DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

hobbysta82    298
3 godziny temu, AdamRo napisał:

Oni za U płacą 6 brutto, czyli na AF są przeszło 2 zł droższe.

Bądźmy sprawiedliwi za U dorzucą 20 gr ponad maksa.

4 godziny temu, Ursus932 napisał:

A myślisz że ich to ruszy 😎

Pewnie, że nie ruszy ale na sercu się zrobi lżej. Bardziej się obawiam, że ruszy wielka wyprzedaż bydła i będzie jak w Media Expert -70% taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Wyprzedaż chyba ruszyła.....

Od bardzo dawna nie mijałem tyle pełnych żywcówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
22 godziny temu, Cybulek17 napisał:

@Kentar  Ty masz po drodze 83 - 123 , nie chcesz  2x U , 4x R i z 20x O  przygarnąć ? 

Dzieki za pamiec ale kod pocztowy w profilu na pale wpisany, zlodziej sie musi dobrze chowac. 🤣

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296
5 minut temu, Sokol2 napisał:

za kwietniową sprzedaz kasy jeszcze ni ma

Jak z trzydziestego to nie ma tragedii

 

11 minut temu, soltys48 napisał:

Z kasą już nie dyma?

Ostatnio miałem do godziny

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Wg mnie miałbyś po drodze 😉

A faktycznie, od 5 rano czlowiek pilotem sie bawi i wage przestawia to licho widzi.

Nie wyrabiam ze stalymi klientami w tym tygodniu wiec i tak sie nie połasze, na pierwszym miejscu staly klient, nowy niech czeka albo szuka dalej.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

A może Kentar odwiedzisz Cybulka w trybie incognito? Ty też potwierdzasz wielką wyprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroolnik    4
4 minuty temu, Kentar napisał:

A faktycznie, od 5 rano czlowiek pilotem sie bawi i wage przestawia to licho widzi.

Nie wyrabiam ze stalymi klientami w tym tygodniu wiec i tak sie nie połasze, na pierwszym miejscu staly klient, nowy niech czeka albo szuka dalej.

Szczerość ponad wszystko. A powiesz jakie ceny (wbc) na zakładach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
3 minuty temu, hobbysta82 napisał:

A może Kentar odwiedzisz Cybulka w trybie incognito? Ty też potwierdzasz wielką wyprzedaż?

Troche cena skoczyla i ludzie wypychaja co maja na sprzedaz, chyba strach, ze znowu pojdzie na dol.

1 minutę temu, Mroolnik napisał:

Szczerość ponad wszystko. A powiesz jakie ceny (wbc) na zakładach 

Z cen to Ci moge pokazac conajwyzej cennik z wegrzynowa ktory przychodzi do ludzi ktorzy choc raz cos oddali na wegrzynow, reszta wyzszych cen i tak jest dostepna dla pojedynczych dostawcow wiec w sumie nie ma sensu dzielenia sie nimi.

O ile byk poszedl w gore o tyle jak byk szedl w gore objebano krowe na dol. Chcialem targowac krowe do gory ale krowy jest tyle, ze nie ma mowy o tym nawet.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroolnik    4
Napisano (edytowany)
8 minut temu, Kentar napisał:

Troche cena skoczyla i ludzie wypychaja co maja na sprzedaz, chyba strach, ze znowu pojdzie na dol.

Z cen to Ci moge pokazac conajwyzej cennik z wegrzynowa ktory przychodzi do ludzi ktorzy choc raz cos oddali na wegrzynow, reszta wyzszych cen i tak jest dostepna dla pojedynczych dostawcow wiec w sumie nie ma sensu dzielenia sie nimi.

O ile byk poszedl w gore o tyle jak byk szedl w gore objebano krowe na dol. Chcialem targowac krowe do gory ale krowy jest tyle, ze nie ma mowy o tym nawet.

A widziałem wcześniej że dużo jest złych słów na te węgrzynowo. A mój odbiorca oddaje tam i na okolice ceny dobre daję

 

Edytowano przez Mroolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, hobbysta82 napisał:

Bądźmy sprawiedliwi za U dorzucą 20 gr ponad maksa.

Pewnie, że nie ruszy ale na sercu się zrobi lżej. Bardziej się obawiam, że ruszy wielka wyprzedaż bydła i będzie jak w Media Expert -70% taniej.

Tego się obawiam ,tylko po ile raków będzie wtedy .5 zł:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

 

14 minut temu, Kentar napisał:

objebano krowe na dol. Chcialem targowac krowe do gory ale krowy jest tyle, ze nie ma mowy o tym nawet.

 

13 minut temu, soltys48 napisał:

Krowa i jałówka niestety

A Wy się dziwicie, że krowy wypychają? U was na północy trochę popadało, a w łódzkim jest tragedia. 

Czym to wyżywić. Na trzeciej klasie siałem rano owies to sam popiół. 

2 minuty temu, Ursus932 napisał:

Tego się obawiam ,tylko po ile raków będzie wtedy .5 zł:/

Bez urazy, jak się przejmujesz ceną to i tak z Ciebie farciarz. Oni mają swoją politykę mogą spuścić do 4 albo podnieść do 7 albo skończą skup jak to zrobili ze świniami. Wszystko zależy od eksportu, a oni sprzedają głównie na Włochy i Hiszpanię.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
36 minut temu, hobbysta82 napisał:

Bądźmy sprawiedliwi za U dorzucą 20 gr ponad maksa.

Pewnie, że nie ruszy ale na sercu się zrobi lżej. Bardziej się obawiam, że ruszy wielka wyprzedaż bydła i będzie jak w Media Expert -70% taniej.

nakupujcie więcej litwinów, estończyków, czechów czy innych wynalazków a później nie ma co się dziwić że szykuje się wielka wyprzedaż i ceny poniżej kosztów hodowania.ludzie ponakupowali cielaków z każdego zakątka europy i już liczyli walizki z pieniędzmi które na nich zarobią, a tu skucha, rynek odreagował.jak mleczarnia mleko z zagranicy kupi to mleczarnia jest be, ale jak rolnik kupi z importu cielaki czy nawozy to jest wporządku

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, hobbysta82 napisał:

 

 

A Wy się dziwicie, że krowy wypychają? U was na północy trochę popadało, a w łódzkim jest tragedia. 

Czym to wyżywić. Na trzeciej klasie siałem rano owies to sam popiół. 

Bez urazy, jak się przejmujesz ceną to i tak z Ciebie farciarz. Oni mają swoją politykę mogą spuścić do 4 albo podnieść do 7 albo skończą skup jak to zrobili ze świniami. Wszystko zależy od eksportu, a oni sprzedają głównie na Włochy i Hiszpanię.

Ja się nie przejmuje tylko chciał bym sprzedać za jakieś pieniądze ,Tak To zabierze pośrednik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
1 godzinę temu, tajwan1986 napisał:

nakupujcie więcej litwinów, estończyków, czechów czy innych wynalazków a później nie ma co się dziwić że szykuje się wielka wyprzedaż i ceny poniżej kosztów hodowania.ludzie ponakupowali cielaków z każdego zakątka europy i już liczyli walizki z pieniędzmi które na nich zarobią, a tu skucha, rynek odreagował.jak mleczarnia mleko z zagranicy kupi to mleczarnia jest be, ale jak rolnik kupi z importu cielaki czy nawozy to jest wporządku

Pisząc o wielkiej wyprzedaży miałem na myśli likwidacje lub redukcje stad spowodowaną suszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1900
3 godziny temu, tajwan1986 napisał:

nakupujcie więcej litwinów, estończyków, czechów czy innych wynalazków a później nie ma co się dziwić że szykuje się wielka wyprzedaż i ceny poniżej kosztów hodowania.ludzie ponakupowali cielaków z każdego zakątka europy i już liczyli walizki z pieniędzmi które na nich zarobią, a tu skucha, rynek odreagował.jak mleczarnia mleko z zagranicy kupi to mleczarnia jest be, ale jak rolnik kupi z importu cielaki czy nawozy to jest wporządku

To daj propozycje skąd kupić 20 - 30 cielaków polskich na rzut w normalnych pieniądzach bo akurat myje budynek i chętnie kupie. 

4 godziny temu, Kentar napisał:

A faktycznie, od 5 rano czlowiek pilotem sie bawi i wage przestawia to licho widzi.

Nie wyrabiam ze stalymi klientami w tym tygodniu wiec i tak sie nie połasze, na pierwszym miejscu staly klient, nowy niech czeka albo szuka dalej.

A jednak jak będziesz znowu brał coś w okolicy to zachęcam zajechać,  łatwo trafić 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23
11 godzin temu, Tomasz55555 napisał:

Zadowolony ze sprzedaży waga się zgadzała? 

Pisałem że waga moja, wiec się zgadzała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, hobbysta82 napisał:

Byle by zapłacił. 

Nikt nie jest pewien 100 % nawet do zaufanej ubojni też jakieś ryzyko jest , sprzedam takim co nie było problemów do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MietekW    24
4 godziny temu, Janek54321 napisał:

Pisałem że waga moja, wiec się zgadzała. 

A czy fakturę dobrze rozliczyłeś sobie? Na fakturze też ostro jebną. niektórzy potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
9 godzin temu, Cybulek17 napisał:

To daj propozycje skąd kupić 20 - 30 cielaków polskich na rzut w normalnych pieniądzach bo akurat myje budynek i chętnie kupie. 

 

zewsząd! a co to już w Polsce nikt krów nie trzyma?przejedz się po gospodarzach co zajmują się produkcją mleka, dogadaj się że bedziesz odbierał cielaki od nich.ostatnio znajomy co hoduje grubo ponad sto krów pytał czy nie chce byczków bo ma z 40 sztuk, tyle że przewaga hf-a.a jak cięzko Tobie pojeździć to przecież ludzie handlują polskimi cielakami, bo jeżdżą i skupują od rolników.ale nie litwinów nakupić bo taniej wyjdzie,a później dziwne że ceny nie ma.i niestety zamiast tego worka pieniędzy co miał na nich zostać  została kupa obornika za oborą.taki zysk.bo jakby było z 10% - 20% mniej bydła to cena na pewno byłaby inna.handlarze na Tobie zarobią i to dwa razy, jak kupujesz i sprzedajesz, a Ty dalej się oszukuj że nie ma polskich cielaków

a i zależy jakie to są Tobie normalne pieniądze, bo raczej nikt nie kupuje drożej niż faktycznie są warte

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Wiesz ile trzeba zjechać km żeby uzbierać partie jednorodnych cieląt?

Kolejna sprawa to jeśli ktoś ma dobre cielęta to już ma stałych odbiorców,ci którzy ogłaszają się w internecie mają w większości słaby towar

  • Like 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

racja. U nas każdy praktycznie krowiarz ma swojego stałego odbiorcę cieląt. ja też mam swojego krowiarza i biorę wszystko czy lepsze czy gorsze. jak odpuszczę to ktoś mi się może w kolejkę na stałe wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj