DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Taurus83    889

Noooo... banan powiedz to komuś kto pracuje 30 lat na roli albo jest z rejonu gdzie dookoła nie ma niczego tylko pola i lasy...

W sumie to brzmi dziwnie ale cała nadzieja w dudzie...

Edytowano przez Taurus83
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Najgorsze jest właśnie to ze jesteśmy już pogodzeni z losem bo o ile walczyliśmy o byt rok w rok to teraz z nożem w plecach nie mamy na to sił. Górnicy i ratownicy medyczni będą strajkować a my co?? może gdyby połączyć siły ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

A po co strajkowac i czas tracic. 

Od 8 lat nie inwestoalem w obory, bydlaki. Tylko w ziemie i maszyny do niej.  Wiec na szczescie nie mam noza na gardle.

Opasy skasuje. Krowy do poki jest oplacalnosc i nie ma ustawy podoje. A gdy i to zamorduja. To obsieje sie pola zbozem, rzepakiem,  burakami, doplaty wezmie. I w koncu odpoczne. A nie ciagly zapierdol przy tym rogatym dziadostwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16828
Taurus83 napisał:

Noooo... banan powiedz to komuś kto pracuje 30 lat na roli

Po co mam to mówić komuś? ktoś za mnie żył nie będzie. każdy za siebie odpowiada i każdy swój tobołek poniesie na druga stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Tez nie mam ciśnienia na hodowle ale jeśli ktoś pluje ci w twarz to wmawiać sobie ze deszcz pada to jest dobre wyjście? To już każdy ma własne poczucie godności i musi sam sobie odpowiedzieć. Chyba nie myślisz ze sprzedasz zboże w uczciwej cenie bez drobiu, trzody i bydła?? Wtedy będziemy strajkować? Żeby z dnia na dzień odnowić produkcje zwierzęca? Przecież całe rolnictwo jest powiązane. Daleko idąca krótkowzroczność...dlatego nas tak łatwo wydymac, bo kiedy trzodziasz dostaje po tyłku to zbozowiec się śmieje ze to nie jego interes, a kiedy zboże tanie to hodowca bydła. Polski chłop jest głupi bo nie rozumie tego ze jesteśmy jedna grupa zawodowa żyjąca w symbiozie.

Edytowano przez dzarjan8111
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Pozdrawiam wyborców PIS-u! Do kitu z tą ustawą! Rolnictwo przestaje być opłacalne.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

A teraz już pytanie mam bardzo na czasie, czy są w Polsce jakieś ubojnie i pośrednicy odbierający do uboju cielęta, bydło poniżej roku jakoś "godziwie" płacący? Jest jakiś ubój w ogóle tych małych? Nigdy nad tematem się nie zastanawiałem a teraz przecież będzie wskazane pozbyć się tego szybko bo tylko miejsce zabiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16828

czemu chcesz się pozbyć szybko jak ustawa wchodzi 12 miesięcy od uchwalenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16828

ludzie, cena nie spadnie w kilka godzin od głosowania. nie ma co jeszcze panikowac. co nie zmienia faktu, że rząd zaufanie rolnikow stracił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
9 minut temu, Bananek napisał:

czemu chcesz się pozbyć szybko jak ustawa wchodzi 12 miesięcy od uchwalenia

Futerka. Ubój po 30 dniach. Każdy dzień to już straty. Czekam jeszcze na pipke, aż podpisze

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Bananek napisał:

ludzie, cena nie spadnie w kilka godzin od głosowania. nie ma co jeszcze panikowac. co nie zmienia faktu, że rząd zaufanie rolnikow stracił.

Ale jak wszyscy panikuja i zaczną sprzedawać to cena jebnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No futerkowe 12 miesięcy do wejścia, zwierzęta na uwięzi 6 mscy, a reszta po 30 dniach. 👌

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Cena spadala od samej ustawy w sejmie. 

Odmowilem juz pszenzyto do siewu na 20 ha. Na pszenice zamienilem. Do samych krow tyle pszenzyta mi nie potrzeba a paszowe zboze bedzie pod psem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

To ja korzystając z okazji pozdrawiam wyborców bosaka, mieliście racje a nas poszczuci lgbt, innymi bzdurami i oszukali. Teraz jakiś lgbt przyjdzie z policja po nasze zwierzęta... 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Zwierzęta domowe bez łańcucha więc chyba o psy chodzi...

Swoją drogą czy myśliwi będą mogli dziką strzelić bez ogluszania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panox    10

Brawo myślę że takie działania PiSu otworzą chodź trochę oczy baranom twierdzącym że PiS to jedyna opcja dla Polski i mam nadzieję że Polski ciemnogród nie zapomni tego wszystkiego przy kolejnych wyborach.

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj