DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Kurde i ja w pierwszej chwili pomyślałem że coś Ci się stało😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
4 godziny temu, szaman1 napisał:

Tak to jest jak się dwie sroki za ogon ciągnie a nie ma pojęcia o hodowli. Przecież jak padły tak szybko to już z daleka widać że to zdrowe nie jest. Napewno płuca bo te litewskie czy łotewskie z tego słyną. Jak się zaczyna hodowlę czy uprawę specjalistyczną to nigdy nie rzuca się na głęboką wodę. Mógł kupić 2 razy po 5 szt.  

Oj człowieku weź się zajmij się sobą. Odezwał się specjalista od hodowli. Dziwicie się że nie szanują nas i naszej pracy ludzie nie związani z rolnictwem jak w samej branży jest jak jest. Zero jakiej kolwiek jedności tylko odrazu po bandzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1493
41 minut temu, Ursus932 napisał:

Kurde i ja w pierwszej chwili pomyślałem że coś Ci się stało😊

Se pomyślałeś że kolega barwy zmienił, przyznaj się :)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Tomasz55555 napisał:

 Kuzyn sprzedał w poniedziałek 4 byki 2 powyżej tony cena 7.2 brutto malopolska

To jest zatrzymanie sprzedaży😉a tu z 650 na 700 ulala lub 3 tyg po terminie jestem szalony 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
7 minut temu, AdamRo napisał:

Se pomyślałeś że kolega barwy zmienił, przyznaj się :)

Nic z tego twardo trzymam się przy swoim 🤣🤣🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
28 minut temu, karol19920 napisał:

Oj człowieku weź się zajmij się sobą. Odezwał się specjalista od hodowli. Dziwicie się że nie szanują nas i naszej pracy ludzie nie związani z rolnictwem jak w samej branży jest jak jest. Zero jakiej kolwiek jedności tylko odrazu po bandzie. 

Ja szanuje każdego, hodowla to nie praca z doskoku że rzucisz  balot kiszonki na  rano  w 5 min i do roboty. Im więcej będzie tych pseudo hodowców tym kryzys będzie się pogłębiał w branży. Najgorsze w tym wszystkim że zarabiają na tym przez takie działanie wyłącznie handlarze, jest popyt na cielaka i za półtora roku kupią za pół darmo 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Szaman przestań pier**lic. Jak ktoś ma 5ha to nie utrzyma sie z tego a sprzedać nie chce bo naprzyklad lubi to hobby. A Ty tak pier**lisz jak każdy kto ma 50-100ha i nie szanuje kogoś kto ma mniej. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Berthold napisał:

Nic z tego twardo trzymam się przy swoim 🤣🤣🤣

Czyli zostajesz z nami👍gdzie zysk to tylko gnój 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
10 minut temu, AdamRo napisał:

Se pomyślałeś że kolega barwy zmienił, przyznaj się :)

Nic z tego twardo trzymam się przy swoim 🤣🤣🤣

Coś mi się zawiesza to AF dzisiaj. Chciałem powiedzieć że popieram szanownego przedmówcę... Zysk to gnój i... UJ!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
6 minut temu, przemek28_28 napisał:

Szaman przestań pier**lic. Jak ktoś ma 5ha to nie utrzyma sie z tego a sprzedać nie chce bo naprzyklad lubi to hobby. A Ty tak pier**lisz jak każdy kto ma 50-100ha i nie szanuje kogoś kto ma mniej. 

Można obsiać i z pola sprzedać, hobby nie zawsze jest tanie jak widać, ja ćwiczę na siłowni tańsze rozwiązanie i nerwy spokojniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

To zacznij jeszcze krzyżówki rozwiązywać oraz polecam trochę książek czytać- działają na mózg, a on często lepszy niż mięśnie. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
Napisano (edytowany)

Ty zapewne masz rozgrzewkę rano i wieczorem  widłami i gnojowozem po dziadku. Wrzuć swoją fakturę po ile   teraz sprzedajesz byka czy jałówkę a i ja wrzucę swoją i zobaczymy jaki jesteś oczytany. 

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Panowie po co ten głupi Hejt znowu... Potrzeba wam moderatorów w temacie... Jak się durno przemądrzać macie to niech jeden gnój idzie powywalać a drugi na silownie... Spokojnej niedzieli

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Poprostu nie lubię jak ktoś kto ma więcej np. Szaman zjechał kogoś kto ma mniej. To ze ma mniej to co? Gorszy? Śmieć? Do piachu czy jak? Co mam wrzucać, ostatnia faktura z kwietnia była na 6.70 netto, 1 złoty za tanio. Mam bydło ale tylko 30 sztuk, jestem małym hodowcą ale u mnie plus ze nie żyje z bydła inaczej moje dzieci chodziłby głodne przy tych cenach.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

@Berthold tacy jak ja co mają 20 sztuk bydła i łączą swoją pasje z pracą są gorsi od zawodowców? 

Wstaje codziennie o 4 rano mam poranną gimnastykę z widłami mam w chałupie antyki po dziadku w postaci gnojowozu. Dbam o dobrostan, do każdego zwierzaka podchodzę indywidualnie, walczę do upadłego jak zachoruje.

A to, że oddam go za półdarmo trudno się mówi. A co się ludziom na tłumaczę, że rolnik co ma 100 sztuk nie jest jakimś j**anym psychopatom co znęca się nad zwierzętami to moje. 

Mam chyba prawo oczekiwać trochę szacunku za swoją pracę od bambrów?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

A zaklinanie rzeczywistości ze jest Ok jest śmieszne. Bo nawet jak ktos ma czyste super byki to i tak sprzedaje taniej niż 2 lata temu.

8 godzin temu, szaman1 napisał:

Ty zapewne masz rozgrzewkę rano i wieczorem  widłami i gnojowozem po dziadku. Wrzuć swoją fakturę po ile   teraz sprzedajesz byka czy jałówkę a i ja wrzucę swoją i zobaczymy jaki jesteś oczytany. 

Szamanku pewnie musisz zapierdzielac na siłowni żeby mieć siły do wideł. Ja obornik usuwam 100konnym JD którego sobie sprawiłem 6 lat temu od dilera😎😎😎😎 polecam takie rozwiazanie, przyjemnie wyrzuca sie 20-30 ton😂

 

Przy niskich cenach zbóż czy kukurydzy opas był dobrze opłacalny, ale kiedy pszenica paszowa jest po 880 netto a mokra kukurydza 500 netto to sie robi nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Piszę że ma 5 ha i JD kupił, pewnie 10 ha po ojcu sprzedał, albo kupił od dilera ale puszkę mefedronu😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
Napisano (edytowany)

I wyszła siłownia typowego kolesia a z koksami, gdzie napisałem ze JA mam 5ha? Nigdzie,  ale dla kogoś kto tylko gnój albo żeliwo umie przerzucać to nie ma co sie dziwić, tak jak pisałem- krzyżówki działaj prorozwojowo na cześć ciała której nie potrafisz używać.

A mefedronu nie sprzedaje sie w puszkach ale tego nie mozesz wiedziec bo Tobie tylko koksy w strzykawkach od konia sprzedaja😂😂😂😂😂

Edytowano przez przemek28_28
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, przemek28_28 napisał:

100konnym JD którego sobie sprawiłem 6 lat temu od dilera😎😎😎😎 

 

 

Zapomniałeś napisać że za bankowe 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
18 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Szaman przestań pier**lic. Jak ktoś ma 5ha to nie utrzyma sie z tego a sprzedać nie chce bo naprzyklad lubi to hobby. A Ty tak pier**lisz jak każdy kto ma 50-100ha i nie szanuje kogoś kto ma mniej. 

Jak się wali mefedron to się nie pamięta co się wczoraj pisało. . Najgorszy pewnie jest zjazd jak się rano przebudzisz i zamiast JD stoi taczka i widły.  Zamykam dyskusję z mefedroniarzem bo to temat cen. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Napisałem ktoś, a nie ma tam wzmianki ze ja. Ktoś kto od żeliwa i gnoju oderwany nie pojmuje. Pisałem- krzyżówki pomogą Ci ogarnąć trochę rzeczywistość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
Napisano (edytowany)

Krzyżówka to była jak  rodzice cię płodzilii wyszło Hasło: Debil

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj