DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

kw22    20
3 godziny temu, kanalia36 napisał:

Byłem w sklepie lokalnej ubojni, wołowina tzw 2 cena 19 zł za kg. ceny w skupie w tej ubojni do 5,6zł hf , do 6 zł mieszaniec do 6,4 zł  byki typowo mięsne.

5,6hf   11,2 cwierci   22 tzw 2 trybowane wszystko sie zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7

Jakie ceny w  lubelskim  obecnie  mam dwie sztuki   waga  ok 1800 wiek 21 miesięcy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

dziś przewoziłem dwie jalowki HF cielaka to ja w nich nie widziałem ale ładne wyrośnięte 10500 za obie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    83
1 godzinę temu, Tomtom83 napisał:

Jakie ceny w  lubelskim  obecnie  mam dwie sztuki   waga  ok 1800 wiek 21 miesięcy  

Do 7 zł minus 100kg na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
15 godzin temu, klose30 napisał:

Można wiedzieć kto tyle dał?

Jaki region?

Rafalex pomorskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Panowie we wloszech trumny wywoza konwoje ciezarowek. W hiszpani zaczyna byc podobnie. Niemcy i Francja nastepne w kolejce a wy tu ze to glupoty zeby ceny zbic.

Jedna z mleczarni juz obnizyla odbior  o 10% od kazdego rolnika i w wiadomosci bylo ze moga dalej obnizac. Bo export jest utrudniony a spozycie krajowe spada. I nie maja co robic z nadwyzkami mleka. 

Edytowano przez Bugii
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Oczywiście że wykorzystują sytuację aby zbić cenę chociaż mięso sprzedają jeszcze drożej

Czyli chiny znów zarobią (tym razem na trumnach )Podaj nazwę tej mleczarni aby można było twego newsa potwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
5 minut temu, marijusz napisał:

Oczywiście że wykorzystują sytuację aby zbić cenę chociaż mięso sprzedają jeszcze drożej

Czyli chiny znów zarobią (tym razem na trumnach )Podaj nazwę tej mleczarni aby można było twego newsa potwierdzić

Turek. Na farmerze masz artykul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
17 godzin temu, kanalia36 napisał:

Byłem w sklepie lokalnej ubojni, wołowina tzw 2 cena 19 zł za kg. ceny w skupie w tej ubojni do 5,6zł hf , do 6 zł mieszaniec do 6,4 zł  byki typowo mięsne.

cały czas piszesz o cenie wołowiny w sklepie, a Ty masz w ogóle pojęcie ile samego mięsa bez kości jest z takiego Hfiska zywej wagi 600 kg ??

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ubiłem kiedyś jałowke 350 kg w dobrej kondycji to czystego mięsa było 110 kg.... 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1873
7 godzin temu, karolr2 napisał:

Rafalex pomorskie 

Z pomorskiego jesteś ? Aż dziwne na Rafała,  że tak się z ceną wychylił .

2 godziny temu, Bugii napisał:

Turek. Na farmerze masz artykul

Farmerem to bym się akurat nie sugerował bo to portal bardzo nie przyjazny dla polskiego rolnictwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    271

Nie trzeba czytac farmera. Wczoraj kolega, który odstawia do Turku to samo mi mówił.  Przyslali rolnikom pisma ,że mają zmniejszyc dostawy o 10 %. Jeśli się  nie dostosuja , może być kolejne 20 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
1 godzinę temu, sylwekbarca2 napisał:

cały czas piszesz o cenie wołowiny w sklepie, a Ty masz w ogóle pojęcie ile samego mięsa bez kości jest z takiego Hfiska zywej wagi 600 kg ??

A to kości oni wyrzucają tak??? Wszystko sprzedają, nie bądź śmieszny... U nas Hf 5,3. Czemu zakłady nie płacą za skure, co z narogami ( serce, wątroba, płuca, nerki)... Złodzieje i koniec!!!

Edytowano przez Berthold
  • Thanks 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Mi to juz nawet nie chce sie łazić oprzątnąć. Hf 5.2 a mieszance do 6 netto. Wlkp.

Teraz mnie w końcu zrozumiesz dlaczego nazywam bydło rogatym dziadostwem czy nawet wulgarnie ścierwem. 

tyle ze mój próg zniechęcenia  był na poziomie poniżej 7 zł . Ja chory byłem jak dawałem jeść bydlaką, a białej goraczki dostawałem jak obornik wyrzucałem i mnie jeszcze kopytem poczęstował.

a tak swoją drogą jak pisałem w poniedziałek ze u mnie handlarze proponują 5,2 to zostałem wysmiany ze jestem kanalia i mi specjalnie kit wciskają.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja poczekam trochę i jak chujnia będzie dalej to ostatnia inwestycja w byki to będzie zamrażarka.

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, sylwekbarca2 napisał:

cały czas piszesz o cenie wołowiny w sklepie, a Ty masz w ogóle pojęcie ile samego mięsa bez kości jest z takiego Hfiska zywej wagi 600 kg ??

No to ile jest czystego mięsa z hfa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
2 godziny temu, sylwekbarca2 napisał:

cały czas piszesz o cenie wołowiny w sklepie, a Ty masz w ogóle pojęcie ile samego mięsa bez kości jest z takiego Hfiska zywej wagi 600 kg ??

No ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bobienko u mnie koszty pasz wychodziło ok 7 zł a gdzie straty związane z łamaniem , nóg, czy upadkiem cielaka albo leczenia???? Ja obliczyłem ze zeby coś mi się zostało to za hf musze dostać za hf 8 zł a to w moich stronach  nie realne ( max cena w historii o jakiej słyszałem za hf to 7,6 zł netto- szczyt cenowy) Teraz poburzyłem koryta i w oborze już maciory siedzą  te 5 sztuk co mam w szopie siedzą we wsześniu 4 sprzedam a 1 kropne na mięcho bo mam przeterminowany paszport  i jak mam się prosić handlarza ze zwierzk młody tylko paszport to dokument archiwalny tylko to go sobie zjem sam i koniec definitywny z rogacizną  koniec z filantropią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przestaniemy hodować to wyjdą prezesy i handlarze z bekiem na ulicę i zewnym głosem że łzami w oczach będą głosić że pazerni gospodarze że robić chlopowi się nie chce a uni tyle piniazkow zainwestowali.jak żyć dajta parę milionów 😂wolontariat już się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 18.03.2020 o 18:29, kali2107 napisał:

godzinę temu zadzwonił rafalex jutro rano załadunek 12szt hf 6.85 netto . A sprzedałem 3 tyg temu 12 szt hf po 7 netto odebrał Czarnecki.

Sprzedałeś? Bo ja w tym tygodniu mam zamówione kolejne sztuki.

Edytowano przez WiesławZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj