DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Bugii    689

Rozdzielnosc majatkowa przed slubem i mozna wszystko.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
26 minut temu, rolnikw napisał:

Moze mieć o ile ma nr gosp założony przed ślubem,  po ślubie to już nie da rady bo wszystko wspólne 

Ale bajki piszecie😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Nie bajki bo tak jest 

Bo sam chciałem założyć żonie nr gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Rozdzielnosc malozenska przed slubem kosztuje 500zl. Niestety po slubie jest bardziej kosztowna bo uzaleznione jest % od wartosci majatku. Bo sasiad sie dowiadywal to 7 tys go wyliczyli. Wiec wolal dzieciakom siedziby zalozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Czytajac komentarze to przypomniala mi sie pewna historyjka.

Zona ma pretensje do meza:

-Dlaczego zawsze mezu mowisz ze to jest twoj dom,twoj samochod,twoje pieniadze -przecierz jestesmy malzenstwem i to wszystko jest wspolne....I czego szukasz w tej szafie?

Na to maz

-Naszych kalesonow.....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1867

Kij ma 2 końce jak szukacie pieniędzy za byki i kiedy bierze się dopłaty na wszystkich z rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek80z    16
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Rozdzielnosc malozenska przed slubem kosztuje 500zl. Niestety po slubie jest bardziej kosztowna bo uzaleznione jest % od wartosci majatku. Bo sasiad sie dowiadywal to 7 tys go wyliczyli. Wiec wolal dzieciakom siedziby zalozyc.

Ok. Dzięki  nie wiedziałem. 

Mam znajomych którzy bądźż pracuja lub sa na rencie i trzymaja sobie dodatkowo hobbystyczinie po kilka sztuk. Ja chowam kilkadziesiąt byków, lecz takich do 12 mięs będzie kilkanaście.  Drugie tyle mam jałówek które że wsparcia są wyłączone. Do najtańszego worka wyrzucili hodowców i hobbystów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    153
9 godzin temu, rolnikw napisał:

Moze mieć o ile ma nr gosp założony przed ślubem,  po ślubie to już nie da rady bo wszystko wspólne 

Nie do końca tak jest. Jeżeli są prowadzone dwa gospodarstwa i jedno i drugie z małżonków jest w stanie przedstawić że prowadzą dwa odrębne gospodarstwa (nie potrzebna rozdzielność majątkowa) Np. Faktury za nawozy, paliwo, środki ochrony roślin. W takiej sytuacji jak wpłynie Wniosek o rejestrację numeru gospodarstwa złożony przez drugiego małżonka powinien być rozpatrzony pozytywnie przez ARiMR.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
Dnia 16.07.2020 o 20:11, ubogiwladek napisał:

Ja mam ponad 30 sztuk. Na mleku jestem stratny co miesiac 4 tys a oni chca dać 2200 tej pomocy całej ;d jak dla mnie to lepiej jakby wgl nic nie dawali. Wiec bedzie gadania ile to rolnicy pomocy dostalu

a jak wyliczyłeś że jesteś stratny 4 tys co miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze nic nie ustalone konkretnie a już kłótnie wśród samych  rolników .zaraz jeszcze tv krzyknie kolejne miliardy dla polskiej wsi i wkurw w narodzie jeszcze większy a ta prawdziwa  tzw pomoc może wpłynie za 2 lata po jakieś parę gr lub wcale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
1 godzinę temu, HF86 napisał:

Jeszcze nic nie ustalone konkretnie a już kłótnie wśród samych  rolników .zaraz jeszcze tv krzyknie kolejne miliardy dla polskiej wsi i wkurw w narodzie jeszcze większy a ta prawdziwa  tzw pomoc może wpłynie za 2 lata po jakieś parę gr lub wcale 

To jest unijna pomoc czyli do czerwca 2021 musi zostać wypłacona,inaczej przepada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek777787    1

Sprzedane jałówki mieszańce , lubelskie 683,601,600 i 534 ( waga moja) dały w  WBC 372, 319 U klasa cena 13 netto i 314, 263 R klasa cena 12.8 netto Myślę że to max dzisiaj w moim regionie. żeby byki w tej cenie sprzedać jakoś to by było dobrze, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Jak by nie patrzec to glupio jest zrobione ze pomoc nie jest przelicznana na sztuki tylko przedzialami. Ten co mial 3 byki dostanie tyle samo jak by mial 19 sztuk, a jak ktos mial 21 to dostanie juz 2 razy tyle. Niezrozumiale jest tez ze niema do jalowek na opasy doplaty ich cena tez byla nizsza. Jak zawsze przy wszelkich socjalach i zapomogach jedni dostana wiecej inni mniej. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Tylko na sprzedane sztuki powinna być rekompensata A nie na ich posiadanie 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak powinno być z wszystkimi dopłatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1493
10 godzin temu, tomek777787 napisał:

Sprzedane jałówki mieszańce , lubelskie 683,601,600 i 534 ( waga moja) dały w  WBC 372, 319 U klasa cena 13 netto i 314, 263 R klasa cena 12.8 netto Myślę że to max dzisiaj w moim regionie. żeby byki w tej cenie sprzedać jakoś to by było dobrze, 

Wyboje bez szału , cena no powiedzmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180
17 godzin temu, tomek777787 napisał:

Sprzedane jałówki mieszańce , lubelskie 683,601,600 i 534 ( waga moja) dały w  WBC 372, 319 U klasa cena 13 netto i 314, 263 R klasa cena 12.8 netto Myślę że to max dzisiaj w moim regionie. żeby byki w tej cenie sprzedać jakoś to by było dobrze, 

Kto brał? Pewnie kobiałki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek777787    1

łuków, na żywą dawali handlarze 7.0 netto za wszystkie max, 7 % na brud po negocjacjach , także lepiej wyszedłem myślę. Nie ma ceny na bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, daroo9876 napisał:

Jak by nie patrzec to glupio jest zrobione ze pomoc nie jest przelicznana na sztuki tylko przedzialami. Ten co mial 3 byki dostanie tyle samo jak by mial 19 sztuk, a jak ktos mial 21 to dostanie juz 2 razy tyle. Niezrozumiale jest tez ze niema do jalowek na opasy doplaty ich cena tez byla nizsza. Jak zawsze przy wszelkich socjalach i zapomogach jedni dostana wiecej inni mniej. 

A ten co miał 2 byki to nie stracił ? Jakoś nikt o tym nie pomyslał tylko o tym że sąsiad ma 1 więcej i kasy dostanie

Do bydła wogóle nie powinni dopłacać

15 godzin temu, pit17 napisał:

Tylko na sprzedane sztuki powinna być rekompensata A nie na ich posiadanie 

A jak stado dzielili na ojca .matkę i siostre by dopłaty dostać to sprawiedliwe było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
Dnia 18.07.2020 o 09:18, ubogiwladek napisał:

20000 litrów ×20 groszy

a czemu nie x 30? albo 40 groszy?od kiedy masz stała cene mleka?cena mleka zawsze się zmienia i jak była pare lat do tyłu blisko złotówki to co wtedy ile byłeś stratny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2020 o 21:28, karolr2 napisał:

100tys ile to byków trzeba uhodowa żeby tyle na czysto zostało i ile lat. Nie było podane ile dostali ale  było napisane że najwięcej dostał Miespol Stare Kobiałki

gdzie tak było napisane? gdzie można o tym poczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj