DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

leszek1000    1816

A wiesz co to susza . 2 rok z rzędu jest, to jaki zapas mogę zrobić. 

Edytowano przez leszek1000
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy 2 dni temu mój krajan zycietoniebajka pisał ze Wielki Mistrz B. z Goliny  potracił kontrakty z Żydami i Turkami, dziś potwierdzam te informacje  dziś ubił nie całe 200 sztuk rogacizny (normalnie ok900)  i w przyszłym tygodni ma stanąć albo obniżyć ostro cenniki. A podobno ma być jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

to chyba w tym gnoju jest cały zysk


dwa lata pracy psu pod ogon. Potwierdza się że na gospodarce trzeba mieć jaja z gumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, FarmerDyzio napisał:

to chyba w tym gnoju jest cały zysk

 

dwa lata pracy psu pod ogon. Potwierdza się że na gospodarce trzeba mieć jaja z gumy

 

chyba kolego kpisz!!!!! w gnoju zysk???? ja przywiozłem  sobie sam 45 ton za uwaga.....20 zł za tone  kurzaka. gdzie ty tan zysk widzisz  jedna tona kurzaka ma ok.15 kg N a bydlęcy ma ok 5 kg  czyli jedna tona  kurzaka to jak 3 tony bydlecego.  Skoro kurzak jest za 20 zł no max 30 zł to tona bydlęcego nawet 10 zł nie powinna kosztować .  Bydło jest tak nie opłacalne ze szkoda aby byk ojscał i zagnojił słomę. Słome posiekać mocznikiem przesypać,  jesienią 15 ton kurzaka  i po zabawie. A byka to razem z handlarzem siekierą przez łebi i do dołu po środku pryzmy kurzaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ok  zgoda to za 300 zł na ha  to będzie kurzak co rok 

. Na 6 klasie po bydlęcym to hybrydowe z trudem rosło a w tym roku dałem 15 ton świńskiego pomieszane z 15 ton kurzaka pod pszenżyto, na start wiosną  dałem 200 kg saletry i pędzi jak głupie będe skracał a drugiej dawki amonowej nawet nie bede siał bo polegnie. Szkoda zabawy z gnojem bydlęcym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Tylko że byków coraz mniej, świnie asf wybiję to co będzie to zboże żreć jak nawet chleba ludzie nie jedzą bo gluten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Biernat kontrakty stracił to ktoś inny podpisał😁 wogóle ten Biernat kupa ch*ja reszta dziad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yoda  zboże mi potrzebne bo mam świnie jak mi je wybiją to zaczne wyłudzać dopłaty. chronione ptaszki, rolnictwo ekologiczne, itd. Yoda na dziś aby być dochodowym starczy ciągnik dezel, talerzówka, siewnik innych maszyn nie potrzeba i gwarantuje Ci lepiej bedziesz żyć jak Ci co z modernizacji kasy nabrali na nowe budynki do hodowli

pomyśl sam niektórzy wzieli modernizacje na opasowe jak robili biznes plan to była cena 8zł a teraz 6 zł  i teraz cyrograf podpisany na 5 lat i d*pa blada albo zwrot dotacji z odsetkami albo sprzedąż byka nawet za 2 zł. Modernizacja to program przeznaczony do bankructwa polskich rolników i robienia z nich niewolników dla ubojni, mleczarni, itd. Ja raz skorzystałem i nigdy więcej choćby Ardanowski po tyłku mnie całolwał, chyba ze będzie zapis o sile wyższej związanej z cenami . Podpisuje umowe na np. 8 zł za byka cena spada o 15% to automatycznie kończy mi się program i dotacje zatrzymuje i od tego dnia nie mam zobowiazań. Inaczej to tylko frajer może podpisać umowę na te ich zasyfiałe dotacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2094

Potwierdzam co pisze kanalia. Niedaleko mnie gościu ma 120ha z czego 90 to piach, kupił za śmieszne pieniądze, sieje żyto pod agregat talerzowy, żadnych innych uprawę nie prowadzi pozniwnych. Wszystko ubezpieczone to policz sobie @Yoda jak on wychodzi na suszy. Dziś był dobrodziej (nie dzwoniłem, przejeżdżał i zajechał) co za byki 750-800+ zaproponował uwaga całe 6.10 netto z czego 2 mm a 2 mieszance z bbb. Zapytałem co tak nisko to byki wogole nie idą wiec dalej pytam skoro nie idą to po co przyjechał? A tak jechał i wstąpił. Dobroczyńca chciał mi pewnie ulżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Dlatego robię oborę na krowy zwykłym kredytem ze spółdzielni. Robię tanio i według ustalonego projektu. A jak mleko będzie nie opłacalne to sobie zrobię halę na zboże i gra gitara. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, zbitom793 napisał:

45-50 zł za tonę liczę 

I ktoś to bierze na potęgę że kolejki piszesz na rok czy sporadyczne darcie turysty i działkowiczów 

 

1 godzinę temu, Yoda napisał:

Tylko że byków coraz mniej, świnie asf wybiję to co będzie to zboże żreć jak nawet chleba ludzie nie jedzą bo gluten.

Dawno pisałem że bez różnorodnośći w rolnictwie bida i nędza .nawet opasowka się rozglądać zaczyna wiosną czy lepsze gałęzie świerkowe czy wierzbowe.w imię dobrej porady kanalii 

1 godzinę temu, bobienko napisał:

Biernat kontrakty stracił to ktoś inny podpisał😁 wogóle ten Biernat kupa ch*ja reszta dziad.

Bo próbował być chitrzejszy jak żydzi.a uni takich nie lubią.walil rolników to może próbował tak samo żydów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

"Mają stanąć albo obniżyć ostro ceny" to co jeśli nie ma zbytu ale cenę obniżą to zbyt się znajdzie? Może ku..a za darmo im damy

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
33 minuty temu, HF86 napisał:

I ktoś to bierze na potęgę że kolejki piszesz na rok czy sporadyczne darcie turysty i działkowiczów 

Hektarowcy biorą ale głównie wymieniam za słomę, sporadycznie sprzedaję jak mam nadmiar. Teraz gdy wokół kilka ognisk ptasiej grypy wykryli i kurzaka nie wolno wozić to jeden przez drugiego proszą się o towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

PANY, ceny ceny ceny. Z resztą idzie do rozmów wołowiny!!!!

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ile można zapłacić za krowę mieszańca mięsnego z ho na wycieleniu? Średniej budowy około 600 kg 5 letnia mleka około 6 litrów na raz? 4000 bedzie ok czy za dużo?   

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marmurek12    11
Dnia 25.03.2020 o 21:00, Tomtom83 napisał:

Masz jakiegoś  konkretnego  z dobrą  ceną ?

Co masz na sprzedaż? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Wiem ze to nie ten temat ale nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie a nie chce pisac tematu nowego a temat zwiazany z bydłem jaka mozecie polecic trawe na 5 klase ziemi mam do przesiania 2 ha i musze cos wybrac wiem ze tanio ogłaszaja sie na AgriZet ale czy ta trawa jest oki ? czy szkoda kasy ?

Jak ktos moze napiszcie co siejecie w jakich ilosciach i w jaki sposob wysiewacie siewnikiem rozsiewaczem ? bede 1 raz to robił

Jak cos piszcie na priv zeby nie smiecic tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7
9 godzin temu, Marmurek12 napisał:

Co masz na sprzedaż? 

Dwa byki  mam na sprzedaż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
19 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Mi udało sie wczoraj oddać 2 sztuki O 12.40 netto R 12.70 netto i U 12.90 netto w nastepnym tyg prawdopodobnie znów staje skup na niektórych ubojniach. 

Gdzie takie ceny?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj