DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

JarekBazydlo    2488

Dlatego u mnie jeszcze z 2-3lata i poprzeczka będzie przeskoczona jak dalej przy wycieleniach będzie tyle jałoszek 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, JarekBazydlo napisał:

I co zrobisz jak nic nie zrobisz. Nie będziesz inwestował to będziesz się cofał w dzisiejszych czasach.

Zależy jak na to patrzeć, ale dla mnie to nic innego jak wyścig szczurów 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Wyścig szczurów jest wtedy gdy nie masz celu tylko jak kolega wyżej pisał trzeba mieć realny cel do osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Wyścig szczurów jest wtedy gdy nie masz celu tylko jak kolega wyżej pisał trzeba mieć realny cel do osiągnięcia.

jaki masz cel?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

3 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Wyścig szczurów jest wtedy gdy nie masz celu tylko jak kolega wyżej pisał trzeba mieć realny cel do osiągnięcia.

Tylko właśnie w rolnictwie a zwłaszcza hodowli cel jest nie do zdobycia, nawet jak będziesz blisko to okaże się że trzeba poprzeczkę przesunąć i dalej za***rdalać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
debrzyna napisał:

2 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Nie będziesz inwestował to będziesz się cofał w dzisiejszych czasach

I to po mojemu to złe założenie Dobrze byłoby zainwestować za młodu i potem spokojnie żyć Ale poprzeczka życiowa musi byc zawieszona na wysokości którą można łatwo pokonać a nie pod sufitem  bo będziemy podskakiwać i nigdy nie przeskoczymy

Debrzyna w tej branży sukces jest wtedy gdy niewiele się inwestuje. Jedna z niewielu, gdzie im mniej włożysz tym więcej zostanie. To nie mleko że jak w krowe zainwestujesz to się odpłaci. Mięśniak zawsze da tylko jednego cielaka na rok a ładowanie papu w byka żeby rósł więcej niż sąsiada to zwykła dziecinada. Jak chłopcy co siedzą w piaskownicy i oglądają który ma większego. Kiedyś myślałem jak Jarek i jemu podobni, na szczęście opamietalem się wcześniej niż na emeryturze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488
pafnucy napisał:

1 minutę temu, JarekBazydlo napisał:

Wyścig szczurów jest wtedy gdy nie masz celu tylko jak kolega wyżej pisał trzeba mieć realny cel do osiągnięcia.

jako masz cel?

Pisałem już o tym nie raz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko nie za szybko!!

1 minutę temu, debrzyna napisał:

Ja pierniczę rzeczywiście to temat o cenach a nie o wyścigach Zmykam ☹️ 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, JarekBazydlo napisał:

Pisałem już o tym nie raz 😉

wybacz. przegapiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Kurde a u mnie we wsi już nikt nie ma bydła więc u mnie bez jedzenia powinny rosnąć 😁 Ogólnie już prawie nie ma rolników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
debrzyna napisał:

Jak myślisz w jakim wieku powinno sie przestać

niestety chyba nieprzypadkowo pojawił się wyraz "wieko" 😞

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moim zdaniem nie będą. nie rób popłochu. za kulturalną rozmowę punktów tu nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Skoro temat o cenach. Jak na dzisiaj stoi jałówka odsadek. Był facet chce kupić 10-15 sztuk. Mam takich od 220 do 300kg i mu mówię że 10 netto to minimum o jakim możemy zacząć rozmowę. Twierdzi że drogo bo w terenie idzie od 7 dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
31 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Wyścig szczurów jest wtedy gdy nie masz celu tylko jak kolega wyżej pisał trzeba mieć realny cel do osiągnięcia.

Widać ze mało masz pojecia. Wyścig szczurów jest zawsze, o lepszy traktor, więcej hektarow, lepszy samochód, ciuchy itd. a cel realny do osiągnięcia to sie go określa SMART.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

Po 7 to może dostać ... to prawda ale napewno nie odsadka. A co do ustawy to stary kaczor zarządził dyscyplinę partyjna bo boi się ze nawet w PiS nie każdy jest tak szalony i zakłamany... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
1 godzinę temu, debrzyna napisał:

Jak myślisz w jakim wieku powinno sie przestać i zacząć żyć z tych inwestycji ? Czy może jest to biznes do deski grobowej 

TO Ty nam powinieneś to napisać

2 godziny temu, Dream1990 napisał:

Jałówki MM dziś sprzedane 7.30 netto za żywą wagę. 18 m-cy średnio prawie 600 kg na czysto każda.

Czyli niec nie dołożyli??

1 godzinę temu, debrzyna napisał:

To ja Ci podpowiem W tym biznesie to robota do końca życia Sukces finansowy marny , poużywać można co najwyżej raz w roku leząc gdzieś nad woda w piachu albo pospacerować po deptaku , pod warunkiem ze tatuś albo inny członek rodziny popilnuje przez tydzień ogonów Myślę że to biznes dla hobbystów i takich jak ja co już maja prawie sto lat i co mieli użyć to juz dawno użyli a teraz robią to z nudów 

Pisz wiecej, mądrego zawsze lubię poczytać

18 minut temu, Yoda napisał:

Skoro temat o cenach. Jak na dzisiaj stoi jałówka odsadek. Był facet chce kupić 10-15 sztuk. Mam takich od 220 do 300kg i mu mówię że 10 netto to minimum o jakim możemy zacząć rozmowę. Twierdzi że drogo bo w terenie idzie od 7 dostać.

Za 7 nie kupi ok 9 bez niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj