DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Bananek    16829

powiedz, że boisz się żeby Ci koronawirusa nie przywieźli i kontroli nie wpuszczasz. 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Przypomnijcie o co chodzi w umowach z osi pamiętam że było już coś na ten temat ,chodzi o to czy jak podpisałem i jest liczba zwierząt i nie zostały im sprzedane to będą jakieś konsekwęcje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829
mat22889 napisał:

Ktoś wie ile płacą teraz Pniewy za O i R klasę? 

 

czytać nie potrafisz? 11.6 +vat


za O oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, marijusz napisał:

O 8 godz wstajesz ( to tak jak ja ) ale po 23 jeszcze na necie ,to i tak za długo nie spisz Popatrz  na olx jakie fajne cielaki i całkiem nie drogę , a budynki będą stały puste ? zawsze jakieś resztki zboża i rozdarta bela (której nikt nie kupi ) będzie to co z tym zrobisz Wiesiek nie wygłupiaj się chować coś trzeba !(oprócz kasy w skarpetkach)😀

Byłem za dokładny w tej hodowli :) Podziwiam tych, co wpadają na 30 minut i obskakują 100 sztuk. Pamiętam, że czasem byczek urwał poidło.  Przychodzę rano, byki leżą w gnoju, syf totalny. 30 minut nie starczy. Czasem trzeba stanąć, popatrzeć, przyjrzeć się sztuce, zobaczyć jak przeżuwa, czy normalnie stoi, czy zbyt szybko się nie kładzie, bo coś jej dolega itp. Nie wspomnę o krowach, tam to był zapier..ol. Jak to mówi bohaterka programu 'Rolnicy Podlasie ' podstawą hodowli jest obserwacja. 😊 Są ludzie, którzy mają super warunki, ale 90 % ludzi zapier..taczką. I 6.00 netto za taką robotę to jednak mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juri13    12

Z bydłem robi się to samo co ze swiniami , jak nie połączymy sił i nie zaczniemy tworzyć tych pier... grup producentów wołowiny to czeka nas hotelarstwo byków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
Pafnucy napisał:

To może do pracy idź?

Do pracy to radzę iść Tobie jak masz czas cały dzień na AF siedzieć. Podziwiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
12 minut temu, Juri13 napisał:

Z bydłem robi się to samo co ze swiniami , jak nie połączymy sił i nie zaczniemy tworzyć tych pier... grup producentów wołowiny to czeka nas hotelarstwo byków 

Na czym takie grupy polegają? Znaczy wiem co to jest ale dokładnie jak funkcjonują? Co muszą spełniać i co mają w zamian? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829
mat22889 napisał:

12 minut temu, Juri13 napisał:

Z bydłem robi się to samo co ze swiniami , jak nie połączymy sił i nie zaczniemy tworzyć tych pier... grup producentów wołowiny to czeka nas hotelarstwo byków 

Na czym takie grupy polegają? Znaczy wiem co to jest ale dokładnie jak funkcjonują? Co muszą spełniać i co mają w zamian? 

 

pewnie jak każde inne grupy. płacisz składki, które podwyzszaja cenę za bydło ma skupie. czyli de facto jesteś na zero.


debrzyna napisał:

W zamian to są koszty utrzymania prezesa i księgowej , tak to widzę  

czyli myślimy bardzo podobnie. 👍 chyba jestem już w tym wieku aby to rozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140
  • moje poszly dzis do biernata zabrakło 2 tys na przelewie ale tyle to moge przeczekac...
  • PS jestem w grupie i cos jednak z tego jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juri13    12

Spokojnie Panowie nie taki diabeł starszy jak go malują .

Znajdę chwilę to opiszę jak ja to widzę i dam pod waszą ocenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spoko stanę się prezesem i tako będzie wy mi 20 gr z wbc i pany z branży mięsnej 30 jak im zabraknie bydła. Bez selekcji kto płaci ten ma i przytulam 50 gr na kg i kto mi powie że na bydle nie da się zarobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
8 godzin temu, KamilSokoowski napisał:

Zabłoccy słyszał ktoś coś?

Z rok temu po powiecie WSE jeździł rzekomy ojciec Zabłockiego i wręczał ulotki. Gościa nie znam chociaż wszystkich kojarzę z pow WSE, WP, WPL, WZU. Ponoć są z Płocka a dużo sztuk kupują w Warmińsko-mazurskim. Może ktoś się z tamtych stron wypowie czy sprzedawał do nich.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroolnik    4
7 godzin temu, Juri13 napisał:

Po sprzedaży kasa zawsze była , jak trzeba wcześniej idzie się dogadać . Wagę trzeba mieć swoją lubią oskubać , na 5 , 6 sztukach waga się zwraca . 

Z tą waga to nie zawsze tak jest że się zwróci . Jak ktoś kto skubie przyjedzie pierwszy raz to da cenę no 7 za hf a później dowie się o wadzę to da no 6.8 czy jeszcze mniej .Każdy musi mieć swoją działkę na sztuce i waga tego nie zmieni . ( Oczywiście przy tej samej cenie wbc )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
2 godziny temu, Bananek napisał:

tu nigdy nie ma celu. im więcej masz, tym więcej chcesz...

Już nie....m

2 godziny temu, Berthold napisał:

Hej. Miał ktoś ostatnio kontrolę dobrostanu z weterynarii? Cross compliance? Nie dość że cena niska to jeszcze je... Ryzyko sankcji. Mocno się czepiali były jakieś kary??? 

Odezwij się priv

45 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Do pracy to radzę iść Tobie jak masz czas cały dzień na AF siedzieć. Podziwiam...

Podobno krótko obrzsdzasz? To co po oprzątku?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

Dostałem cynk i już opuszczili swoje biura i kontrolują.W dodfatku tera te kontrole GMO.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

U  nas siedzieli w biurze i niechciało im się wyjsć bo mieli pretekst koronowirusa, A kontrole gmo weszli ze trzeba mieć  faktury lub etykiety  jakie zboże siejesz kokurydze mieszanki kupujesz i to mają sprawdzać firmy zewnetrzne i wydawać certefikat dla osób produkujących mleko,kolejny certefikat.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj