DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

AdamRo    1503
2 godziny temu, karolr2 napisał:

Dogadamy się? Mam tylko u klase 

Skąd jesteś że do nich oddajesz

7 netto w tej chwili, warunek tłuszcz 3+. Wiem, mało, ale każdy chce żyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Półtusze dalej po 11zl że na żywo max 7? Otłuszczenie 3+ to gastronomia a na tym można zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1879

Sprzedaj swoje herefordy jako duże to zobaczysz z czym zmaga się reszta hodowców. Wołać za odsada po 3 kafle to każdy może. Teraz taki Adam Ci napłaci kokosów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, AdamRo napisał:

7 netto w tej chwili, warunek tłuszcz 3+. Wiem, mało, ale każdy chce żyć ;)

A hodowcy to w ramach pracy dla idei?czy za miskę wołowiny z polamancow? każdy chce żyć powoli mam dosyć tego wolontariatu dla branży miesnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilka wpisów o podwyżkach i pewnie z90% ludzi z forum pozapierdalała po cielaki.

Dalej nikt nie kapuje że żeby odrobić straty za miniony rok trzeba kilku lat.a o zarobkach to nie wiadomo czy będę i kiedy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
4 godziny temu, Bananek napisał:

@MariuszKlim dziś do Ciebie po bydło przyjeżdża? Po ile Ci zaproponował Wojtek?

jaki Wojtek? ja na razie trzymam, zobaczę jak z ceną po niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zeby nie było ze defetyzm sieje, byłem dziś zapłacić fakture za nawóz i spotkałem rolników i propozycja wczorajsza za rasowe HF od handlarzy 5,2 netto  w ciągu 10 dni 1,5 w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Rolnicy wiedza że ty to kanalia i specjalnie tobie takie podpuchy wciskają 😀

7 minut temu, MariuszKlim napisał:

jaki Wojtek? ja na razie trzymam, zobaczę jak z ceną po niedzieli.

to ty z Grzegorzem handlujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854
MariuszKlim napisał:

4 godziny temu, Bananek napisał:

@MariuszKlim dziś do Ciebie po bydło przyjeżdża? Po ile Ci zaproponował Wojtek?

jaki Wojtek? ja na razie trzymam, zobaczę jak z ceną po niedzieli.

Wojtek z ABP. przed chwilą U mnie zabrał po 11.60. cena z zeszłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

11,60 oczywiście za O klase Ile sztuk sprzedałeś? Potrzebują towaru czy niekoniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854
marijusz napisał:

11,60 oczywiście za O klase Ile sztuk sprzedałeś? Potrzebują towaru czy niekoniecznie?

Poszedł jeden średni hf, bo mu się termin kończył za 15 dni, więc nie było sensu trzymać. auto pełne bydła. drugi kurs już zrobił do wioski. ludzie wyprzedzają chyba. Tak, za O klasę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolejne spadki cen w skupach spowodowane kryzysem wywołanym przez koronawirusa. Najgorzej jest w przypadku bydła.

W czwartek 19 marca po raz kolejny skontaktowaliśmy się z kilkudziesięcioma firmami skupującymi żywiec od rolników. Niestety tak jak informowaliśmy już wcześniej, kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa tylko się pogłębia. Szczególnie mocno odczuć mogą go hodowcy bydła.

Ceny za bydło mięsne (MM) wahają się od 6,00 do 7,50 zł/kg. Najczęściej rolnik może otrzymać jednak ok. 6,50 zł/kg. Za mieszańce (MCB) skupy płacą od 6,00 do 6,80 zł/kg - średnio jest to cena 6,20-6,30 zł/kg. Najmniej można oczywiście dostać za byki mleczne (HF) - od 5,40 do 6,60 zł/kg - średnio 5,70 zł/kg.

Zauważalne spadki cen bydła dotyczą również jałówek za które na dzisiaj skupy płacą w skrajnych przypadkach podobnie jak za krowy. Ceny wahają się od 5,00 do 6,00 zł/kg.

Mniejsze pieniądze można otrzymać także za tuczniki. Od początku tygodnia w niektórych przypadkach skupy płacą za żywiec wieprzowy nawet 30-40 gr mniej. Ceny nadal utrzymują się jednak na dobrym poziomie - od 5,40 zł do 6,20 zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
3 godziny temu, Bananek napisał:

Wojtek z ABP. przed chwilą U mnie zabrał po 11.60. cena z zeszłego tygodnia.

mi zaproponował 11.20 w poniedziałek. więc odmówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 18.03.2020 o 10:55, staszek131415 napisał:

Ty z choinki się urwałeś ?

Nie, jam jest Polak z krwi i kości.. A Ty? Zlobbowany rolnik któremu powiedzą korona wirus i odrazu zamykasz produkcję? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek998    98

marijusz napisał: termin kończył ? czyli 24 czy 30 mieś? no i tak sie teraz zastanawiam bo mam 5 na sprz i konczą 24. Ile faktycznie jest obniżki za do30 mcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Co tam ktoś pisze o terminach 24 30 m-cy. To nie jest aktualne żeby za to obniżali cene. Pewnie nikt nie uwierzy ale 4.03 sprzedałem byka który w lipcu 2019 miał dwa lata. Cena to 13 netto wbc 405 kg. To i tak cienko kasy 7400 dało rekordowo kiedyś brutto za sztuke ale wiekszy był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dudek jak jest ssanie to nic nie patrzą albo 20 gr na wbcu a od dzisiejszych cen mam nadzieję że gorzej  być nie może 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Czas bse odszedł w zapomnienie. Tera gorsza zagwozdka z tym koronawirusem. A mączke też mają przywrócić krzyżowo. Jak głód w oczy zajży to wszystko dobre będzie. Zdrowe świnie utylizować w promieniu trzech kilometrów zamiast w konserwy. Unijne wytyczne. Teraz na naszych oczach unia w trymiga sie rozsypała. Granice tak szybko nie będą otwarte przynajmniej na przepływ ludzi. Będą musieli niektórzy znów za złotówki nauczyć się pracować. Byle była praca po tym wszystkim. Rolnika nikt nie zwolni tyle dobrego chyba, że zbankrutuje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A rafalex sąsiadowi zaproponował 5,50 za hfy. Na pomorzu to mają żniwo...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854
grey6 napisał:

Będą musieli niektórzy znów za złotówki nauczyć się pracować.

krew mnie zalewa jak słyszę, że wszyscy ci dorobkiewicze zza granicy wracają masowo do Polski, bo tam wirusy. A spier... jeden z drugim jak Ci złotówki smierdzialy wtedy to niech Ci i teraz to euro tak pachnie. A tu raptem zaczęły się palić dupy, to wszyscy przypomnieli o Polsce. wypad. sorry, że nie o cenach, ale już dość mam tych co tu syf wiozą do kraju.

  • Like 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Słusznie. Ubijać i utylizować na granicy. Ja nie z pis ale osobiście byłem na spotkaniu z prezydentem co dziękował zgromadzonym za to, że zostali i pracują w kraju. Ale mniejsza z polityką. Ceny się odbiją. Mniejmy nadzieje, że ten kryzys długo nie potrwa i tylko kupa śmiechu będzie z tych co srali w gacie przed wirojdą z chin i cały papier wykupić chcieli. Z dużej chmury zwykle mały deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj