DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
28 minut temu, przemek28_28 napisał:

Tylko rolnictwo to jedna z niewielu branż gdzie nie producent decyduje o cenie a handlarze i inne podmioty skupujące. Taki ktoś kto produkuje np. Meble w zyciu nie pozwoliłby na to żeby sprzedać ze strata a rolnicy często musza i musza liczyc na dobry humor dobrodzieja.

oho jakiś zakonspirowany ekspert ekonomi nam się tu na forum poniewiera, co to tworzy nowe teorie o tym jak cenę szafek sam sobie ustala stolarz Mietek a nie popyt i podaż na które ma wywalone :D

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Śmieszny jestes z tymi wywodami bo prawda jest taka ze na te twoje 300-400 ton rożnych zbóż to leja bo więcej ściągną na jednym wahadle z ukrainy😂😂😂😂

A z ekonomii nie jestem żadnym ekspertem. Powiedz mi cenę na kukurydze ty ustalasz czy skup? Juz widzę jak zajeżdżasz na skup i mówisz ze przywiozłeś ja po 590 netto ma 40% wilgotności i ch*j Cie obchodzi bo tyle chchesz😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

No właśnie że ceny na swoje produkty ustala stolarz Mietek. Liczy koszty dodaje marze by wyjść na plus i albo ktoś od niego to kupi albo nie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Czyli jak wziąłeś tarcze to tez korzystasz z zapomogi jak inni korzystają z innego rodzaju świadczeń, obrażasz kogoś ze korzysta a sam lapsko wyciagasz. Wiarygodny jestes jak prostytutka która uprawia sex za kasę ale mówi ze to lubi😂

Rocznie więcej place VAT niż dostałem z tarczy.  Nie mówiac o innych podatkach.A ty ile płacisz podatków a ile ciągniesz darmowej kasy?

Cebulek większość mają umorzyć, nie umorzą to oddam. No ty do tej kasy najwięcej dołożyłes😂😂 z podatku rolnego 🤣🤣 który idzie do gminy. 

A u mnie gmina naliczyła mi 300 stówy odsetek za spóźnienie się z pierwsza rata podatku która zapłaciłem w maju. No dziady. Państwo daje tarcze, umarza ZUS a gmina w tym czasie nalicza odsetki za podatek . Wszystkie gminy tak robią czy u mnie tylko? 

Thefarmer też możesz sobie pszenicę wystawić za 1000 albo byka za 10 tys i albo ktoś go od ciebie kupi albo nie. Obstawiam że albo nie.

Edytowano przez PawelWlkp
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Coś czuję koleżko że ch*ja płacisz z tej swojej firemki jak cały dzień masz czas kocopały cisnąć w internecie

  • Like 1
  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Wiesz 21 wiek, telefony monitoring. Nie muszę łazić od człowieka do człowieka cały dzień i pilnować co robią. Zresztą co ja ci będę tlumscZyl może kiedyś będzie okazja to ci pokażę co robię. Ale jak koniecznie chcecie te byki za pół darmo hodować wasza sprawa. Ale żeby je jeszcze za granicę ue oddawać to już przesada. pamiętajcie że hobby musi kosztować a nie przynosić zyski. Więc nie jeden zamiast marudzić niech się za co innego weźmie to i dla tych co muszą z różnych względów hodować prędzej lepsze ceny nadejdą. 

Ja gdybym nadal świnki w otwartym hodował to bym teraz pewnie jęczał razem z wami bo tam cena znowu dramat jeszcze gorsza niż za byka. Powodzenia

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Wiarygodny jestes jak prostytutka która uprawia sex za kasę ale mówi ze to lubi😂

a nie może lubić?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, PawelWlkp napisał:

Rocznie więcej place VAT niż dostałem z tarczy.  Nie mówiac o innych podatkach.A ty ile płacisz podatków a ile ciągniesz darmowej kasy?

Cebulek większość mają umorzyć, nie umorzą to oddam. No ty do tej kasy najwięcej dołożyłes😂😂 z podatku rolnego 🤣🤣 który idzie do gminy. 

A u mnie gmina naliczyła mi 300 stówy odsetek za spóźnienie się z pierwsza rata podatku która zapłaciłem w maju. No dziady. Państwo daje tarcze, umarza ZUS a gmina w tym czasie nalicza odsetki za podatek . Wszystkie gminy tak robią czy u mnie tylko? 

Thefarmer też możesz sobie pszenicę wystawić za 1000 albo byka za 10 tys i albo ktoś go od ciebie kupi albo nie. Obstawiam że albo nie.

Kiepski z Ciebie biznesmen skoro duzo VAT płacisz, znaczy nie inwestujesz😂😂😂😂😂

A moze zdradzisz tem swój świetny interes o dobrodzieju vatowski?😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Firmy tez gowno placa podatku. Bija sobie koszty na sile. Kupuja meble, telewizory a tak naprawde idzie to do chaty szefa. Paliwo na samochid firmowy kupuje cala rodzina na sanochody prywatne. Na sile fury po 500tys w lizing zeby od kosztow odliczyc. Wesela dzieciakow jako firmowe imprezy.

Siostra jest ksiegowa to wiem jak to wyglada od kuchni. Wielka sciema jak wszedzie. 

A jesli fakrycznie placisz spore podatki to jelen z ciebie a nie biznesmen.

Edytowano przez Bugii
  • Like 7
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
4 minuty temu, Bugii napisał:

A jesli fakrycznie placisz spore podatki to jelen z ciebie a nie biznesmen.

To ja wam cos powiem Ja najlepiej wspominam czasy kiedy za komuny płaciłem podatek tzw. domiar /mało kto z was wie ze taki był/ a był dotkliwy 

,i potem lata po transformacji kiedy to byłem objęty podatkiem dochodowym  z najwyższej półki czyli 45% Wtedy to natrzepałem najwięcej kasy 

A inwestowanie po to tylko żeby nie płacić vat to do niczego dobrego nie prowadzi Najlepiej w biznesie to nie zwracać uwagi na wat i patrzeć tylko na wartości netto i powtarzać sobie że Vat to nie moje pieniądze 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Od dawna wiadomo, że podatki płacą tylko biedni ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, komizmo napisał:

Coś czuję koleżko że ch*ja płacisz z tej swojej firemki jak cały dzień masz czas kocopały cisnąć w internecie

jak zwykle kolejny raz na AF komuś żal d*pę ściska że ktoś z powodzeniem prowadzi swój biznes. Szok że tak można... prowadzić biznes niewiarygodne rzeczy.

1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Kiepski z Ciebie biznesmen skoro duzo VAT płacisz, znaczy nie inwestujesz😂😂😂😂😂

A moze zdradzisz tem swój świetny interes o dobrodzieju vatowski?😎

 

1 godzinę temu, Bugii napisał:

A jesli fakrycznie placisz spore podatki to jelen z ciebie a nie biznesmen.

Ekonomiści od byków postawcie ze 2 CPNy a co tydzień byście musieli kupować Q8 aby VATu nie oddawać.

 

I

1 godzinę temu, debrzyna napisał:

A inwestowanie po to tylko żeby nie płacić vat to do niczego dobrego nie prowadzi Najlepiej w biznesie to nie zwracać uwagi na wat i patrzeć tylko na wartości netto i powtarzać sobie że Vat to nie moje pieniądze 

Ale tu nie ma czego powtarzać. Tak właśnie jest że VAT to kasa państwa i płaci ją ostatni, czyli klient końcowy konsument.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

To może te firmowcyi biznesmeny niech palą buty z forum rolniczego i lansują się na forach biznesowych a nie zawalają tematy o cenach bydła.Czego oni tu wogóle szukają

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

Panowie o czym to forum może jakieś ceny w końcu kolega sprzedawał w zeszłym tygodniu słabemu ceny od 6,60 do 7 10 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
13 godzin temu, leszek1000 napisał:

A podatek rolny kto płaci. Na spółkę wodną idzie ponad 2tyś i nic nie robią. 

Rolnicy też napędzają gospodarke. Kupujecie nawozy,pasze itp. Dzięki temu ludzie mają prace, płacą zus i podatki. 

Spółka wodna jest dobrowolna 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13
17 godzin temu, ab23 napisał:

Panowie jakieś podwyżki w tym tygodniu?

Co ty  cen szukasz na tym forum. Tu o wszystkim tylko nie o tym. A tak na serio to podwyżek szybko bym się nie spodziewał. Dzisiaj miałem propozycje 7,7 brutto za mieszańce z charolaise

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
9 godzin temu, damianzbr napisał:

jak zwykle kolejny raz na AF komuś żal d*pę ściska że ktoś z powodzeniem prowadzi swój biznes. Szok że tak można... prowadzić biznes niewiarygodne rzeczy.

 

Ekonomiści od byków postawcie ze 2 CPNy a co tydzień byście musieli kupować Q8 aby VATu nie oddawać.

 

I

Ale tu nie ma czego powtarzać. Tak właśnie jest że VAT to kasa państwa i płaci ją ostatni, czyli klient końcowy konsument.

Kolego nic nikomu nie zazdroszczę. Tylko bardzo powątpiewam w tą super prosperującą firmę. Znam kilku właścicieli takich firm. To oni w nocy śpią jednym okiem, a na urlop jadą tylko fizycznie. To jak z wszystkim. Żeby coś mieć trzeba przy tym chodzić i o tym myśleć, a nie tylko sprawdzać stan konta przez internet i trolowac ludzi w tematach które nie powinny wg mnie interesować. Dobra. Niech prosperuje. Ale niech nie wk***ia ludzi którzy nie prosperują teraz

Edytowano przez komizmo
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
17 godzin temu, damianzbr napisał:

ostatnio w pracy z nudów oglądałem parę odcinków na YT jakiś PL kanał o sportowych samochodach. był reportaż o Polskim nie za dużym ale jednak biznesmenie który działa w branży obrotu nieruchomościami i ma sobie tam jakieś nie za nowe porsche ceyene i audi TT, bo kanał o sportowych autach. Aha i koleś tez miał obywatelstwo Duńskie po ojcu.

 

Stwierdził że to co on zarabia tu w PL tym swoim biznesem z którego stać go na niby stare, ale jednak porsche i  audi TT (ciekawe ilu rolników w PL jeździ TT i prosiakiem???) to by dostał tyle samo z socjalu w Dani. Ale nie jest leniem i woli popracować.

 

Także biały człowiek nie nauczył nikogo wołaj to dostaniesz. Tylko raczej przydusił butem nam mordę abyśmy robili na (wszelkie korporacje, banki i służby) a żebyśmy się nie rzucali to dają socjal na ochłonięcie dla stłamszonego ludu.

Przejedz sie do Danii....

G.wno by dostal rowerem by zapierdalal. Tam podatek od auta im bardziej luksusowe tym większy. Za tego prosiaka to pewnie by drugie tyle musial oddac do kasy panstwa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra nie biadolimy tylko trzeba działać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
59 minut temu, komizmo napisał:

Kolego nic nikomu nie zazdroszczę. Tylko bardzo powątpiewam w tą super prosperującą firmę. Znam kilku właścicieli takich firm. To oni w nocy śpią jednym okiem, a na urlop jadą tylko fizycznie. To jak z wszystkim. Żeby coś mieć trzeba przy tym chodzić i o tym myśleć, a nie tylko sprawdzać stan konta przez internet i trolowac ludzi w tematach które nie powinny wg mnie interesować. Dobra. Niech prosperuje. Ale niech nie wk***ia ludzi którzy nie prosperują teraz

A ja nie mam zamiaru nikogo wk**wiac sam podobne dylematy przechodziłem kilka lat temu w jeszcze bardziej podłej branży gdzie cena o 20 % potrafi pirdyknac w tydzień, możliwości przeczekania nie wielkie a koszty w otwartym często przekraczały cenę. Nastawiacie się na to że rytualny musi być a ja wam mówię że wcale nie koniecznie. Oprócz hodowców opasow nie za wielu ludzi tego chce. Mnie ten temat ani ziembi ani parzy ale odezwijcie się w mieście a jeszcze wśród gówniarzerii to by was zaszczekali . Pojęcia nie mają jak wygląda rzeźnia ale zdanie wyrobione na ten temat. Ja za braćmi pejsatymi nie przepadam więc takie włażenie im bez wazeliny też średnio mi się podoba. Podobno nasz rząd tak im włazi a jednak w sprawie dla nich najważniejszej bo oni religie serio traktują zagrali z nimi ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To proponuję te wasze działania przenieść do innego tematu 

 

Nic o cenie od kilku dni, tylko jakieś osoby nie mające nawet gówna od byka zaczęła dyskusje o firmach itp 

A mnie jako hodowce koło uja to lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj