DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

leszek1000    1815

Najważniejsze że w tvp pokazują jak to jest pięknie w naszym kraju. 

Tak dobrze jeszcze nie było 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś tu cicho?to jaktam prognozy na nowy piękny tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186
Dnia 11.06.2020 o 12:05, karolr2 napisał:

Wlasnie tez czekam ktoś cos wie jakie ceny na nowy tydz ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LPD85    47

Ostrzegam w okolicach Nowego Sącza przed Panem Sąd...im z Banicy. Na własne oczy widziałem fv za krowę ktora wiem ze miała okolo 630 kg a na fv i wiem ze tyle policzył...410 kg. Trafił na gościa który kompletnie nie zna sie na wadze... i sprzedawał przysłowiową ostatnia sztuke...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
9 godzin temu, debrzyna napisał:

Ale może zapłacił po 8 zł za żywą wage

Gospodarz zadowolony bo sprzedał najdrożej w okolicy😂😂😂 a ze 200kilo zgubiła to juz tam ch... ważne ze cena była.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byk jeszcze pójdzie w górę ostatni tydzień. Potem wysyp bydła dopłat owego potem kolejna zniżka na żniwa potem lekka podwyżka o jebudu na jesieni z kolejna fala koronawirusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopiero jak by staną nowy potężny gracz na rynku  nie związany z układem to by coś drgnęło. Tak było lata temu jak pośrednicy tureccy przyjeżdżali po żywiec. Naszym ochlapy  zostawiali to musieli ceny podnosić. Potem obostrzenia transportu UE  żywcem nagranie paru katów i branża opanowana .później popisowy numer zakazu rytualnego trochę o padlakach i antybiotyki i po producentach😭🥺

Teraz dowalimy normy azotanowe dobrostan płyty i szamba skladowanie pasz  i będzie fajny skansen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

 

Tychów

byk do 7 brutto 

Raków

byk do 6,5 brutto

krowa do 5,2 brutto

lokalny handlarz też ceny nie przebił.

Jaka jest strączka na Tychowie? Wie ktoś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

nie sprzedawaj sklodowskim. słyszałem kiedyś, że kupują u gospodarza i wiozą na drugą stronę ulicy do ABP.


poza tym lubią tuningowac wagę.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

teraz Duda bardzo aktywny..mize by zrobić taka akcję że napiszemy jak piekniecrolnictwi wygląda naszym okiem i ilu nas tu jest codziennie będzie słać e-maile takie do prezydenta, ministra rolnictwa, kogoś z izb rolniczych..az wkoncu się za wezmą. Bo jakim prawem rząd oferuje dotacje do bydła mięsnego gdy według obliczeń podleglego im ODR jest to nieopłacalne...i jak to jest że płacę przez 10 lat poszły ostro w górę.. A u nasz wszystko idzie w dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tych wyborach nawet nikogo nie interesują głosy rolników. Wiedzą że prawdziwych rolników na wioskach jest może z 20% reszta to gospodarstwa socjalne i puki im nikt nie zabiera dopłaty a dochody niskie i socjal płynie to tam jedna słuszna Partia. A producenci mają zakładać kolchozy rodzinne i w zwiększaniu produkcji szukać cienia opłacalności 

A żywność ma być relatywnie tania i dostępna aby inflację trochę przykryć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
2 minuty temu, HF86 napisał:

W tych wyborach nawet nikogo nie interesują głosy rolników. Wiedzą że prawdziwych rolników na wioskach jest może z 20% reszta to gospodarstwa socjalne i puki im nikt nie zabiera dopłaty a dochody niskie i socjal płynie to tam jedna słuszna Partia. A producenci mają zakładać kolchozy rodzinne i w zwiększaniu produkcji szukać cienia opłacalności 

Szukać Ostrego Cienia Mgły opłacalności 😎😎😎

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
1 godzinę temu, HF86 napisał:

W tych wyborach nawet nikogo nie interesują głosy rolników. Wiedzą że prawdziwych rolników na wioskach jest może z 20% reszta to gospodarstwa socjalne i puki im nikt nie zabiera dopłaty a dochody niskie i socjal płynie to tam jedna słuszna Partia. A producenci mają zakładać kolchozy rodzinne i w zwiększaniu produkcji szukać cienia opłacalności 

A żywność ma być relatywnie tania i dostępna aby inflację trochę przykryć 

tylko nie robiąc nic..nie mówiąc o naszych problemach to nikt sam się tym nie zainteresuje...a wystarczy spojrzeć że grupy społeczne które głośno krzyczą to coś dostają.. A myślę że jak kilku takich codziennie dostanie po sto maili to może coś pomyśli wkoncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, johny1991 napisał:

tylko nie robiąc nic..nie mówiąc o naszych problemach to nikt sam się tym nie zainteresuje...a wystarczy spojrzeć że grupy społeczne które głośno krzyczą to coś dostają.. A myślę że jak kilku takich codziennie dostanie po sto maili to może coś pomyśli wkoncu

W różne miejsca się dobijalem pokazując patologie w branży i jak grochem o ścianę ale nie przestanę. Postulaty i tu częściowo opisywałem. Ustawy nie kosztują a dałoby to jakąś stabilność ale chory popis woli o tych częściach rowerowych gadać i kto komu do zupy naplul 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

no właśnie ale sam jeden...a gdyby tak wszyscy zaczęli pisać to może by się zastanowiło...bo teraz to sobie myślą że cała branża jest cicho więc jest ok a ten jeden co walczy to po prostu mu się coś odkleilo. sam też coś kiedyś pisałem do jednego posła i owszem nawet odpowiedział że się zajmie i wniesie na komisję.. I tyle. Myślę że trzeba żeby dużo osób swe niezadowolenie okazywało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj