DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

krzychrol    171

Od dłuższego czasu patrze co piszecie na forum i dochodzę do wniosku że jest tu dużo takich speców co będą zadawać glupkowate pytania na forum zamiast przeczytać w kilka minut ustawę czy rozporządzenie i wszystko wiedzieć. Płacz ile to trzeba wypełnić stron w tym wniosku a jeśli ktoś ma bydlo i swinie to wniosek sprowadza się praktycznie do wpisania swoich danych i podpis. Biurokrację mamy rozbudowaną maksymalnie to i na wszystko trzeba wniosek pisać.  Proste

Edytowano przez krzychrol
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Dobra, to skoro przeczytałeś rozporządzenie, a mi się nie chce na to tracić czasu to uprzejmie pytam  czy zmieniło się coś w kwestii łączenia dwóch gałęzi produkcji? Tzn nie można wziąć na raz na byki i krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
2 godziny temu, komizmo napisał:

Dobra, to skoro przeczytałeś rozporządzenie, a mi się nie chce na to tracić czasu to uprzejmie pytam  czy zmieniło się coś w kwestii łączenia dwóch gałęzi produkcji? Tzn nie można wziąć na raz na byki i krowy?

To jak Ci się nie chce tracić czasu to do czego Ci ta wiedza ? Jak masz czas pisać na forum i " tracic czas" to mozesz sobie przeczytac i bedziesz wiedział 

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    485
2 godziny temu, Gargamel160 napisał:

Sprzedane dwa byki Hf 610 i 760, o klasa po 12.6 netto 

Kto zabieral?

 

7 minut temu, farmer_89 napisał:

jezeli byczek urodzil sie 2 marca to kwalifikuje sie na wsparcie do covida?

Nie. Na dzzien 1 marca musza skończyć rok

Trzy sztuki po okolo 20 miesiecy. Balem sie spadku ceny i najstarsze poszly. 

IMG_20200904_122614.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

po co wam znać który byk ile skończył 1.03.2020 jak i tak nigdzie nie trzeba tego wypisywać? ten wniosek o covidowe to chyba najprostszy wniosek jaki wypełniałem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można łączyć każdą gałąź na byki na krowy jak masz to nawet na kwiaty ozdobne ale max pomoc na jedno gospodarstwo nie może przekroczyć 7000eurasow standardowo dostanie każdy około 5000zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jeżeli się składa na byki i jestem ich posiadaczem to nic nie trzeba dołączać do wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6649

Kurła Ja wtedy miałem tylko 2 byki w wieku 12-24 miesiące 😥 żeby to był stan na 20 luty to bym się załapał 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
59 minut temu, komizmo napisał:

Dziękuję bardzo. Jak widać kolega @krzychrol czyta, ale chyba bez zrozumienia i uprzejmie nie potrafi odpowiedzieć.

Z czytaniem ze zrozumieniem to ja problemu nie mam. Nie martw się.  Mogłeś normalnie zapytać a  jak chciałeś cwaniakować że szkoda Ci czasu to i taką odpowiedź dostałeś. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale jałówki maiłeś je jako opas wciśnij 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Jeżeli zakwalifikują ci jałówkę do samców to dalej powinno być z górki. Teraz w dobie wszechobecnego gender może się udać

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
6 godzin temu, Bananek napisał:

po co wam znać który byk ile skończył 1.03.2020 jak i tak nigdzie nie trzeba tego wypisywać? ten wniosek o covidowe to chyba najprostszy wniosek jaki wypełniałem.

A nie są to przypadkiem dwa różne wnioski mądralo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

pobrales wniosek ze strony arimr, mądralo?


we wniosku oświadczasz: tak, miałem co najmniej 3szt byków, i tyle. resztę sprawdzą sobie sami w rejestrach.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

suszowe to nie w tym temacie. przyznam, że o tamtym wniosku nie wiem nic, bo złapałem się na wypłatę jako jeden z pierwszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
11 godzin temu, tajwan1986 napisał:

 

a wy trochę myślicie jak piszecie czy piszecie aby tylko coś napisać bez sensu?jak ktoś nie rozumie zasadniczej różnicy wniosku o dopłaty a wniosku na te bydło czy suszowego to spieszę z wyjaśnieniem.otóż we wniosku o dopłaty deklarujesz na jaką powierzchnie składasz wniosek, na jakie działki składasz wniosek i co na tych działkach rośnie,jednego roku możesz mieć więcej drugiego roku mniej działek albo odwrotnie, bo to dokupisz bądź sprzedasz, dzierżawę weźmiesz bądź zrezygnujesz z dzierżawy.w tym wniosku związanym z wirusem to co trzeba podać czego oni nie wiedzą?będziesz wpisywał ilość sztuk na dzień 1 marca to i tak polecisz do agencji żeby Ci podali ile było sztuk we wniosku który do nich złożysz.i tu nie chodzi o wypełnienie paru kratek na gotowym wniosku, tylko po co drukować te tony papieru, tak się boją wirusa że pozamykali się w tych agencjach, ale ludziom będą kazać teraz latać z wnioskami.podobna sytuacja z suszą jest, przecież wiedzą kto na co składał wniosek o dopłaty i jak było że na danym terenie jest susza to powinni wszystkim dawać a nie wymyślać bo może u jednego jest susza a u drugiego nie.a jak są ograniczone środki na to, to wtedy można te pieniądze podzielić na wszystkich, byłoby po sto zł mniej ale byłoby sprawiedliwie

Jaki mędrzec myśli się odezwał. Podstawowe pytanie: skąd agencja wie że tobie są potrzebne te pieniądze? Skoro wniosku nie złożysz to widocznie nie potrzebujesz pomocy. Skoro złożysz i ci się należą to otrzymasz, O co cię ta d... boli? Że 3 strony papieru zużyjesz? Czy że 2 minuty wypełniać będziesz? Nie chcesz do agencji jechać to idź na pocztę nadać dokumenty.

Po każdą zapomogę idzie się z wnioskiem (nie tylko do arimr). Widziałeś by gdziekolwiek było inaczej?

 

Ponawiam pytanie: jakie prognozy na przyszły tydzień?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Że 12 będzie. Tylko skąd ubojnia wie że wogule te pieniądze są ci potrzebne. Może jakiś wniosek pisz. Idąc tym tropem to jak w kiepskich podanie o podanie podania itp zatrudnić więcej urzędasow i będzie lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3 sztuki na opas samce bądź samice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj