DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Bugii    689

Slome nie kupuje. Mam 100ha zboz to mi wystarcza. Po zniwach bele 150/120 po 30 zl mozesz kupic w moim rejonie.

Gowna tez nie sprzedaje. Tylko pisze ile jest zysku z bykow, bo jak niektórzy pisze ze tylko obornik zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Wziąłem teraz od gościa obornik z głębokiej ściółki z transportem w rozliczeniu za prasowanie

Kulka sprasowana=tona obornika u mnie na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

u mie od koni na wiosce darmo odają gnój , tylko trzeba pracownika to wywalania bo tylko widłami da rade , chetnych brak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
26 minut temu, marijusz napisał:

he to też dobrze go wydymałeś 

To nie była moja propozycja

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
47 minut temu, soltys48 napisał:

Wziąłem teraz od gościa obornik z głębokiej ściółki z transportem w rozliczeniu za prasowanie

Kulka sprasowana=tona obornika u mnie na polu

Jak mu zafoljowałeś to uczciwa cena.  U nas za zwinięcie zebranie i zafoljowanie 50zl/sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Tylko zwinięcie

Za usługę biorę 15,-/szt

Gość i tak musi jeździć po kulki to mi dowiezie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
3 godziny temu, Elvis1090 napisał:

nie bede nic liczyc bo tobie i tak sie nie bedzie opłacac... a budynek jest długi i szeroki  postawiony w razie zmian na przyszłosc nie postawilismy 3 małych w kształcie "U" czy "L" z takiego nic bys nie zrobił... skoro uważasz ze po likwidacji hodowli cena zburz sie nie zmieni to zakonczmy juz ten temat... a ty zlikwiduj odrazu całe gospodarstwo bo za chwile produkcja roślinna tez nie bedzie ci sie opłacac.

będzie mi się opłacać jak mi to wszystko ładnie policzysz i wyszczególnisz koszty i przychody.wiesz nikt raczej nie stawia 3 małych obiektów zamiast jednego dużego,ale może u Ciebie w rejonie mają ludzie takie dziwne myślenie.uważam ze po likwidacji cena zbóż sienie zmieni bo wszyscy nie zlikwidują hodowli to raz a dwa to byś musiał zamknąć całą hodowle w Polsce nie tylko bydła mięsnego ale i mlecznego, świń, drobiu i wszystkiego co ludzie trzymają,a tak nie będzie.więc nie uważam żeby zlikwidowanie paru hodowli bydła opasowego miało wpływ na cenę zbóż.nie wiem dlaczego swoje sny opowiadasz ale nie mówiłem że produkcja roślinna nie będzie się opłacać bo kupia Ci co hodują te plage siano, sianokiszonkę słomę i zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Tak pamiętam jak na ruszta przerabiałem to z jednego sezonu słomę po 70zl za bele sprzedałem i materace i ruszt za to kupiłem😉 puki co cena bydła dno, ale może wzrosnie kiedyś z bydłem jest tak że jak mleko oddajesz i opasa dodatkowo masz to możesz go przetrzymać nawet i 3miesiace z trzoda jest gorzej bo tydzień tylko przetrzymasz😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Propozycja dzis za 8 bydlakow 4 hf i 4 hf/sm  7.10 brutto. Byki ladne ok 800kg. 

Czekam dalej. Moze na koniec miesiaca bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
3 godziny temu, soltys48 napisał:

Tylko zwinięcie

Za usługę biorę 15,-/szt

Gość i tak musi jeździć po kulki to mi dowiezie

Umiesz się ustawić. Wysłałem Ci priv o którym wspominałeś. Zajzyj proszę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
7 godzin temu, soltys48 napisał:

To nie była moja propozycja

Tona obornika to tak dużo wg niektórych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie i Panie ;) Ameryki nie odkryję, ale wiem już, dlaczego na tym forum jest tyle animozji 😊W dowolnym temacie zderzają się dwie, a nawet trzy Polski. Weźmy temat cen pszenicy. Jeden sprzedaje 20 ton, drugi 200, a jeszcze inny 500. Wszyscy wygłaszają swoje mądrości i przekonania. Może podobnie jest z bydłem. Ja trzymałem 35 sztuk, inny trzyma 5, a jeszcze inny 150. Oczywiście, gdy zostaje zero, to obojętne przez ile sztuk pomnożymy, to wyjdzie zero, ale ten, który tyra taczką nie zrozumie tego, co wypycha obornik 3 minuty ładowarką. Być może przez to nigdy się tytaj nie dogadamy? Różnice między poziomami gospodarstw są rzędu 3 dekad, więc trudno dojść do konsensusu. Do tego wiek, jeden ma 60 lat, a inny forumowicz 12...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Sąsiad sprzedał 2 tygodnie ponad temu do pana B. Na forum trochę było o tym wtedy. Kasę dostał na czas. Nie wiem jak u niego z wagą, ale z ceny uwczesnej zadowolony że litra my wypili. To poprawili się, cZy on tam jakieś chody ma? Ryczaltowiec, do Goliny to z 12 km mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
8 godzin temu, michalcium napisał:

Tona obornika to tak dużo wg niektórych?

Prawda jest taka że opas od lat był na niskim poziomie opłacalności nigdy się na tym biznesu nie zrobiło. A świnie choć bywał kryzys to i tak Ci co hodują lepiej stoja niż ci co bydło. Dla samego gnoju nie warto.. A ceny po staremu u nas byk 7.3 jałowka podobno podskoczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
6 minut temu, Gregori1978 napisał:

Sprzedawałem parę razy do pana B waga zawsze była ogólna a kasa w 13 dniu jestem na ryczałcie

 

 

Ciekawe na jakim stanowisku pracujesz w domniemanej firmie... Główny Troll specjalista od PR na AF... Nie bój się nam możesz powiedzieć 😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
9 godzin temu, michalcium napisał:

Tona obornika to tak dużo wg niektórych?

Nie jest tak dużo 😅

9 minut temu, Gregori1978 napisał:

Sprzedawałem parę razy do pana B waga zawsze była ogólna a kasa w 13 dniu jestem na ryczałcie

 

 

To zacznij grać w totka

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregori1978    1

Koledzy jestem rolnikiem sprzedawałem do pana B partie po 10 sztuk dwa razy w roku nie miałem problemów pisze że sprzedawałem bo teraz różne niepokojące słuchy mnie dochodzą a ostatni raz z nim chandlowalem na jesień 2019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856
soltys48 napisał:

To zacznij grać w totka

może ryczałt jest traktowany lepiej. W ABP np. ryczałt zawsze kasę ma na koncie po 3 dniach roboczych. borowcy muszą czekać 14 i to dostają w ostatni dzień.


hehe, borowcy. vatowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

w ABP ryczałtowiec przy małych ilościach dostaje tak szybko kasę Ale i ci co więcej odstawiają to 7-9 dnia kasa na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj