DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Bugii    689

Ustawa ma byc w sejmie za tydzien. Jak sie uwina to od nowego roku wejdzie.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Dzisiaj był handlarz, 40 groszy w dół na wszystkim, a jałówek zakład nie bierze do odwołania. Krowy 4.60 netto, no chyba że wybitnie zbudowana, to 5. Śląsk. A z wnioskiem żona właśnie pojechała przy okazji odbierania paszportów i przemieszczeń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Zmień handlarza bo to ich chora zagrywka. Za długo czekalismy na te wzrosty. Zapotrzebowanie jest duże. Ten o którym pisałem dopytuje się o byki na nastepny tydzień.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zjazd z ceną bo pejsaci do siebie wracają takie informacje dziś dostałem. Także jeszcze jajcuny się do tuczą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1291

No a powiedzieli kiedy wrócą po jajcuny 

Wczoraj miałem tel. to mięsne według tego pana 7,5 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1498

Jeśli Jarek z Żoliborza nie narozrabia to za 5-6 tygodni wrócą. Nie wiadomo tylko z jaką ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No ceny leca bo zydy koncza brac. 

Wniosek dzis skladalem. Jesli ktos mial  na 1 marca a na dzien skladania skasowal to wedlug tego co odbieral wniosek pomoc sie nie nalezy. Tak przynajmniej tlumaczyl babce przede mna co do bykow i swin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1
47 minut temu, Bugii napisał:

No ceny leca bo zydy koncza brac. 

Wniosek dzis skladalem. Jesli ktos mial  na 1 marca a na dzien skladania skasowal to wedlug tego co odbieral wniosek pomoc sie nie nalezy. Tak przynajmniej tlumaczyl babce przede mna co do bykow i swin.

Dzwoniłem na infolinie  i dowiedziałem się, że do końca terminu składania wniosku (30 września) trzeba mieć przynajmniej 1 szt na stanie (obojętnie w jakim wieku).

Jak ktoś 1 marca 2020 miał co najmniej 3 sztuki w wieku 12-24mc i do 30 września wyprzedał wszystkie sztuki (zlikwidował hodowlę)  to wtedy nie dostanie pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, ab23 napisał:

No a powiedzieli kiedy wrócą po jajcuny 

Wczoraj miałem tel. to mięsne według tego pana 7,5 netto

2 tygodnie kwarantanny w

 

 

odlot 4 tygodnie w domku 2 tyg kwarantanny i mocny chwyt za tasak 😁

3 godziny temu, AdamRo napisał:

Jeśli Jarek z Żoliborza nie narozrabia to za 5-6 tygodni wrócą. Nie wiadomo tylko z jaką ceną.

A Ty po ile masz tusze rkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369
1 godzinę temu, pawelek32 napisał:

Dzwoniłem na infolinie  i dowiedziałem się, że do końca terminu składania wniosku (30 września) trzeba mieć przynajmniej 1 szt na stanie (obojętnie w jakim wieku).

Jak ktoś 1 marca 2020 miał co najmniej 3 sztuki w wieku 12-24mc i do 30 września wyprzedał wszystkie sztuki (zlikwidował hodowlę)  to wtedy nie dostanie pomocy.

Dokładnie. Mój kolega ma jedną sztukę, z tym że na dzień 1.03 miał 4 i był dzisiaj w agencji to mu powiedzieli że może złożyć wniosek, a ja kurcze mam ok 30, trochę krów a z opasów ostatnio miałem więcej jalowek,  na dzień 1.03 było 3 byków tylko że jeden kończył 12msc dopiero 5.03 i kurcze 5 tysi mi przeszło koło nosa o 4 dni za młodego byka, a do krów mogę ale to przeciez tylko 1 tys. dopłaty, no ale cóż mówi się trudno i..... żyje się dalej😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam z kolegą ze wsi to samo, na 1 marca mamy po kilkanaście sztuk, obecnie zero i nici z pomocy. Wszystko sprzedaliśmy w dobie wirusa, ponieśliśmy rzeczywiste straty. Mają w rejestrze ile kto sprzedał, prosta sprawa, ilość sztuk x jakaś kwota. Patologia nie z tej ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek80z    16

No to trzeba coś kupić do końca września i będzie git . To do wiesławzetor

11 godzin temu, mikic360 napisał:

507116903 Agrikor prosze bardzo 🙂

Dzięki 

Edytowano przez marek80z
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
20 minut temu, WiesławZetor napisał:

Mam z kolegą ze wsi to samo, na 1 marca mamy po kilkanaście sztuk, obecnie zero i nici z pomocy. Wszystko sprzedaliśmy w dobie wirusa, ponieśliśmy rzeczywiste straty. Mają w rejestrze ile kto sprzedał, prosta sprawa, ilość sztuk x jakaś kwota. Patologia nie z tej ziemi. 

Nie wiem czy tak sie da, jak bys kupil cielaka nawet mozna kilka dni date do tylu. Później mozesz sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, MariuszDe napisał:

Dokładnie. Mój kolega ma jedną sztukę, z tym że na dzień 1.03 miał 4 i był dzisiaj w agencji to mu powiedzieli że może złożyć wniosek, a ja kurcze mam ok 30, trochę krów a z opasów ostatnio miałem więcej jalowek,  na dzień 1.03 było 3 byków tylko że jeden kończył 12msc dopiero 5.03 i kurcze 5 tysi mi przeszło koło nosa o 4 dni za młodego byka, a do krów mogę ale to przeciez tylko 1 tys. dopłaty, no ale cóż mówi się trudno i..... żyje się dalej😉

Mam kolego tak samo, już na początku kiedy mówili o tym projekcie pisałem że nie sptawiedliwie dzielą kasę ale cóż to Polska  pomysł dobry a wykonanie niekoniecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W agencji mówią, że jak teraz kupię, to uznają to za sztuczne warunki. Nie warto chyba zawracać sobie gitary. Ale wszyscy urzędnicy i te opiniujące izby rolnicze to debile. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696

Kurła tez miałem na dzień 1 marca tylko  2 byki po sprzedałem w połowie lutego, potem kolejny pod koniec marca doszedłby mi taki co miał 12 miesięcy i 6 tys poszło się walić 😛 do wniosku trzeba jakieś załączniki dołożyć czy nie bardzo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporex321    6
27 minut temu, WiesławZetor napisał:

W agencji mówią, że jak teraz kupię, to uznają to za sztuczne warunki. Nie warto chyba zawracać sobie gitary. Ale wszyscy urzędnicy i te opiniujące izby rolnicze to debile. 

Na pewno Ci tak nie powiedzieli. Liczy się stan na 1 marca 

Jakie załączniki trzeba dołączyć? 

Edytowano przez sporex321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369
9 minut temu, radekz200 napisał:

Kurła tez miałem na dzień 1 marca tylko  2 byki po sprzedałem w połowie lutego, potem kolejny pod koniec marca doszedłby mi taki co miał 12 miesięcy i 6 tys poszło się walić 😛 do wniosku trzeba jakieś załączniki dołożyć czy nie bardzo? 

Żadnych załączników tylko sam wniosek wpisujesz swoje dane w sumie to zakreślasz parę kratek resztę mają w systemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego, urzędniczka z ARIMR mi tak powiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

A kto ci zabrani kupić cielaka teraz? Kupić złożyć wniosek i czekać jak się do tego ustosunkują. Może po zakupie cielaka wróci chęć na opasy :) :P 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporex321    6
5 minut temu, WiesławZetor napisał:

Kolego, urzędniczka z ARIMR mi tak powiedziała.

Nie wierzę. To nie są sztuczne warunki, to jest niespełnienie wymogu w ogóle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj