DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

ab23    1296
1 godzinę temu, HF86 napisał:

Gdzie te podwyżki?propagandowe gazety rolnicze nadają o sprzyjających wiatrach dla branży wołowej. Pewnie wieje ale nas w tym bagnie omija 😭

Będą będą jak dorosną moje sztuki 😁czyli jakoś pod koniec roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
1 godzinę temu, Elvis1090 napisał:

ile biernat płaci za dobrego?? i kiedy przelew??

Kiedy chce... 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jeszcze tych przetrzymanych na siłę z nadzieją wyjścia koło zera nie wygnalem na wiecznie zielone pastwiska. Dziś może z 3 pojadą wieczorem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16852

pojechały 3 szt na ABP. 1x RW i 2x mieszaniec H z F 😀 11.60zł/kg + VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Dnia 2.06.2020 o 23:03, WiesławZetor napisał:

Nadszedł ten czas, w piątek sprzedane ostatnie sztuki, 8 sztuk HF po 6.20 + vat. Wszystkie po przeszło 800 na wadze. Ostatni obornik wyrzucony, trzeba przeorganizować sobie czas. Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek skasuję zwierzęta, ale nie widzę już sensu. W sobotę wstałem o 8.00, dziś podobnie, jakoś dziwne, że tak można żyć 😂😁 Pozdrowienia dla wszystkich. Niech Wam się wszystko dobrze chowa, bez upadków, wizyt wetów i lepszych cen życzę. Trzymajcie się!!!

O 8 godz wstajesz ( to tak jak ja ) ale po 23 jeszcze na necie ,to i tak za długo nie spisz Popatrz  na olx jakie fajne cielaki i całkiem nie drogę , a budynki będą stały puste ? zawsze jakieś resztki zboża i rozdarta bela (której nikt nie kupi ) będzie to co z tym zrobisz Wiesiek nie wygłupiaj się chować coś trzeba !(oprócz kasy w skarpetkach)😀

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16852
marijusz napisał:

z kim na ABP ustalasz cenę ,ze masz taką niską?

Masz większą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

 

13 minut temu, Bananek napisał:

A gdzie wysoka? i ile to?

dzis dzwoniłem  11,8 to albo podnieśli 20 groszy albo też rzucają cenami jak im podleci A mzadzwoń ty i zapytaj po ile byki dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16852

A lepiej się nie denerwować. nie będę dzwonił.


mówisz o pniewach czy tykocinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
6 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Tajwan1986 przy bykach trzeba dużo czasu poświęcić???😂 No na ugotowanej ziemi to jest dopiero zysk?😂 Do tego widzę że wiesz jakie zboże będzie płacić w danym roku🤣 Żeby to wszystko było takie proste🤔

a czytać ze zrozumieniem uczyli?ja pisałem że jak by nie opłacało się siać na ziemi bo tak jak ktoś pofantazjował że zboże po 300 zł będzie, to wtedy można nie obsiać tego pola i dać odpocząć ziemi i zostawić ugór, skoro zasiew nie opłaca się bo trzeba do tego dołożyć więc po co wogóle zasiewać w takim przypadku.nie piszę ze wiem jakie zboże będzie się płacić ale z roku na rok nie zmieni się cena zboża o 50%,bądźmy poważni.a przy bydle duzo czasu trzeba poświęcić.dużo z was tutaj to prowadzi swoje biznesy przy rodzicach i nie liczy wielu rzeczy, a robota przy bydle to nie tylko iść i dać im gotowe żercie tylko trzeba wszystko przygotować tzn obsiać, zebrać itd.a niektórzy bez pojęcia piszą bzdury bo wezmą cielaczka i gotowej paszy od starszych i później piszą że nie ma przy tym roboty.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

A przy bydle na opas jest robota? Hmmmm... Nadal na AF można sie dowiedzieć czegoś nowego:) No tak jest roboty na 2 dni trzeba paszowóz nakręcić i dwa razy dziennie treściwą dać bo z ręki idzie. I co 2 dni kulke słomy wrzucić i już średnio z godzina dziennie wychodzi... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Nie mierz wszystkich swoją miarą

Nie każdy ma tak dobrze jak ty.......

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, JarekBazydlo napisał:

A przy bydle na opas jest robota? Hmmmm... Nadal na AF można sie dowiedzieć czegoś nowego:) No tak jest roboty na 2 dni trzeba paszowóz nakręcić i dwa razy dziennie treściwą dać bo z ręki idzie. I co 2 dni kulke słomy wrzucić i już średnio z godzina dziennie wychodzi... 

To może do pracy idź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

jaka cena w łódzkim za byki hf, ho ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16852
JarekBazydlo napisał:

A przy bydle na opas jest robota? Hmmmm... Nadal na AF można sie dowiedzieć czegoś nowego:) No tak jest roboty na 2 dni trzeba paszowóz nakręcić i dwa razy dziennie treściwą dać bo z ręki idzie. I co 2 dni kulke słomy wrzucić i już średnio z godzina dziennie wychodzi... 

ten paszowoz to na pusto wystatczy krecic czy cos trzeba wrzucac jednak do srodka? a jesli tak to chyba jednak trzeba skads to brac (moze przygotowac wczesniej)

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

ja nie mam paszowozu tylko oprzątam ładowarka i 80szt wychodzi 30min rano i godzina wieczorem wiec naprawdę Panowie bez przesady z tą pracochłonnością... a i jeszcze obornik raz w miesiącu wygarniam wtedy to cały dzień zajmuje ale i tak da się przeżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Zapasy kiszonki trzeba porobić. Zboże ześrutować. Przy bykach nie ma tyle pracy co przy krowach. Ale ile gospodarstw jest w wiarę zmechanizowane. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

zborze zalezy jak kto chce albo przyjezdza auto i robi robote  albo robi sie to samemu ja srutuje sam ale to i tak zasyp trwa 10 min pozniej tona leci godzine i po robocie ale przeciez nie stoje i nie patrze jak sie srutuje skoro samo ze zbiornika do srutownika leci... wszystko zalezy od tego jak sobie gospodarstwo zmodernizujesz... taczka i widłami to cały dzien robisz i w 30 szt sie nie wyrobisz... wtedy mozna narzekac

Edytowano przez Elvis1090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj