DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Kupiłem duże zapasy paliwa kukurydze do siewu pasze i koncentraty dla byków  do tego paletę foli do kiszonki i ziemię za gotówkę a musze zapłacić za nawozy ponad 25tysiecy a zostało mi wolnych środków trochę ponad 18tysi więc brak a termin mam do końca tygodnia a wiem że firmy tez muszą żyć dlatego sprzedałem krowy brakowanie . Już mówię po ile krowa hf 645kg po 5 zł krowa hf 13 lat 620kg 4 zł i jałówka od parki przetrącony przy porodzie prawie 28miesecy 450kg po 5.2 wszystkie brutto odebrał Zarzycki..... Wszystko co lepsze zostało na lepsze ceny....

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregori1978    1
8 godzin temu, Tomek0406 napisał:

Mam 3 hfy do sprzedania ale za tą cenę nie sprzedam wole je zjeść albo nawet do lasu wypuścić niż dać zarobić tym wszystkim złodzieją...Panowie nic nie sprzedawajmy chyba że już naprawdę macie nóż na gardle.To jest niedopuszczalne i poniżej wszelkiej godności...Skoro i tak już do tych sztuk trzeba dołożyć to chociaż przytrzymajmy je jak najdłużej

A w ktorym lesie beda biegac?? taki zarcik z moiej strony.  A tak na powaznie to masz racje nie dajmy sie  w kupie sila 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robi666    11
30 minut temu, zkordalski napisał:

Kupiłem duże zapasy paliwa kukurydze do siewu pasze i koncentraty dla byków  do tego paletę foli do kiszonki i ziemię za gotówkę a musze zapłacić za nawozy ponad 25tysiecy a zostało mi wolnych środków trochę ponad 18tysi więc brak a termin mam do końca tygodnia a wiem że firmy tez muszą żyć dlatego sprzedałem krowy brakowanie . Już mówię po ile krowa hf 645kg po 5 zł krowa hf 13 lat 620kg 4 zł i jałówka od parki przetrącony przy porodzie prawie 28miesecy 450kg po 5.2 wszystkie brutto odebrał Zarzycki..... Wszystko co lepsze zostało na lepsze ceny....

A czy one nadejdą? Nic nie mówili czy pójdzie do góry? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem . Ale wiem że po aferze leżakowej też sprzedawałem byki hf po 6.5 brutto a dziś proponują tyle samo a jak ładny to 6.5 netto hf na samochodzie miał ncb co kupił po 7.7 brutto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robi666    11
8 minut temu, zkordalski napisał:

Nie wiem . Ale wiem że po aferze leżakowej też sprzedawałem byki hf po 6.5 brutto a dziś proponują tyle samo a jak ładny to 6.5 netto hf na samochodzie miał ncb co kupił po 7.7 brutto....

To ile płaci za mięsne jałowki i byki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem.... Nie pytałem zapytałem tylko o tego byka bo ładny był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wasi handlarze mają jakąś rejonizacja odbioru i sprzedaży i musi w danym województwie się wyrobić?😉czy to takie handlarze że 10 szt na tydzień i s klasa dla córki na urodziny z drobnego handlu starym roburem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale różnice są bardzo duże u jednych krowa max 4.5 u innych 5.5 u jednego jałówki wogole nie bierze inny płaci 7 ... Ceny są słabe ale wydaje mi sie że większość jest zaniżanych jeszcze bardziej przez poszczególnych kupujących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robi666    11
3 minuty temu, HF86 napisał:

To wasi handlarze mają jakąś rejonizacja odbioru i sprzedaży i musi w danym województwie się wyrobić?😉czy to takie handlarze że 10 szt na tydzień i s klasa dla córki na urodziny z drobnego handlu starym roburem

Kto kupuje s, z samego handlu? Dla gówniary? Z 10 na tydzień byków haha😅

1 minutę temu, zkordalski napisał:

Ale różnice są bardzo duże u jednych krowa max 4.5 u innych 5.5 u jednego jałówki wogole nie bierze inny płaci 7 ... Ceny są słabe ale wydaje mi sie że większość jest zaniżanych jeszcze bardziej przez poszczególnych kupujących

Mówią że mają niby spać jeszcze, nie wiadomo co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
9 godzin temu, Tomek0406 napisał:

Panowie nic nie sprzedawajmy chyba że już naprawdę macie nóż na gardle

@przemek28_28 

Pisałem o tym chwile wcześniej.Ty możesz przetrzymać ja też ale sa ludzie którzy pobrali nówki jelonki, new hollandy i maszyny prasy po 200 tyś na kredyty teraz robią za darmo i nie jeden skończy na drzewie albo zlicytowany. Ale sami my rolnicy im na to pozwalamy poprzez brak solidarności. Oczywiście do nikogo nie mam za to pretensji sytuacja go do tego zmusza. Ludzie nie dajmy sie poniżać bo to normaln wyzysk jest

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

Tez brałem nowego jelonka😂, zmieniałem cały park maszynowy ale patrząc na to co było w 2013 jak składał jeszcze ojciec wniosek a jest teraz to dramat. W przyszłym roku bedzie juz po wszystkich kredytach wiec bede miał spokojniejszy oddech, kiedyś wystarczyło mieć 15 było, pozniej 20, 30, a trzeba mieć z 80😂. Mi zostało 25 i juz nic nie kupuje. Sprzedam spłacę kredyt bo duzo nie zostało. Za 5.5-6.5 nie bede robił przy bykach, wole kukurydze zasiać i sprzedać ziarno. Niedaleko jest gorzelnia to kupuje 30% po 450 netto. W tym tygodniu dzwoniłem do dwóch to nawet nie kupuja, a ten co dziś rano zadzwoniłem, bydła w ch... ale moze dzisiaj podjechac😂😂😂 i cena 5.5 a jak super byk da 6.50

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1288

Jak ktoś robił 20 lat to jeszcze parę pociągnie😁🐂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

5 szt -1szt U 2szt O 2 szt P waga srednia 800kg br 7 zl wiek 31 m

Edytowano przez malorolny121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robi666    11

J E B A Ć te byki jeszcze nikt się na nich nie dorobił chyba że wpierdo to dostał i garp rośnie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
5 godzin temu, Robi666 napisał:

Masz rację niech tak robią dalej to nigdy ceny nie będzie, bo po co jak i tak sprzedają

 

 

Szanowni koledzy sam namawiał m do wstrzymania się miesiąc czekałem i straciłem Ale nie o to chodzi mały zapas kukurydzy sianokiszonki a kolejne sztuki też czekają do sprzedaży więc sytuacja zmusza Kto może niech trzyma dalej ale na razie najlepiej chyba się nie zanosi oddałem dzisiaj 4 a piąta sztuka już nie weszła

 

3 godziny temu, zkordalski napisał:

Ale różnice są bardzo duże u jednych krowa max 4.5 u innych 5.5 u jednego jałówki wogole nie bierze inny płaci 7 ... Ceny są słabe ale wydaje mi sie że większość jest zaniżanych jeszcze bardziej przez poszczególnych kupujących

 Faktycznie jest tak jak mówisz pisałem poniedziałek wycenione po 7 a we wtorek przyjechali chcieli dać po 6. 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kjak    12

A JAK MOŻNA ZAPROPONOWAĆ DOBRĄ CENĘ JAK POŁOWA ZAKŁADÓW STOI DRUGA POŁOWA BIJE PO 100-200 SZT DZIENNIE I WYJŚCIOWO ZA O JEST 11.50 - 12,00 JAK MAJĄ ZAPOTRZEBOWANIE TO 7.5 ALBO ZA U KLASĘ  ALBO MINIMUM -50KG TO TEZ NIKT SIĘ ZBYTNIO NIE WYCHYLA BO NIKT NAPRAWDĘ NIE WIE CO ROBIĆ 

 

CAPS LOCK JEST ZAREZERWOWANY DLA ADMINISTRACJI

Edytowano przez sumek666
REGULAMIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Dnia 29.03.2020 o 13:21, sumek666 napisał:

KAŻDY POST UZNANY JAKO SPAM = BAN 

WCIĄŻ AKTUALNE

  • Like 1
  • Confused 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

@sumek666 dałbyś sobie spokój z takimi rzeczami przy tych cenach... ostrzeżenie za złe słownictwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał90    6

Sokołów wczoraj proponował 11.2 za O jeśli masz kontrakt to 11.55 cena słaba tylko pytanie czy czekać czy nie bo nie wiadomo co będzie za miesiąc

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092
6 godzin temu, sumek666 napisał:

WCIĄŻ AKTUALNE

Sumek nie przesadzaj, bo Ty i Bartek zachowujecie sie poniżej krytyki. Nikt nikogo nie wyzywa, nie obraza a Wy tylko straszycie i dajecie kary, normalnie jak dzieci. Myślisz ze na innym forum, niekoniecznie rolniczym jak ktoś napisze nie na temat to ma odrazu bana? NIE. UB na agrofoto sie znalazło, psujecie cały temat i zniechęcacie forumowiczów, a to ze jest jakiś temat producentów wołowiny to co z tego jak tam nikt nie pisze? Ogarnijcie sie bo władza uderzyła Wam do głowy, nigdy nie było na tym forum takich ,,napalencow” do pilnowania jednego tematu jak Wasza dwójka. Pewnie bedzie ban za mój post, trudno, wiele osób juz odeszło.

  • Like 15
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie było mnie kilka dni tutaj. Znalazłem kilka cen, mnóstwo wyzwisk i przekleństw. Więc? Nie moja wina. Sytuacja może i ciężka, ale to nie znaczy żeby kogoś obrażać czy przeklinać. 

  • Like 2
  • Sad 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj