DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

robi57362    2358
hobbysta82 napisał:

Po byki to w tym tygodniu też raczej nie przyjedzie.

to statkiem przyplyna i odrazu do portu na eksport

  • Haha 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
8 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Właśnie @AdamRo rolniku hodowco najgorszy,  z handlarzy byś chciał zedrzeć . Wstydź się 😂

 

a w jaki sposób można z handlarza zedrzeć? bo pierwsze słyszę.normalnie to handlarz drze z gospodarza ale może nie jestem na waszym poziomie i poprostu nie wiem że da się zedrzeć z handlarza

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42
10 godzin temu, Berthold napisał:

Ja ręce załamuje - obdzwoniłem dzisiaj że 20 złodziei i każdego na wstępie pytam :

Ile za hfy???  I co słyszę? 

U krętaczy którzy mnie jeszcze nie znają ceny zaczynały się od 6,3 do 6,5 netto. Natomiast u takich co ze mną handlowali od 6 do 6,20 netto

( wiedzą że ciężko mnie przekręcić). Prawie wszędzie skitka 5 % byki z luzu. Ku.... Mać na jakim świecie my żyjemy... 

Panowie pytanko? U was bliżej jakiej kwoty??? 

Pozdrawiam forumowiczów i miłego wieczoru życzę... 

Południowa wielkopolska:

H-F   6-6,5 zł netto

mieszaniec ( ładny) - 7 zł netto

mięsny  - do 7,5 zł netto

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Berthold przy uczciwym wbc powinno parę groszy naleciec przy 12 netto.ssanie na towar jest to ktoś się skusi jak masz większą ilość i ładne sztuki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno jak rolnik wkurwiony i handlarz sp***dala z podwórka to można mu zedrzeć albo rozedrzeć trochę ubioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23
18 godzin temu, tajwan1986 napisał:

a w jaki sposób można z handlarza zedrzeć? bo pierwsze słyszę.normalnie to handlarz drze z gospodarza ale może nie jestem na waszym poziomie i poprostu nie wiem że da się zedrzeć z handlarza

No ja słyszałem że są tacy specjaliści którzy nie poją bydła 2 dni przed sprzedażą a do paszy soli dodają, gdy handlarz ma przyjechać poją do oporu. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

To prawda 

Czyli nawet w śród tak szlachetnej grupy społecznej ,jaką jesteśmy my rolnicy patologie się zdarzają !😀

Edytowano przez marijusz
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
35 minut temu, Janek54321 napisał:

No ja słyszałem że są tacy specjaliści którzy nie poją bydła 2 dni przed sprzedażą a do paszy soli dodają, gdy handlarz ma przyjechać poją do oporu. 

Tak jak mówisz... A potem handlarz nie przyjeżdża zmienia terminy i po tygodniu kupuje chudziutkie leciutkie obsr... Byczki za bezcen które mu się świetnie wybija na Wbc... 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, Janek54321 napisał:

No ja słyszałem że są tacy specjaliści którzy nie poją bydła 2 dni przed sprzedażą a do paszy soli dodają, gdy handlarz ma przyjechać poją do oporu. 

To trzeba na tepego handlarza trafić co nie odróżnia opojonego i okarmionego bydła. Wszyscy na wbc wiozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
9 godzin temu, HF86 napisał:

Berthold przy uczciwym wbc powinno parę groszy naleciec przy 12 netto.ssanie na towar jest to ktoś się skusi jak masz większą ilość i ładne sztuki 

Z tym że ja zawsze sprzedaje byki na przedpłatę... Wbc nie wchodzi w grę niestety... 😉

9 godzin temu, martinezo napisał:

Południowa wielkopolska:

H-F   6-6,5 zł netto

mieszaniec ( ładny) - 7 zł netto

mięsny  - do 7,5 zł netto

Sam widzisz że nawet na O klasie strasznie duża rozbieżność, myślę że cena zależy nie tyle od kontraktów ale od sposobu ważenia, skitki i co najważniejsze, sposobu płacenia 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

Żenada? A skąd un jest bo nie słyszałem o takim kupującym

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Bartek933 napisał:

HF 6-6,1. Mieszańce 6,5-6,9.. żenada

Ale Netto chociaż ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ursus a najpopularniejsza klasa Ooooo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dobra nie poił a dawał sól a potem do oporu. A przyjedzie tak Pan handlarz jebnie go 100kilo i dalej jest do przodu. Ale potem ma rozliczenie i patrzy o ten hujek mnie chciał dymnać. Dzwoni ten rolnik że ma bydło handlarz tak tak przyjadę w środę ten rolnik zadowolony cyk much wuch robi swój patent a handlarz a ty huju pojadę do ciebie w sobotę jedzie a tam byk kaput już w piątek 👍😁 tak tak znam takie przypadki

2 godziny temu, Ursus932 napisał:

Ale Netto chociaż ??

To już brutto i z 500krowa plus 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
9 minut temu, przemek28_28 napisał:

Coś ty, jeszcze 2000 zostaje ze sztuki.

Ale handlarzowi.

 

 

(Chyba nigdy dwoma slowami nie wkurwilem tyle osob)

  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj