DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

kizak    2186
10 godzin temu, 6465 napisał:

Nie chłopak pracuje dzień wcześniej ważył cielaka miał 78kg. Przyjechał handlarz on był e robocie i żona sprzedawała i miał 69kg.  

 

9 kg,plus ,,dyżurny bonus'' z wiaderka 😐:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile liczyć sobie za jałówki 100 % Hereford w wieku 6-7 miesięcy w wadze około 230-260 kg z kartami z pod oceny PZHiPBM? Bo widzę nawet ceny po 4 tysiące..Chodzi mi o realną cenę a nie po to aby rok ogłoszenie wisiało? 

IMG_20200821_104452.jpg

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Pitraszek napisał:

Sprzedany czysciutki hf 

IMG_20200821_100702.jpg

Pismo podobne do Sitnickiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Poszły 4 szt na Tarnów przez pośrednika 13 za O i 13.26 za R ceny netto. 3 O klasy hf i jeden R mieszaniec. Wybicia 49% 50,5% 51,56% i 52,34% od wagi w gospodarstwie. Byki najedzone zabierane wtorek rano bite w środę.  Na zakładzie awaria wagi wiec nie znam wagi sprzed uboju. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
7 minut temu, Karollorak93 napisał:

Poszły 4 szt na Tarnów przez pośrednika 13 za O i 13.26 za R ceny netto. 3 O klasy hf i jeden R mieszaniec. Wybicia 49% 50,5% 51,56% i 52,34% od wagi w gospodarstwie. Byki najedzone zabierane wtorek rano bite w środę.  Na zakładzie awaria wagi wiec nie znam wagi sprzed uboju. 

Podaj mi wagi w gospodarstwie i wagi miesa to Ci przelicze bo te wybicia wygladaja ch*jowo.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marmurek12    11
11 minut temu, Karollorak93 napisał:

Poszły 4 szt na Tarnów przez pośrednika 13 za O i 13.26 za R ceny netto. 3 O klasy hf i jeden R mieszaniec. Wybicia 49% 50,5% 51,56% i 52,34% od wagi w gospodarstwie. Byki najedzone zabierane wtorek rano bite w środę.  Na zakładzie awaria wagi wiec nie znam wagi sprzed uboju. 

Coś słabe te wybicia, przez kogo dawałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Byki dostały opór żarcia rano i zostały zabrane. Wagi zywe we wtorek rano 759 - 391,4     711-372,2      843-426     738-361,8  bite środa wiec pewnie troche straciły. 

Hf a zdych to nie jedno i to samo? :P Przez Brzegowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187
1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

Poszły 4 szt na Tarnów przez pośrednika 13 za O i 13.26 za R ceny netto. 3 O klasy hf i jeden R mieszaniec. Wybicia 49% 50,5% 51,56% i 52,34% od wagi w gospodarstwie. Byki najedzone zabierane wtorek rano bite w środę.  Na zakładzie awaria wagi wiec nie znam wagi sprzed uboju. 

Żeby  cena dobra była to wybicia chujowe musza być.  Oddawałem do Maciejowice caly samochód  rano napasione opór, mieszańce mm , na rozliczeniu wybicie średnio 56,2% . Kobieta co rozliczaĺa mówiła  ze pewnie opaslem je dobrze bo sĺabe wybicie.  Zaznacze że  oni dla siebie liczyli wybicie bo ja miałem placone za kilogramy żywca. I teraz pytanie - jak musza okraść  chłopa te wszystkie handlarze co biora na wbc i wybicia przy dobrym byku przedstawia ok 50-53%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Jakies prognozy na nastepny tydzień;? Mam kilka sztuk po 20 miesiecy i nie wiem czy nie sprzedawac. Paszy jest i jeszczze by urosly ale jjak wroci 6zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

MIeszaniec mm a hf to też różnica. Pewnie wybicie były by inne gdyby były ważone przed ubojem podejrzewam ze po drodze straciły te 60-80 kg. Wtedy by powychodziły po 54-56 % na pewno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
40 minut temu, malorolny121 napisał:

Żeby  cena dobra była to wybicia chujowe musza być.  Oddawałem do Maciejowice caly samochód  rano napasione opór, mieszańce mm , na rozliczeniu wybicie średnio 56,2% . Kobieta co rozliczaĺa mówiła  ze pewnie opaslem je dobrze bo sĺabe wybicie.  Zaznacze że  oni dla siebie liczyli wybicie bo ja miałem placone za kilogramy żywca. I teraz pytanie - jak musza okraść  chłopa te wszystkie handlarze co biora na wbc i wybicia przy dobrym byku przedstawia ok 50-53%

56% to sie bije bardzo dobry towar. To Ciebie chciano wyruchac mowiac o wysokim wybiciu zebys oddal na WBC i wtedy by Ci podziekowali za opasienie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
10 minut temu, johny1991 napisał:

@Kentar 49-52% wybicia mówisz że to ch*jowe.. 56% to super towar..wiec ile według Ciebie jest normalnie?

HF O klasowy powinien sie krecic w okolicach 51-52%.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104

Jeśli z wagi z podwórka to raczej wybicie normalne przecież coś straciły jeszcze i wtedy by wyszło większe ale ciekaw jestem czy na prawde była awaria wagi na Tarnowie. Widziałeś cały ten ich paragon czy tylko powiedział ci jak wyszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, Pitraszek napisał:

Jakies prognozy na nastepny tydzień;? Mam kilka sztuk po 20 miesiecy i nie wiem czy nie sprzedawac. Paszy jest i jeszczze by urosly ale jjak wroci 6zl

raczej dopuki koronawirus nie odpusci bedą spore wachania cenowe ,raczej mało kto zdecyduje sie na zamółwienia na zapas bo niewiadomo jak bary i restauracje bedą czynne  , coraz czesciej słychać o powrocie obostrzeń sanitarnych w europie choć raczej nikt sie nie zdecyduje na blokade rynku jak miało to miejsce na wiosne . a wiec rynek nie pewny ,a jesień to jednak troche wiecej bydła na rynku ze wzgledu na koniec sezonu pastwiskowego . ciezka  decyzja a tym bardziej ze teraz bedzie chłodniej to i apetyt bydlakom pewno wzrosnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Tak mam wydruk cały z moich sztuk. Nie czepiał bym się chyba wybić według mnie są normalne, na pewno lepiej wyszedłem niż miał bym je na żywo sprzedać biorąc pod uwagę oferty które miałem wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I oto chodzi. Okarmione zwazone i trochę na tym zyskales. Byka nikt z nas nie widział żeby wbc określić. Puki zostaje więcej jak handlarzyna proponuje to jest ok. Moje ostatnie były wyceniony na 7 brutto  było 15gr więcej na wbc dobre i parę złotych na zimne piwo w afrykańskie lato 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

Sprzedany 50% JE, wiek 27 m-ce. Waga 961 kg. Cena 6 zł brutto. 1 zł potrącenia za przekroczenie wagi. 6% strączki. ZM RAKÓW

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
5 minut temu, hobbysta82 napisał:

Sprzedany 50% JE, wiek 27 m-ce. Waga 961 kg. Cena 6 zł brutto. 1 zł potrącenia za przekroczenie wagi. 6% strączki. ZM RAKÓW

Z takimi duzymi sztukami to nawet jak sie ciagle bawisz z zakladami to poszukaj handlarza, niektorzy nie maja limitow wagowych, troszke w plecy jestes.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marmurek12    11
42 minuty temu, Karollorak93 napisał:

Tak mam wydruk cały z moich sztuk. Nie czepiał bym się chyba wybić według mnie są normalne, na pewno lepiej wyszedłem niż miał bym je na żywo sprzedać biorąc pod uwagę oferty które miałem wcześniej. 

A ile Ci proponowali na żywą za te byki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14109
14 godzin temu, Elvis1090 napisał:

sprzedawałem ale juz od 2 lat z nimi nie chandluje... teraz bydlo nie jedzie przez posrednika tylko prosto de rzeźni moim transportem

jakby to powiedzieć "na układy niema rady"

za małolata jak chciałem jakąś d*pę wydymać to też jej gadkę dopasowywałem, także na układy nie ma rady zgadza się. masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104
47 minut temu, hobbysta82 napisał:

Sprzedany 50% JE, wiek 27 m-ce. Waga 961 kg. Cena 6 zł brutto. 1 zł potrącenia za przekroczenie wagi. 6% strączki. ZM RAKÓW

Po co i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj