DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

przemek28_28    2095
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, lusjan napisał:

Od kilku lat nie ma obowiązku podpisywania faktur, ale w razie niezapłacenia sąd nie uzna faktury bez podpisu. To ładnie widać przy zakupach, jak coś gdzieś zaczynam kupować, to pilnują podpisów, chyba, że płacę gotówką, a jak już jestem sprawdzonym klientem, to tylko przy większych sumach chcą podpis.

Fakturę przelewowe maja mieć podpis. Gotówkowe nie musza i gotówkowej nawet nie musisz ewidencjonować. Pisałem wyżej faktura dokument księgowy, a WZ odbiór towaru. W Polsce każdy sędzia inaczej interpretuje prawo i u jednego faktura ważna a u drugiego WZ.

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
19 godzin temu, HF86 napisał:

Bo ogólny mają zakaz. Jak masz znajomego to po cichaczu pokaże i powie że waga żywcem mało wiążąca wbić praktycznie pewny.slalem kiedyś do związków postulaty aby waga na rzeźni i wbc były wiążące i do wglądu w agencji ale bez odezwy. Rolnik siedział,i i zadowolony że wzięli a jak jeszcze zapłacili to wogole super a że okradli przy okazji to cóż to Polska przecież 😢🥺

Ja poruszę ta sprwę w izbach rolnych aby naciskali na ustawowy zapis waga żywa i waga wbc była ogólnie dostępna dla zainteresowanych (właścicieli sztuk)

  • Like 2
  • Thanks 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak każdy w swoim okręgu będzie zgłaszał postulaty to może coś wywalczymy.siedzac cicho zezwalamy na to co się dzieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

W firmie której pracuje są tylko elektroniczne faktury, ale pojawia sie jedno duże ALE, nie ma opcji żeby ktoś nie zapłacił bo żeby dostał termin musi dać zastaw hipoteczny. Niektórzy klienci maja zastawy ma 20mln. A skupie bydła wystarczy 40 letni Jelcz i juz skup idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023

Propozycja na byka i jałówkę mieszaniec simental z lm 7.7 brutto na tą chwilę podziękowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Lepiej chyba juz nie bedzie. Drugi rok cena do niczego. Sąsiad sprzedawał mieszance po 6.60 netto. Kobylin odbierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 godziny temu, zbitom793 napisał:

Jakieś  przecieki w którą stronę ceny od jutra?

Korekta w cennikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

To już jest jakaś kpina. Jesli teraz jeszcze obniża ceny to juz chyba będzie ostatni gwóźdź do trumny dla większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
8 godzin temu, przemek28_28 napisał:

ALE, nie ma opcji żeby ktoś nie zapłacił bo żeby dostał termin musi dać zastaw hipoteczny. Niektórzy klienci maja zastawy ma 20mln.

wydaje mi się ze trochę pomieszałeś Jest firma która ubezpiecza takich klientów i wygląda to mniej więcej tak po gotowkowej  zapłacie dwóch faktur zwracasz się do firmy o zabezpieczenie na przykład pana B odbiorcę ( klienta) Firma zabiezpieczająca sprawdza jego możliwości finansowe i za jakąś opłatą podejmuje ryzyko ubezpieczenia do danej kwoty dla wyżej wymienionego jegomościa Jeśli pan B  nie płaci to firma reguluje za niego i sama ściąga zadłużenie + odsetki + koszta w ten sposób z 10 tys długu  po miesiącu robi sie 12,5 tys a czasem nawet wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Wiem o jakie firmy Ci chodzi ale uwierz mi ze firma która ubezpiecza płatności, po sprawdzeniu pana B nigdy w zyciu nie podejmie sie ubezpieczenia płatności, za duże ryzyko, w zaprzyjaźnionej hurtowni budowlanej nie chciała dać ubezpieczenia płatności na 50tys bo klient mial kiepska historie.

A o zastawie nie pomieszałem nic, pracuje u bardzo dużego producenta materiałów budowlanych i u nas jak ktoś chce dostac przelew musi dać zastaw hipoteczny, tak samo zwiększenie limitu kredytowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Chodzi wam o faktoring... Niestety żaden faktor raczej nie zaryzykuje wykładać się za Pana B i na pewno Pan B nie udostępnił by swoich dokumentów księgowych. Dlatego  B korzysta z najtańszego kredytu z możliwych, udzielanego w Banku - naszym banku rolniczym. Bez zabezpieczeń u Gospodarza... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaki to problem dla państwa nauczyć takich niewyplacalnych konfidentow? Nie płacisz terminowo to nie masz ulg podatkowych stażystów dofinansowania na nowe miejsca pracy itp.dobrych parę ustaw i gospodarka hula bo nikogo nie stać na przeciąganie terminów. Ale to trzeba chcieć. Jak tam cenniki na naszej gnojogieldzie z 20 gr do góry czy 10 w dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Taaaa..... Nauczą 😅🤣🤣

Jeszcze umożliwili nie płacenie w terminie dla ryczałtowców

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
41 minut temu, HF86 napisał:

A jaki to problem dla państwa nauczyć takich niewyplacalnych konfidentow? Nie płacisz terminowo to nie masz ulg podatkowych stażystów dofinansowania na nowe miejsca pracy itp.dobrych parę ustaw i gospodarka hula bo nikogo nie stać na przeciąganie terminów. Ale to trzeba chcieć. Jak tam cenniki na naszej gnojogieldzie z 20 gr do góry czy 10 w dół?

Spojrz jak niektorzy ludzie w polsce dzis prowadza interesy, miesiac dobry nie minal kwarantanny w polsce a juz tysiace "przedsiebiorcow" plakalo, ze do gara nie ma co wlozyc. Panstwo z dykty, firmy z dykty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo dobra zmiana.zywnosc ma być tania i basta.chocby kosztem rolnika.wkrótce wołowinę będą w mopsie i gopsie rozdawać jako pomoc socjalną bo im się kuwa należy standard życia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie tania ?? Chyba u chłopa w oborze bo na półce w sklepie nie widać tej tanizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
7 minut temu, soltys48 napisał:

Konserwy wołowe już rozdają-po 2 Zeta/szt idzie kupić 😉

Tak sie zastanawialem na co ida te lezaki...

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Zaden duzy zaklad nie bierze lezaka. Przynajmniej mi nic o tym niewiadomo

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj