DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

ostatnio dostałem ofertę na byczki hf z Luksemburga po 40 euro z transportem


jak będzie dalej uj dupa i kamieni kupa to też skończę. za darmo robić nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390
27 minut temu, Cybulek17 napisał:

I co tu dodać więcej w kwestii kupowania pięknych polskich cieląt wprost od gospodarza ? 😂

W takim razie  pozostaje mieć  aby swoje  cieleta. Kupić  od handlarza  źle  od rolnika  jeszcze gorzej. ....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No ja gdybym nie mial swoich cielakow to bym w zyciu nie zaczynal zabawy z opasem. Dziwi mnie to ze jeszcze tyle bydla jest w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
40 minut temu, Cybulek17 napisał:

I co tu dodać więcej w kwestii kupowania pięknych polskich cieląt wprost od gospodarza ? 😂

Raz jeden podly handlarz zlodziej nienajgorszy.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390
24 minuty temu, Bugii napisał:

No ja gdybym nie mial swoich cielakow to bym w zyciu nie zaczynal zabawy z opasem. Dziwi mnie to ze jeszcze tyle bydla jest w polsce

,,Jak byś  miał  towar 250+ nie miał bys  swoich  cielakow. ......"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892
1 godzinę temu, Baks00 napisał:

W takim razie  pozostaje mieć  aby swoje  cieleta. Kupić  od handlarza  źle  od rolnika  jeszcze gorzej. ....

Dokładnie tak,  marzy mi sie stado mamek czystorasowego. Wtedy wiesz co masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
46 minut temu, Cybulek17 napisał:

Dokładnie tak,  marzy mi sie stado mamek czystorasowego. Wtedy wiesz co masz

I myślisz że z tych mamek są kokosy cena jest lepsza ale musisz trzymać stado podstawowe wcielenia, niektóre krowy porzucą inna się nie zacieli trzecia wypadnie macica. Jałówki na remont stada (ostatnio zacielałem 10 to 4 tylko zostały krowa mi) I jeszcze trzeba wcieleń i w nocy czasem dopilnować. A żebyś miał na transport żeby poszło w lepszej cenie to min 18 szt równych, teraz to nawet mój odbiorca nie chce wziąć samego byka bo musi być 12 jałówek i 8 byków. Jak cena była po 8,8 netto to warto chodzić ale już przy 8 jest praktycznie samo gówno bo najniższą krajową to stróż zarobi za siedzenie. Dopiero będzie tanie na przyszłą wiosnę u nas w okolicy ludzie nakupowali wychudzone mleczne hf za grosze bo myślą że zarobią a handlarze już zacierają ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Dziś sprzedane 7szt byka i 2 jałówki. Średnia waga 793kg za 7,8 brutto. Woj. lubelskie pow. bialski. Odbiorca AgriKor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892
18 minut temu, szaman1 napisał:

I myślisz że z tych mamek są kokosy cena jest lepsza ale musisz trzymać stado podstawowe wcielenia, niektóre krowy porzucą inna się nie zacieli trzecia wypadnie macica. Jałówki na remont stada (ostatnio zacielałem 10 to 4 tylko zostały krowa mi) I jeszcze trzeba wcieleń i w nocy czasem dopilnować. A żebyś miał na transport żeby poszło w lepszej cenie to min 18 szt równych, teraz to nawet mój odbiorca nie chce wziąć samego byka bo musi być 12 jałówek i 8 byków. Jak cena była po 8,8 netto to warto chodzić ale już przy 8 jest praktycznie samo gówno bo najniższą krajową to stróż zarobi za siedzenie. Dopiero będzie tanie na przyszłą wiosnę u nas w okolicy ludzie nakupowali wychudzone mleczne hf za grosze bo myślą że zarobią a handlarze już zacierają ręce

Wlaśnie dlatego to tylko marzenie,  do tego dochodzi brak czasu na opiekę krowami i  nie mamy warunków,  tzn 0 tuz,  wszystko orne i dość dobre klasowo.  Trzymanie cały rok na oborze jest  średnio opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
18 godzin temu, romanekdeutz napisał:
20 godzin temu, zbitom793 napisał:

Liczy że sztuki R 800 kg netto  wybiją mu się na 62,5%

A co to znaczy 800kg netto? Rozumiem że od wagi żywej mierzonej u mnie na gospodarstwie mogę odjąć 20-30kg co straci w drodze do ubojni. Nie wiem skąd wziąłeś te 62,5% bo ja liczę 58% i wychodzi mi różnica 400-500zł na sztuce 850kg przy cenach 7zł i 12,5zł. Sprzedając na żywo odejmuje 7% oczywiście.

850x7=5950

850x58%=493x12,5=6162,5

Przy przyjęciu Twojego wybicia różnica wychodzi 212,5 zł  na korzysc WBC. Więc gdzie to 400-500?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88
33 minuty temu, zbitom793 napisał:

850x7=5950

850x58%=493x12,5=6162,5

Przy przyjęciu Twojego wybicia różnica wychodzi 212,5 zł  na korzysc WBC. Więc gdzie to 400-500?

Na żywo 7% odejmujesz a nie wierzę że tyle z byka wyleci po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3in1    41
1 godzinę temu, mikic360 napisał:

Dziś sprzedane 7szt byka i 2 jałówki. Średnia waga 793kg za 7,8 brutto. Woj. lubelskie pow. bialski. Odbiorca AgriKor

A skąd ten odbiorca? Sprzedawałes mu wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
2 godziny temu, zbitom793 napisał:

850x7=5950

850x58%=493x12,5=6162,5

Przy przyjęciu Twojego wybicia różnica wychodzi 212,5 zł  na korzysc WBC. Więc gdzie to 400-500?

W pierwszej wersji podał cenę 11,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
1 godzinę temu, romanekdeutz napisał:

Na żywo 7% odejmujesz a nie wierzę że tyle z byka wyleci po drodze.

Nawet jesli mniej odejdzie niż 7% (chociaż nie za wiele pewnie) to wybicia nie zrobią Ci na 58% ,wiec na jedno wyjdzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

3in1 z Opola gm. Podedwórze. rejestracje LPA. Sprzedawałem pierwszy raz. Waga ogólna. Przelew expres. Firma od niedawna na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88
2 godziny temu, AdamRo napisał:

W pierwszej wersji podał cenę 11,8

Nigdzie nie pisałem 11,8 jak już to 12,2. Sprzedawałem już byki przez pośrednika i do tej pory najlepsza sztuka wyszła mi 60% wybicia przy wadze 900kg. Hf wychodzą zazwyczaj 55 a byki pokroju simentala 58-59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Sprzedawal ktos ostatnio do getmoru byki, jaka cena? Nie moge sie z tym pawlem dogadac, dzwonie co tydzien i zawsze mowi ze drozeja a jak pytam konkretnie ile za o klase to od 10,8 do 11,6. I gadaj z gosciem co mu sie cena wacha na jednej klasie o 80 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
12 minut temu, romanekdeutz napisał:

Nigdzie nie pisałem 11,8 jak już to 12,2. Sprzedawałem już byki przez pośrednika i do tej pory najlepsza sztuka wyszła mi 60% wybicia przy wadze 900kg. Hf wychodzą zazwyczaj 55 a byki pokroju simentala 58-59

Przepraszam Cię, coś mi się pojechało. Rzeczywiście  pisałeś 12,2 co przy twoich założeniach daje ok 7 netto na żywo. Lecz osobiście uważam że na wybój 58% to ze trzy dni byk musi stać bez wody i żarcia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
14 godzin temu, kali2107 napisał:

to jak już kończysz hodowle to wy***rdalaj stąd. ;)

no nie wypierdolę  bo kończę ale jeszcze trzymam i muszę dohodować to dziadostwo

10 godzin temu, Cybulek17 napisał:

I co tu dodać więcej w kwestii kupowania pięknych polskich cieląt wprost od gospodarza ? 😂

pojedyncze przypadki nie tworzą reguły.w mojej okolicy większość gospodarzy co są nastawieni na mleko sprzedaje wszystko jak leci z byczków a i jałówek wszystkich sobie nie zostawiają.i nie ważne czy to hf czy mieszńce z mięsnym czy SM

 

10 godzin temu, Bugii napisał:

No ja gdybym nie mial swoich cielakow to bym w zyciu nie zaczynal zabawy z opasem. Dziwi mnie to ze jeszcze tyle bydla jest w polsce

no i tutaj mądrze prawisz bo tak uczciwie policzyć to nawóz tylko z tego zostaje.

dzisiaj był handlarz i wycenił mi 6 sztuk waga od 700-800 kg wiek srednio 22 miesiące.zaproponował po 7.5 brutto.rozwazam propozycje

i tak przeliczyć to na złotówki waga średnia 750, najpewniej zrzuci z tego 7% 

czyli 750 x 0,07 = 52,5 kg

po zaokrągleniu policzy 700 czystej wagi 

700 x 7,5 = 5250 zł

teraz policzyc ile z tego byka jest przychodu dziennego przez 22 miesiące

22 x 30 = 660

5250 / 660 = 7,95

8 zł przychodu nie zysku.w te 8 zł trzeba wliczyć koszt zakupu cielaka, paszę którą zje a można byłoby sprzedać, woda, prąd, ewentualnie jakiegoś weterynarza i co najważniejsze swoją stawkę godzinową którą się na te plagę poświęca,nawet po najniższej krajowej.żeby to miało sens jakikolwiek to żywiec powinien być minimum 10 zł

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14109
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, soltys48 napisał:

Płn mazowsze?

Novexim bierze już czarno-białe?

od sąsiada brali czarno białe ze dwa tygodnie temu, ja z nimi nie handluję

Pitraszek my jak dzwoniliśmy to kobieta jakaś odbierała

Edytowano przez gregor1284

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59
AdamRo napisał:

12 minut temu, romanekdeutz napisał:

Nigdzie nie pisałem 11,8 jak już to 12,2. Sprzedawałem już byki przez pośrednika i do tej pory najlepsza sztuka wyszła mi 60% wybicia przy wadze 900kg. Hf wychodzą zazwyczaj 55 a byki pokroju simentala 58-59

Przepraszam Cię, coś mi się pojechało. Rzeczywiście  pisałeś 12,2 co przy twoich założeniach daje ok 7 netto na żywo. Lecz osobiście uważam że na wybój 58% to ze trzy dni byk musi stać bez wody i żarcia. 

To jakie wybicie przyjąć dla typowego hf 20 msc, 700kg? Liczone normalnie od wagi przed załadunkiem, nie obzarty, ale też nie głodny, a jakie dla krowy hf 600-650 kg?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877

Tajwan ile Ty lat to hodujesz że do tak spektakularnych wniosków dochodzisz? Tutaj jedynie wylejesz żale i nic to nie da. Masz alternatywe to zmieniaj branżę ale najgorsi uczciwie są skoczkowie co raz turaz tam...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

W zeszła środę sprzedalem 2 hfy po 790kg, wyszło 420 i 416kg mięsa po 11.7 brutto, boli jak się sprzedaje ale co z zrobić... W grudniu 2019r sprzedałem też 2 hfy w podobnej wadze to dostałem po 12.83 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj