a une na weekend się szykują🤑

5 minut temu, HF86 napisał:

Dajta już spokój z tą 5.Byk mi się tak przeją  tym burdelem że odechciało mu się życia. Na szczęście zdążyłem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, WojtekBuawski napisał:

no właśnie nie mam, a to jest faktycznie ogromny błąd nie mieć wagi.

 

ZDRADZE TAKI sekrecik żę po kilku zakupach bydła u mie zmienia się kupiec bo ten poprzedni zarzuca mi że moja waga zawyża o 20-30 kg , pojawia sie kolejny kupiec i waga sie zgadza też kilka razy a potem znowu moja waga zawyża i to nie tylko maja waga ale wiekszosci okolicznych rolników . to jest nowy trik żę waga gospodarza zawyża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, ab23 napisał:

To są skubance  siedem dni w tygodniu i cały miesiąc do wyboru a une na weekend się szykują🤑

 

Jeszcze niech tylko dopłaty na drobne wydatki przeleja i do wiosny dociagne 😁.

Co na nowy tydzień za ceny?może by trochę posprzatal żeby i innym na łeb nie padło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
4 minuty temu, HF86 napisał:

Jeszcze niech tylko dopłaty na drobne wydatki przeleja i do wiosny dociagne 😁.

Co na nowy tydzień za ceny?może by trochę posprzatal żeby i innym na łeb nie padło. 

Obnizaja jeden po drugim. h*jowo sie robi, bylo okienko i tez nie zdaylem sprzedac. Moze przed świętami cos ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1293

Jak to przecież  parę dni temu sprzedałeś  

Ile tych wypłat w miesiącu tam masz i jeszcze płacze że rezygnuje🐂😉 

Do HF

Edytowano przez ab23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie sprzedałem. Zapasy wyszły. Pracowity weekend. A ilość moich wypłat za bydło jest na tym forum i za wiele ich niema. Ot takie głupie hobby żeby plecy od leżenia nie bolały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
1 godzinę temu, ab23 napisał:

Jak to przecież  parę dni temu sprzedałeś  

Ile tych wypłat w miesiącu tam masz i jeszcze płacze że rezygnuje🐂😉 

Do HF

Pokazał jak mnie pamięć nie myli rozliczenie z 2018 roku, w ramach akcji "Tęsknota za opłacalnością"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jest. To była odpowiedź na opłacalne ceny. I tęsknota do normalnych cen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42
11 godzin temu, Pitraszek napisał:

Obnizaja jeden po drugim. h*jowo sie robi, bylo okienko i tez nie zdaylem sprzedac. Moze przed świętami cos ruszy

Niestety...   nie ruszy sie.

Wiem, ze moje posty sa tylko negatywne ale taki jest czas. 90% polskiej wolowiny to eksport, jak nie cwierci, to zywiec i elementy.

Panstwa, ktore od nas kupuja zamykaja sie jedne za drugim, konsumpcja leci na ryj bo inaczej zywisz sie w domu, inaczej w restauracji. 

Ja eksportuje mieso, mam 30% zamowien tego co w tamtym roku o tej porze. Jesli cena spadnieto jest co prawda dla mnie korzystna w krotkiej perspektywie, ale jak wam sie nie bedzie oplacac nastawek robic to ja za rok nie bede mial.czym.handlowac wiec to złudna korzysc obecnie.

Moze byk sie obroni jeszcze teraz w tym tygodniu (chociaz mi sie nie wydaje)ale jalowka i krowa napewno nie. 

Nie sledze bardzo cen zakupu po jakich kupuja od was zaklady ale na sprzedazy redukcja jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To po ile kupujesz cwierci z byka np rke.?W dobrej cenie to i krajowe spożycie wzrośnie 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42

Obecnie R byki 280-420 kg za 2,85-2,90 

 

Tu chodzi o skale

Mali rzeznicy wezma 3-5 bykow

Export bierze 4 tiry po 65 sztuk. 

Edytowano przez Karol8885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1293

Skoro eksportyjesz powied mi czy jest zainteresowanie mięsem z HH   czy jednak tyko LM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42

Zwykle supermarkety nie maja wymagan co do rasy.  Tam sie liczy kaliber elementu , dlatego byki ponizej 280 kg i powyzej 420 to generalnie problem.

I lepsza O 300 kg niz 420 kg O- bo jest wtedy dlugi i np rostbef nie miesci sie w karton. A jak go przytniesz to d*pa bo nie sprzedasz przycietej czesc jako rostbefo po 5-6e teraz tylko w tryming za 2,70

Od czasu do czasu maja zamowienia na Lm i wtedy placa duzo.

Normalnie w exporcie LM idzie  raczej w inny segment . U mnie sprzedaz LM to 8-10% calosci

Rynek lm jest duzo bardziej stabilny

Edytowano przez Karol8885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jak tam perspektywy na ten tydzień? Obniżenie już się zaczęły?  

Bo czas by już coś sprzedać 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42

Ja mysle ze powinniscie sprzedawac , ale nie na hura. Bo jak wszyscy zaczna to spadnie o zlotowke w dol.

Ps.

LM place teraz 0,10-0,15e/kg mniej niz na poczatku roku.

Ale przy tym kursie euro to w PLN jest wiecej niz na poczatku roku.

 

LM zatem stabilnie powinno byc nadal jakies 9,5 PLN ,a zywego. Tylko musi dac 400kg+ na wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892

Handlował ktoś kiedyś z firmą z okolic Błaszek, import cieląt Czesław Świder ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892

No właśnie niby Dampol się rozpadł i teraz wyżej wspomniany jedzie na własne konto, ofertę ma ciekawą  ale opinii brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Ja kiedyś dampolu brałem cielaki...i w tym roku byłem wzywany do składania zeznań i chyba podane nazwisko było tam podawane

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

Handlował ktoś kiedyś z firmą z okolic Błaszek, import cieląt Czesław Świder ? 

Nie polecam, ale różnie z tym bywa. Mi odradzali Eko-Naturę, a miałem dwie fajne partie cieląt od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zm Raków dziś był max 7 jałówka max 6,70 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj