DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlikk18    67
1 godzinę temu, tajwan1986 napisał:

a jaki jest sens trzymać byka ponad 30 miesięcy?

i tak napiszą co chcą bo oni w sumie inni też tak biorą że nie ważą na podwórku żywca tylko ładują na samochód i wszystkie wagi sami sobie na zakładzie piszą,więc piszą co chcą.pare razy oddałem do nich i jak żywcem ostatni raz mnie oskubali to więcej do nich nie oddawałem.

Taki, że mam spory zapas pasz i liczyłem na lepszą cenę. Nie wpadłeś na to? 


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

no sory nie wpadłem na to że minimum pół roku trzymasz byka czekając na lepszą cene i nie licząc że lepiej było tę paszę sprzedać co go obkarmiać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67
34 minuty temu, tajwan1986 napisał:

no sory nie wpadłem na to że minimum pół roku trzymasz byka czekając na lepszą cene i nie licząc że lepiej było tę paszę sprzedać co go obkarmiać 

No to już wiesz


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, tajwan1986 napisał:

no sory nie wpadłem na to że minimum pół roku trzymasz byka czekając na lepszą cene i nie licząc że lepiej było tę paszę sprzedać co go obkarmiać 

A myślisz że tylko się czeka na cenę?stoji zre i rośnie klocek roboty przy tym mało. A wbc powyżej 500 cieszy.mniej roboty z obsrancami i koszt cielaka inaczej rozliczysz z 650 a 1000kg zywca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

może i koszt cielaka inaczej rozliczysz bo rzadziej kupujesz tego cielaka, ale powyżej dwóch lat to więcej zeżre niż przyrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mylisz się rozrosniety kosciec bydło dojrzałe kładziesz mięso i tłuszcz .rzadnego handlarza nie bawi byczek 18 miesięcy. Wbc na tym cienko wychodzi mimo postury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Panowie nie wiem jak wy to liczycie ale (z całym szacunkiem) mam wrażenie że wy jesteście upośledzeni na czele że mna! Przy tej cenie nawet gnój wam (nam) nie zostaje. Pozdraw

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś Ty. Byk w cenie dobrej krowy odpadowej z przed dwóch lat ale biznes jest. Poczytaj sobie jak masz 50 to na 100 że 100 na 200 itd i podstawa dużo kierunków produkcji żebyś nie kumal na czym zarabiasz a w czym dokladasz. A już walczyć o swoje to bzdura to jest Polska i tak ma być. Miska wołowiny nie legalnej z polamanca i do pracy. Mało płacą ale grunt że roboty jest 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Może nie ale ja lubię dreszczyk emocji jak otwieram patyk po ścieleniu i spieprzam ile tchu. 

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
8 godzin temu, Honda napisał:

Ja wiem ze od wagi netto wybicie policzyli,to źle policzyli.

Wybojowość WBC liczymy tylko i wyłącznie z wagi brutto.

Gdzie jest ten uzytkownik Mikruss ?Dawajcie go tu

Co mnie tak brutalnie do tablicy przywoluje jak z geografii do mapy?

Czego chcial? ....grzecznie sie pytam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
19 godzin temu, Honda napisał:

 

Sprzedane dwa byki do Łuniewscy na WBC.

Pierwszy byk na rozliczeniu waga 585 kg brutto wybicie 56,06% waga po uboju 305kg.

Drugi byk na rozliczeniu 589kg brutto wybicie 56,23% waga po uboju 308kg.

Coś tu się nie zgadza,według mojego wyliczenia za pierwszego byka powinno być 585kg x56% =327kg.

za drugiego byka powinno być 589kg x 56% =329kg mięsa po uboju.

Jak Waszym zdaniem ile powinno być mięsa po uboju???

Luniewscy.jpg

Luniewscy (2).jpg

Do Getmora już nie sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10

Do Getmora będę sprzedawał.Pierwszy raz sprzedałem do Łuniewscy ceny mają dobre ale skubneli mnie na wadze po uboju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
13 godzin temu, KamilSokoowski napisał:

Panowie nie wiem jak wy to liczycie ale (z całym szacunkiem) mam wrażenie że wy jesteście upośledzeni na czele że mna! Przy tej cenie nawet gnój wam (nam) nie zostaje. Pozdraw

no a co niektórzy się upierają na tym forum że to jest biznes życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892

Marne szanse,  obstawiał był max 6.30 netto za luzaki

Pytanie za 100 punktów.  Na ile mogą się wybić 50% belgi oczywiście z luzu , żywione bez oszczędności +- 24msc ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829

dziś przyszło rozliczenie z ABP. haefy dały po 310+ mięsa w 23 miesiące. ciekawe jaką była żywa waga. muszę zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
19 minut temu, Bananek napisał:

dziś przyszło rozliczenie z ABP. haefy dały po 310+ mięsa w 23 miesiące. ciekawe jaką była żywa waga. muszę zadzwonić.

a powiedzą? jak byłem tam pierwszy raz 2 lata temu to tą wagę elektryczną kopali żeby coś przybliżoną wagę pokazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3
20 minut temu, Bananek napisał:

dziś przyszło rozliczenie z ABP. haefy dały po 310+ mięsa w 23 miesiące. ciekawe jaką była żywa waga. muszę zadzwonić.

A jaką cenę dostałeś? bo u mnie dzisiaj zbierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59
Bananek napisał:

dziś przyszło rozliczenie z ABP. haefy dały po 310+ mięsa w 23 miesiące. ciekawe jaką była żywa waga. muszę zadzwonić.

Ile u nich się czeka za rozliczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829

W czwartek pojechały, dziś tv przyszła więc pewnie wieczorem przelew będzie. najpóźniej jutro.


11,6 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj