DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

JarekBazydlo    2504

Jedź do krowiarza i na 100% bedzie wolał oddać rolnikowi jak handlarzowi. Tylko musisz brac wszystko co ma na sprzedaż. Ten co ma ponad 50 doinych ma już dość spore partie cielat więc nie ma wcale dużo jeżdzenia sołtysie. Nie wszyscy musza jeździć na mazury za cielakami jak Ty. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
1 godzinę temu, MietekW napisał:

A czy fakturę dobrze rozliczyłeś sobie? Na fakturze też ostro jebną. niektórzy potrafią.

No właśnie Byłem wczoraj u kolegi i akurat przyjechali po jednego byka sprzedawałemma740 kg 6.20 ja mu nato ze przynajmniej wart 6.5  po zaladunku pytam ile potracenie a on niewiem mówię licz A tam 8%

59 minut temu, soltys48 napisał:

Wiesz ile trzeba zjechać km żeby uzbierać partie jednorodnych cieląt?

Kolejna sprawa to jeśli ktoś ma dobre cielęta to już ma stałych odbiorców,ci którzy ogłaszają się w internecie mają w większości słaby towar

Sołtys To ile ci wyszedł na przykład przy ostatniej sprzedaży hf bo jest propozycja 6.70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie na wsi sprzedaje cielęta co druga obora. Ostatnio miałem propozycję od znajomego 3gospodarstwa dalej 10byczków hf za 3500zl tygodniowe . Nie chciałem bo sam mam swoje . Drugi zaś co sprzedaje to teraz nikt się nie zgłasza to wpakował te cielaki do stodoły odgrodził klepisko belami że słomy i poi je w stodole też hf ale wiadomo jak każdy by chciał kupić mięsnego w wadze pewnie 120kg za 700zl to się nie dziwię że nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23
2 godziny temu, MietekW napisał:

A czy fakturę dobrze rozliczyłeś sobie? Na fakturze też ostro jebną. niektórzy potrafią.

Przy sprzedaży bydła zawsze jestem czujny i sprawdzam i liczę po 5 razy zanim odjadą bo potem nie chce wiatru w polu szukać. minuta nieuwagi i mogą wydymać każdy handlarz tylko szuka okazji żeby coś ugrać. A miałem przypadek ze zostałem oszukany wiec uczę się na błędach.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Mam 2 szt.hfi SIM propozycja 6.20 czekam a co do cielaków to za 350 kupię bardzo chętnie .

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Jedź do krowiarza i na 100% bedzie wolał oddać rolnikowi jak handlarzowi. Tylko musisz brac wszystko co ma na sprzedaż. Ten co ma ponad 50 doinych ma już dość spore partie cielat więc nie ma wcale dużo jeżdzenia sołtysie. Nie wszyscy musza jeździć na mazury za cielakami jak Ty. 

Faktycznie jak już ma 60 krów i niech mu się ocieli z 5 w miesiącu i z tego z polowa jalowke  to taka ci partię uszykuje w miesiącu że aż z 2 szt

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Mój wujek ma 60krów i teraz partie 18 byczków. Myslisz że cielą się co miesiac po 5 sztuk? Może sie w roku trafi takie 2 miesiące nie więcej a cielą sie bardziej partiami po 10-20szt w takim stadzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

I wcześniej nie miał odbiorcy?

3 godziny temu, nexeqadore napisał:

 

Sołtys To ile ci wyszedł na przykład przy ostatniej sprzedaży hf bo jest propozycja 6.70

100% 6.2 netto

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Propozycja od pośrednika na piątek 7netto za byki R-klasowe lub 12,2 netto na WBC.  Sztuki spokojnie na 58% wybicia i teraz pytanie którą opcję wybrać żeby mniej stracić. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
2 godziny temu, Janek54321 napisał:

Przy sprzedaży bydła zawsze jestem czujny i sprawdzam i liczę po 5 razy zanim odjadą bo potem nie chce wiatru w polu szukać. minuta nieuwagi i mogą wydymać każdy handlarz tylko szuka okazji żeby coś ugrać. A miałem przypadek ze zostałem oszukany wiec uczę się na błędach.

fajnie że uważałeś na matematyce i nauczyli Cię średnią liczyć ale weź dla krów powiedz żeby się cieliły po 5 na miesiąc.w niektórych miesiącach może być ze 15-20 się ocieli a w innych że po 1-2.a przy stadach ok 100 krów i więcej to tych cielakow da się wziąć w większych partiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Skończcie proszę was... Na Podlasiu to ma sens ale nie na wielkopolsce gdzie jest szalona konkurencja albo w Lubuskiem czy na Dolnymśląsku gdzie hodowli i obór prawie nie ma... 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16855
JarekBazydlo napisał:

Mój wujek ma 60krów i teraz partie 18 byczków. Myslisz że cielą się co miesiac po 5 sztuk? Może sie w roku trafi takie 2 miesiące nie więcej a cielą sie bardziej partiami po 10-20szt w takim stadzie. 

ja tak właśnie kiedyś myślałem. że będą się cielic co miesiąc 5szt i nie podolam w zabieraniu od krowiarza wszystkiego. życie zweryfikowalo, że wyskakuje kilka (do 10) byków w rzucie Maj czerwiec, w reszcie roku wychodzi średnio 2/miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tajwan1986 napisał:

fajnie że uważałeś na matematyce i nauczyli Cię średnią liczyć ale weź dla krów powiedz żeby się cieliły po 5 na miesiąc.w niektórych miesiącach może być ze 15-20 się ocieli a w innych że po 1-2.a przy stadach ok 100 krów i więcej to tych cielakow da się wziąć w większych partiach.

Najpierw to muszą się zacielić wszystkie jednakowo ,A tu już jest wyzwanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
soltys48 napisał:

I wcześniej nie miał odbiorcy?

3 godziny temu, nexeqadore napisał:

 

Sołtys To ile ci wyszedł na przykład przy ostatniej sprzedaży hf bo jest propozycja 6.70

100% 6.2 netto

Wcześniej miał mniej krów i zostawiał prawie wszystkie byki dla siebie. Teraz zostawia tylko jałówki i cały czas powiększa stado krów. Docelowo ma mieć około 90szt krów mlecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
2 godziny temu, romanekdeutz napisał:

Propozycja od pośrednika na piątek 7netto za byki R-klasowe lub 12,2 netto na WBC.  Sztuki spokojnie na 58% wybicia i teraz pytanie którą opcję wybrać żeby mniej stracić. 

Ja bym sprzedał na żywo po 7 netto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
soltys48 napisał:

Mlecznych tzn hf'ów?

To znaczy mlecznych. Nie wiesz jak wygląda krowa mleczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88
38 minut temu, AdamRo napisał:

Ja bym sprzedał na żywo po 7 netto.

Najbezpieczniej ale wychodzi mi po 500 na sztuce mniej niż na wbc, sztuki mam duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
39 minut temu, AdamRo napisał:

Ja bym sprzedał na żywo po 7 netto.

Myślę że też lepiej na żywo ale jak rkowe byki to cena kiepska 3 tygodnie temu dostałem 7.

20zarkowe a cena była ogólnie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
6 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Jedź do krowiarza i na 100% bedzie wolał oddać rolnikowi jak handlarzowi. Tylko musisz brac wszystko co ma na sprzedaż. Ten co ma ponad 50 doinych ma już dość spore partie cielat więc nie ma wcale dużo jeżdzenia sołtysie. Nie wszyscy musza jeździć na mazury za cielakami jak Ty. 

Zalezy od regionu.

W regionach gdzie ja handluje wola sprzedac TANIEJ handlarzowi.

Nie raz mialem sytuacje, ze wysylalem "swojego" rolnika po cielaki ktore mi inny rolnik oferowal i magicznie chcial od niego wiecej. :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, JarekBazydlo napisał:

To znaczy mlecznych. Nie wiesz jak wygląda krowa mleczna?

A Ty nie wiesz że mleczne mogą być hf ,sim ,nrf ,bs ,je ,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
28 minut temu, romanekdeutz napisał:

Najbezpieczniej ale wychodzi mi po 500 na sztuce mniej niż na wbc, sztuki mam duże.

Możesz wyjaśnić w jaki sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj