DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

kw22    20
9 minut temu, ab23 napisał:

A uwierzę na słowo faktury nie musisz wstawiać ale temat jest ceny bydła wiele dali?

proponuja 7,8 netto za hf ale termin zaplaty 6 mies napisac na fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Byka nie ma i do poki ubój dozwolony to pchaja do zyda ca sie da.  Mialem 2 tel o bydlo od dawnych odbiorcow maja podjechac i wycenic. Wczoraj 7.5 brutto za kilka hf/sm proponowali. Ale zobaczymy co inni powiedza.

Edytowano przez Bugii
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Yoda @debrzyna

Ile idzie dostać za czystego byka hereforda? Płacą a jak za mieszańca..? Bo zastanawiam się czy nie zostawić sobie na dużego kilka sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja nie sprzedawałem ciężkich hereforda dobrych kilka lat. Teraz ciężkie sprzedaje tylko przez rhd jako mięso. Ale mój stały odbiorca na byczki odsady twierdzi że idą w U klasie przeważnie tak samo jak cała reszta jego mixow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

dzisiaj dzwonił Biernat czy niema byków... a sprzedawałem mu ostatnio z 2 lata temu... wiec jest naprawdę w biedzie, najdziwniejsze jest to ze dzwonił na numer mojej żony z którego nigdy do nich nie dzwoniliśmy... ciekawe skąd go mieli

PS. Hf 6,7 Mięsny 7,3 ceny netto płatność podobno 30 dni 😉

Edytowano przez Elvis1090
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
Dnia 20.09.2020 o 17:54, Bananek napisał:

coraz bardziej kusi zostawienie rogaczy na rzecz pracy na etacie. najwyżej jakieś 12szt rocznie co by dorobić do pensji. wczoraj gadalem że znajomym to z magazynierowania wyciąga 3000 na rękę. wg mnie nieźle patrząc na to ile się napracuje.

Raczej żebyś miał z czego dokładać do tych 12 sztuk. Trzymać 12 i być uwiazanym mieć to na głowie to lepiej wcale. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Panowie, cieszymy się jak dzieci bo szukają byka, ktoś dzwoni i chce nam napchać kabzę za 6.7 netto. Ludzie 6.70. Przestańcie. Na pewno można się cieszyć że wzrasta zainteresowanie ale nie z ceny. Nie z ceny. Btw. W zeszłym tygodniu sprzedane hf po 6.5 netto. renifery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16686

albo żyjemy w państwie debili, albo oficjalnie pluje nam się w twarz. oglądam agrobiznes i co? oczywiście, przedłużono termin na składanie wniosków na pomoc covid. no ludzie. co w tym wniosku jest trudnego do wypełnienia, że nie zdąży się złożyć do końca terminu? od miesiąca się o tym trąbią to chcąc nie chcąc można znaleźć czas aby to wypełnić i zawieźć do arimr. ba piechotą można w miesiąc zanieść. Czy podanie danych osobowych i postawienie jednego (lub Max 5) iksów to wysiłek aż tak wielki, że zajmuje miesiąc? drugie moje podejrzenie jest takie, że kasy nie było i nie ma i odciagaja ile się da żeby nie wypłacić do końca roku. A potem niech się dzieje co chce. wydanie decyzji do złożonego wniosku ma trwać 75 od zakończenia naboru. więc odciagneli jeszcze tydzień. przyjdzie co do czego to wyjdzie, że te 75 dni na decyzję to dni robocze, a jakże. nosz jego mać...

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Muszą trochę bydła od rolników powyciagac z obór poprzez różne fundacje i posprzedawać, wtedy pieniądze znajdą się w budżecie i będzie z czego zapłacić!!! 

Co do tego kovidowego to moim zdaniem powinno być odszkodowanie dla producentów wołowiny które się nazywa kaczanowe.. Za ciągłe atakowanie sektora wołowiny!!! I to kaczyniak powinien z własnej kieszeni płacić!!! sr** na te kovidowe. Niech wycofa ustawę!!! Kolejne mydlenie oczu nam rolnikom!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
3 godziny temu, Bananek napisał:

albo żyjemy w państwie debili, albo oficjalnie pluje nam się w twarz. oglądam agrobiznes i co? oczywiście, przedłużono termin na składanie wniosków na pomoc covid. no ludzie. co w tym wniosku jest trudnego do wypełnienia, że nie zdąży się złożyć do końca terminu? od miesiąca się o tym trąbią to chcąc nie chcąc można znaleźć czas aby to wypełnić i zawieźć do arimr. ba piechotą można w miesiąc zanieść. Czy podanie danych osobowych i postawienie jednego (lub Max 5) iksów to wysiłek aż tak wielki, że zajmuje miesiąc? drugie moje podejrzenie jest takie, że kasy nie było i nie ma i odciagaja ile się da żeby nie wypłacić do końca roku. A potem niech się dzieje co chce. wydanie decyzji do złożonego wniosku ma trwać 75 od zakończenia naboru. więc odciagneli jeszcze tydzień. przyjdzie co do czego to wyjdzie, że te 75 dni na decyzję to dni robocze, a jakże. nosz jego mać...

Ta pomoc jeżeli dobrze pamiętam to musi zostać wypłacona do 31 grudnia inaczej kasa przepada, na stronie agencji nie ma info o przedłużeniu naboru,tylko informacja o złożeniu już prawie 135 tyś wniosków

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16686

ma być wkrótce na stronie. jeśli na tvp już mówią oficjalnie to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo i będzie ale bez objawowo 😆mydlenie oczu że się starają coś zrobić. Postulaty co do wagi tuszy i żywca oraz klasy dalej nie tkniete. Tu nie trzeba kasy tylko ustawy by coś poprawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Biernacki dzwonił do mnie szukają bydła klasa r 13.80 co to się stanęło 🤔 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Znajomy mu sprzedal 3 miesiace temu. Cena tez kosmos. Ale piniedzy brak.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13
2 godziny temu, Mohyl napisał:

Biernacki dzwonił do mnie szukają bydła klasa r 13.80 co to się stanęło 🤔 

Netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1279
3 godziny temu, Mohyl napisał:

Biernacki dzwonił do mnie szukają bydła klasa r 13.80 co to się stanęło 🤔 

13,8 to jak to wam wychodzi na żywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
4 godziny temu, Mohyl napisał:

Biernacki dzwonił do mnie szukają bydła klasa r 13.80 co to się stanęło 🤔 

Jak Masz dużą partię to idzie jeszcze ich pocisnąć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Minimum auto. A sztuk to w zależności od kierowcy

Edytowano przez soltys48
Autokorekta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Kolega ma 11 sztuk czystego LM w wadze od 600 do 900 kg i chce za nie około 9 netto na żywo wagę. 

Jestem ciekaw czy ktoś mu tyle zaproponuje. Towar naprawdę bardzo ładny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

To nie jest tak zle

W Farmerze wypowiedz z ZM Biernacki na temat nowej ustawy...

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1279

Jutro wypycham kilka sztuk po 8 odbiorca znany i ostatnio przez niektórych  polubiany🙂

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj