DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

hobbysta82    298
3 godziny temu, AdamRo napisał:

Jak to mówią, trep i glina jedna..... ;)  No chyba że straż, do niej mam więcej szacunku.

 

2 godziny temu, Ursus932 napisał:

To mundurówka ?? No to teraz hodowle rozwiniesz bo masz z czego dokładać:/ u nas emeryci najlepiej wychodzą na bykach :ph34r:

Nie mundurówka. Nie lubię wojska, chociaż do 27 roku życia brałem emeryture z WBE.

Emerytura kapitałowo-korporacyjna. Osiągnąłem już szczyt w karierze zawodowej i najwyższy czas odpocząć. 

Raczej większej hodowli rozwijał nie będę, uważam, że 20-22 sztuki bydła to max na jedną osobę. 

Z tego co się zorientowałem  wołowinę najtrudniej sprzedać w sprzedaży bezpośredniej. 

Zostaje przy eko-skansenie, w którym jest wszystkiego po trochu. 

I zaczynam robić porządek w obejściu, żeby mi Adam nie obrobił doopy na całą Polskę, że mam bajzel na podwórku :).

 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13
9 godzin temu, zkordalski napisał:

To jest nic miałem dwie jałówki po 25 i26mc takie karakany odrobaczone zdrowe niby jadły jak glupie zważyłem waga ich odpowiednio 350 i366kg ogłosiłem że jałówki na dalszy odpas albo na krowy czyste białe zaceniłen po 1800zl szt poszły po 1600 a telefony cały czas hahahaha pozbyłem się dzia.... A ktoś zadowolony jak bym mu za darmo oddał ja nie wiem głupie czy co

W rzeźni pewnie też byś tyle wziął,przedział wagowy do 199.9 pewnie z 10zl brutto wyjdzie za takie koty

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
23 minuty temu, hobbysta82 napisał:

 

Nie mundurówka. Nie lubię wojska, chociaż do 27 roku życia brałem emeryture z WBE.

Emerytura kapitałowo-korporacyjna. Osiągnąłem już szczyt w karierze zawodowej i najwyższy czas odpocząć. 

Raczej większej hodowli rozwijał nie będę, uważam, że 20-22 sztuki bydła to max na jedną osobę. 

Z tego co się zorientowałem  wołowinę najtrudniej sprzedać w sprzedaży bezpośredniej. 

Zostaje przy eko-skansenie, w którym jest wszystkiego po trochu. 

I zaczynam robić porządek w obejściu, żeby mi Adam nie obrobił doopy na całą Polskę, że mam bajzel na podwórku :).

 

 

Bo też chciało Ci się w " mieście " mieszkać ;)

Od razu mówię wszem i wobec , hobbysta nie ma bajzlu na podwórku.

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
47 minut temu, hobbysta82 napisał:

Nie mundurówka. Nie lubię wojska, chociaż do 27 roku życia brałem emeryture z WBE.

Emerytura kapitałowo-korporacyjna. Osiągnąłem już szczyt w karierze zawodowej i najwyższy czas odpocząć. 

Przepraszam ale mam wrażenie że tą emeryturę wymysliłeś aby nas wszystkich jeszcze bardziej zdołować , że my będziemy zapierdal.. bo musimy a dla ciebie to będzie hobby i sposób na spędzenie wolnego czasy  

a do 27 roku to mogłeś brać rentę po rodzicu a nie emeryturę ! ale marzenia dobra rzecz i dobrze je mieć 

Edytowano przez marijusz
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba nie proponowali minjak za krowę w klasie p jeden dawał 3zlza kg a drugi 2.5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

@marijusz, może masz rację, że to była renta. Dla mnie to była emerytura po ojcu nigdy nie wdawałem się w szczegóły.

A z emeryturą to jest tak:

- kapitał zaoszczędzony, musieliśmy pracować z bratem od liceum gdyż zdawaliśmy sobie sprawę, że jak ojciec zginie na misji to dostaniemy jakieś ochłapy i możemy zdychać za nie na ulicy. Nauczony jestem żyć oszczędnie i trochę grosza mam

- koropracyjna, bardziej się opłaca firmie zapłacić mi za to, że nie przejdę do konkurencji w zamian za cyrograf.

A jeżeli chodzi o rolnictwo jest to moje hobby. Zagrodę dostałem w prezencie od dziadków, a że cała wieś oczekiwała, że oddam dziadków do domu starców, sprzedam ziemię i wrócę skąd przybyłem.

A ja na złość wszystkim postanowiłem zaopiekować się dziadkami, postawić sobie oborę i zacząć hodować bydło mięsne.

Zacząłem prawie od zera prawie 13 lat temu, podoba mi się takie życie,  i  nie muszę już nigdy pracować na etacie.

  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
21 minut temu, zkordalski napisał:

Chyba nie proponowali minjak za krowę w klasie p jeden dawał 3zlza kg a drugi 2.5 

trza było sprzedać tą krowę jednemu i drugiemu to by tobie po 5,5 wyszła😁

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Rentę po ojcu to się pobiera do 25 roku. Chyba, że 25 lat minęło na ostatnim roku studiów, wtedy przedłuża się do ich ukończenia, ale na pewno nie do 27 lat

Edytowano przez Winnetou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
6 minut temu, hobbysta82 napisał:

@marijusz, może masz rację, że to była renta. Dla mnie to była emerytura po ojcu nigdy nie wdawałem się w szczegóły.

A z emeryturą to jest tak:

- kapitał zaoszczędzony, musieliśmy pracować z bratem od liceum gdyż zdawaliśmy sobie sprawę, że jak ojciec zginie na misji to dostaniemy jakieś ochłapy i możemy zdychać za nie na ulicy. Nauczony jestem żyć oszczędnie i trochę grosza mam

- koropracyjna, bardziej się opłaca firmie zapłacić mi za to, że nie przejdę do konkurencji w zamian za cyrograf.

A jeżeli chodzi o rolnictwo jest to moje hobby. Zagrodę dostałem w prezencie od dziadków, a że cała wieś oczekiwała, że oddam dziadków do domu starców, sprzedam ziemię i wrócę skąd przybyłem.

A ja na złość wszystkim postanowiłem zaopiekować się dziadkami, postawić sobie oborę i zacząć hodować bydło mięsne.

Zacząłem prawie od zera prawie 13 lat temu, podoba mi się takie życie,  i  nie muszę już nigdy pracować na etacie.

  

wszystko fajnie tylko w widzę rozbieżności czasowe i dla tego nie wierze (takie moje prawo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

w twoim życiorysie

A ta firma to pewnie apple a ty wymyśliłeś gogle 

Mimo wszystko powodzenia w hodowli Ci życzę (tak szczerze ,nie złośliwie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

Nie branża IT.

Nie pozostaje nic innego jak poprosić Adama, żeby podjechał i zweryfikował rzeczywistość.

Za życzenia "nie dziękuje". Myślę, że mi się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
51 minut temu, hobbysta82 napisał:

@marijusz, może masz rację, że to była renta. Dla mnie to była emerytura po ojcu nigdy nie wdawałem się w szczegóły.

A z emeryturą to jest tak:

- kapitał zaoszczędzony, musieliśmy pracować z bratem od liceum gdyż zdawaliśmy sobie sprawę, że jak ojciec zginie na misji to dostaniemy jakieś ochłapy i możemy zdychać za nie na ulicy. Nauczony jestem żyć oszczędnie i trochę grosza mam

- koropracyjna, bardziej się opłaca firmie zapłacić mi za to, że nie przejdę do konkurencji w zamian za cyrograf.

A jeżeli chodzi o rolnictwo jest to moje hobby. Zagrodę dostałem w prezencie od dziadków, a że cała wieś oczekiwała, że oddam dziadków do domu starców, sprzedam ziemię i wrócę skąd przybyłem.

A ja na złość wszystkim postanowiłem zaopiekować się dziadkami, postawić sobie oborę i zacząć hodować bydło mięsne.

Zacząłem prawie od zera prawie 13 lat temu, podoba mi się takie życie,  i  nie muszę już nigdy pracować na etacie.

  

 

ja nie wiem z czym niektórzy na tym forum mają problem i co im przeszkadza że robisz po swojemu,chyba zazdroszczą Tobie i szukają dziury w całym.ja powiem tyle że bawiąc się w ekologię i trzymając te ok 20 sztuk bydła nie będziesz miał gorzej niż większość użytkowników tego forum co trzymają 100-200 sztuk tej plagi.mniej się narobisz niż cała reszta co będzie łachać paszę żeby nastarczyć pladze.w ekologi dostaniesz większe dopłaty i można uprawiać jakieś rośliny na paszę typu koniczyna,seradela co nie wymagają nawożenia, a można z tego nakosić masy i narobić paszy, a jak chcesz zboże uprawiać czy kukurydze na kiszonkę to parę hektarów wydzierżawić u sąsiadów bez ekologi żeby można było prysnąć od ziela i nawozów dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327
6 godzin temu, AdamRo napisał:

Jak to mówią, trep i glina jedna..... ;)  No chyba że straż, do niej mam więcej szacunku.

 

jak by nie trepy i gliny , to zanim wyjdzesz z domu to ze trzy razy byś se obsrał kolana.

Ale w straży ,faktycznie zapierdalają chłopaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Tu jak zwykle kółko wzajemnej adoracji łechtania się po d.....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, artur125 napisał:

jak by nie trepy i gliny , to zanim wyjdzesz z domu to ze trzy razy byś se obsrał kolana.

Ale w straży ,faktycznie zapierdalają chłopaki.

No rzeczywiście trepy dbają o moje bezpieczeństwo 😂 Ile Ty masz lat... To najgorszy gatunek nierobów, 8 godzin i do domku. Kawka, papierosek, gadka kiedy wpadnie mundurówka, kiedy 13-ka, kiedy wczasy pod gruszą (1200 na członka rodziny), kiedy i ile odprawy mieszkaniowej (u mnie jeden w rodzinie jest emeryt, 15 lat młodszy ode mnie). Na pożegnanie dostał prawie 400 tysięcy, mimo, że całe życie brał mieszkaniówka 900 miesięcznie. A My robimy za kilka stówek zysku na byku...

Edytowano przez WiesławZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Wiesławzetor było isc do armi jak maja tak za***iscie a nie siedzisz na gospodarce

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

Ja zacząłem tą burzę własną głupotą to ją zakończę.

1. Zajmuje się produkcją żywności premium

2. Target to osoby zamożne

3.Robota manufakturowa

 

A jak kogoś boli jak zamierzam żyć, to już nie mój problem

 

Edytowano przez hobbysta82
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja byłem w wojsku za komuny, 24 miesiące. Wówczas nikt normalny nie zostawał, żeby siedzieć w radzieckiej armii. Niektórzy mają dziwny syndrom. Mogłeś iść 🤔 Pokazuję prosty przykład dymania rolnika, a Ci mogłeś iść. Same trepy na forum 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

hobbysta bardzo ładne podwórko U nas tyle przestrzeni to pół wioski zajmuje 😂

Ale z innej beczki \

Dzis zadzwonił do mnie gość z firmy windykacyjnej i oferował mi pomoc w ściągnięciu nalezności (długów ) W bardzo szybkim tempie sprawdził mojego dłużnika w prawdzie mi nie pomoże bo sprawa z 2007 roku i dłużnik od tamtej pory ciągle robi sobie nowych wierzycieli ,ale dla wielu z was na pewno by pomógł 

Wiesław popieram! Nie ma równości społecznej

Wiek emerytalny powinien być niższy tylko dla tych co pracują w szkodliwych warunkach A na pewno wojsko i policja nie należy do tej grupy

A do straży też straciłem szacunek po tym jak chłopaki  z OSP wpadli mi na pole kolein naryli (mokry był rok ) ognisko które pół dnia układałem rozciągneli po całym polu ,kiełbaski które się piekły z błotem zmieszali .Jak wróciłem ze sklepu z piwem to było już  po imprezie ,tłumaczyli mi póżniej że dla nich każdy taki wyjazd to dobra zabawa i dodatkowa kasa wtedy 40 zł za godzinę średnio 6- 8 godz od chwili wyjazdu do czasu zamknięcia remizy ,a i paliwka jest okazja aby sobie spuścić bo papier wszystko wytrzyma ! W 2018 roku (szusza na terenie prawie całej Polski )oni mieli szereg ćwiczeń na wypadek powodzi

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja robię bez urlopów. A pracownik 3 tygodnie na kanapie i do kieszeni codziennie 100zł. Z tytułu płatnego urlopu. 

Za chwile mi żyłka pęknie. Szkoda że w chinach nie żyjemy. Tam to każdy zapiernicza. 

Edytowano przez leszek1000
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

czemu nie pójdziesz do pracy ? ja jeszcze chwila i też szukam. tylko czegoś porządnego. bo jak mam przy kostce robić to już wolę te krowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Robię wygodniejszą oborę. Pracownik pójdzie sobie na kuroniówkę. 

Będą legowiska i stół paszowy. 

Zrobi się jedno. Później reszta zwierząt i zostaną tylko cielaki. A wiadomo cielak dużo nie robi to i widły się nie łamią. Zrobię zdjęcie jak bracia zrobili kojec dla byczków. Tanio i bez roboty. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

to Cię nie rozumiem. raz płaczesz że nie ma urlopu a za chwilę że nowa oborę budujesz ? i myślisz że co drugi dzień będziesz tam wchodził ?

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj