DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Cybulek17    1903

To ciekawe czemu ubojnie szukają na siłę bydła.  Z dobrego serca chcą zabrać rolnikowi problem? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, kanalia36 napisał:

za to cielaki cenę od handlarzy będą trzymać:D bo jak już kryzys minie to byki będą mieć  za***iste ceny)))))) tak handlarze obiecują:D

Mam ustawione w wyszukiwania Ch obserwowanych na olx herefordy i limousine.. Ostatnie dni jak nastał czas multi-kulto-globalo wirusa to handlarze zaczęli wrzucać ogłoszenia cielakow jedno za drugim. Po dwóch dniach niezagladania na olx wchodzę w wyszukiwanie a tu 150 ogłoszeń hereforda.. Myślę, a cóż to się stało. Wchodzę a tu 145 ogłoszeń od jednego handlarza.. Sprzedam cielaki, hereford, limousine, Simental itp.. Oj się pali teraz komuś.. 

9 godzin temu, jacus napisał:

sluchalem dzisiaj o 16:45 w radiowej trojce wywiadu z ministrem rolnictwa- pare zdan na temat cen bydla- polacy nie lubia wolowiny i jej nie kupuja, rynek sie zalamal i bedzie sobie lezal na dnie az nadejda zmiany- czyli gdy gospodarki wloch i turcji sie odbuduja-czytaj  dluuuuuugo, mieso jest tanie wiec nikt rozsadny nie zaplaci duzo za zywiec, ue moze wprowadzi interwencyjny skup wolowiny-kiedys moze..

czyli- ciesze sie ze w tamtym roku zamknalem drzwi obory-nie ze nie otwieram -mam kury i jajka trzeba zbierac,na pewno wiecej zarobie niz przy ogonach, 

lepiej to juz bylo, teraz pare lat wegetacji.

jest jakis tam komisarz rolnictwa-ale on pochodzi z nic nie znaczacego kraju a jego rzad nie ma nic do powiedzenia,do tego jest prominentym bylym komunista-wiec nie nie moze 😂

jeszcze zapomnialem -to samo czeka producentow mleka-tak dla pocieszenia.

Nie możliwe.. Kolega kupił w ciągu miesiąca ciągnik,  nowy siewnik do zboża i traw, nowy siewnik do kukurydzy, ładowarkę itp.. Myślę że akurat mleko kryzys najmniej dotknie bo Polacy dużo mleka piją i jedzą sporo nabiału.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomasz no może jakiś handlarzyna nakupił towaru i teraz z nim został, ale wątpie ze obniżył ceny ma 145 ogłoszeń ale na wszystkich kosmiczne ceny.

Cybulek młody jesteś nie doświadczony to się dziwisz jak będziesz w moim wieku przestaniesz się dziwić.

Ubojnie szukają bydła bo jest wiosna rolnicy kasy potrzebują i sprzedadzą bydło za każdą cene, dlatego chcą napchać magazyny i chłodnie tanim towarem jak najszybciej zanim eldorado się dla nich skończy, dlatego nie licz na jakie kolwiek podwyżki cen, owszem za miesiąc podwyżka 50 gr bedzie chwilowa bo dopłaty są i handlarze maja cielaki wiec trzeba zastosować tzw. "manewr frajera" Chwilowa podwyżka dorosłego byka żeby ludziska kupili drogie cielaki a potem kolejny zjazd w dół, to klasyczny manewr u świń stosowany jak duńskie warchlaki były na sprzedaż . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak sprzedajecie krowy i jakim firmom z ubojem z konieczności ? Warmińsko Mazurskie Mazowieckie Kujawsko pomorskie takie strony mnie interesują na jaką kwotę można liczyć 

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Tomtom83 napisał:

Ma ktoś aktualne ceny w lubelskim  

Zależy od ustawienia wagi:), a tak serio to trzeba wziąć tel do ręki i dzwonić, handlarz powie Ci cenę,Następnie przyjedzie i powie już ostateczną cenę bo myślał że masz hf upasionego jak limousine:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
10 minut temu, zkordalski napisał:

Jak sprzedajecie krowy i jakim firmom z ubojem z konieczności ? Warmińsko Mazurskie Mazowieckie Kujawsko pomorskie takie strony mnie interesują na jaką kwotę można liczyć 

radziłbym usunąc post...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, sylwekbarca2 napisał:

radziłbym usunąc post...

Coś ty taki zastraszony.jest spis firm które robią teki ubój i nie jest to nic nadzwyczajnego a zwłaszcza karanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy Powiatowy Inspektor Weterynarii ma taką liste zakładów na stronie internetowej a jak nie ma to zadzwoń to napewno Ci podadzą kto na ich terenie ubój z konieczności wykonuje. co do cen to oczywiście grosze  .... chyba że jakiś dobry handlarz uzdrowiciel da więcej, hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112
26 minut temu, zkordalski napisał:

Jak sprzedajecie krowy i jakim firmom z ubojem z konieczności ? Warmińsko Mazurskie Mazowieckie Kujawsko pomorskie takie strony mnie interesują na jaką kwotę można liczyć 

Przy aktualnej sytuacji rynkowej za konkretną sztukę raczej max 1000zł, zdarzają się zakłady że i więcej niż 500 nie dadzą, ubój na podwórku i ładują na chłodnię. Jak się nie zgodzisz to się z nią bujasz, czekasz na jej śmierć lub płacisz wetowi aby ją uspał. Oczywiście musi być czysta od antybiotyków na tkanki mięsne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7
55 minut temu, KrólBykPierwszy napisał:

Zależy od ustawienia wagi:), a tak serio to trzeba wziąć tel do ręki i dzwonić, handlarz powie Ci cenę,Następnie przyjedzie i powie już ostateczną cenę bo myślał że masz hf upasionego jak limousine:)

A masz jakiegoś  dobrze płacącego handlarza w lubelskim  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
50 minut temu, HF86 napisał:

Coś ty taki zastraszony.jest spis firm które robią teki ubój i nie jest to nic nadzwyczajnego a zwłaszcza karanego.

spis to jedno a realizm to drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401
1 godzinę temu, Tomtom83 napisał:

A masz jakiegoś  dobrze płacącego handlarza w lubelskim  ?

Lubelskie  powiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7
57 minut temu, Baks00 napisał:

Lubelskie  powiat?

Powiat  lubelski  okolice Bychawy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tomtom83 napisał:

A masz jakiegoś  dobrze płacącego handlarza w lubelskim  ?

Cóż Ci mogę powiedzieć, nie polecam bo to szkoda mówić, u mnie każdy handlarz co brał to miał awarię wagi:). Powiem tyle, nie zawsze u tego co dobrą cenę daje dobrze wyjdziesz...Ważne, aby kilogramy się zgadzały. Jeśli masz wagę i oni o tym wiedzą to będziesz miał problem ze sprzedażą, chyba że akurat w momencie sprzedaży i wprowadzania byka na auto pojawi się kryzys cenowy, ale po załadunku i wypisaniu kwitu on minie:). Czyż nie piękny jest los rolnika hodowcy w Polsce:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7

Jak mi powie cenę za kilogram    to wtedy go zaskocze   że mam gdzie zwarzyć 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focusst    26

I od nowa spadki...

MCKEEN z 12,40 na 11,90 dzisiaj, a jutro jeszcze niżej podobno 11,60

OSI z 11,80 na 11,40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cielaki sprzedane więc spadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie że spadki tak mister ardanek powiedział,agrobiznes podtrzymał i farmer przyklepal a ubojnie od poniedziałku się wytrwały . teraz dostali baty od mistera że mu autorytet podważają to cennik dla chłopów w dół żeby zębów nie szczezyli a chandlarzyna pewnie na tym samym poziomie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

ktoś jeszcze cielaki kupuje  ???

Jak kupują to znaczy że się opłaca 

 

Jest tam odpowiedź na temat bydła 

Biorą z Austrii 700szt cielaków tygodniowo to nie ma co się dziwić że cena spadnie. Fakt teraz chyba to stanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Oni wam nam zapłacą 5 zl wbc i powieka nie drgnie. Nie sprzedawać pod żadnym pozorem teraz zdrowego bydła. Jak będą dzwonić to mówić że z powodu korony nie wpuszczacie nikogo na podwórko 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Mam nadzieję że ci co każą teraz wstrzymać się ze sprzedażą nie znikną za jakiś czas z for internetowych i biorą odpowiedzialność za swoje słowa.

W tamtym tygodniu pisałem że jest szansa sprzedać w tym tygodniu O za 12,4 . Od jutra już tej szansy nie ma :(

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

O to handlarzy  mnóstwo w tej okolicy.Jak to mówią  do wyboru do koloru.......

6 godzin temu, Tomtom83 napisał:

Jak mi powie cenę za kilogram    to wtedy go zaskocze   że mam gdzie zwarzyć 

 

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj