DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

mikcom20    190
tomcio124d napisał:

Ja nie narzekam hoduje już 10 lat początki były trudne ale jak już złapałem kontakt z rolnikami to poszło. Cielaki mam od swoich rolników od 400 je do 700 mięsne. A bydło w ostatnich 3 latach nie sprzedałem taniej niż 6.8 netto. Wczoraj pojechały je 2 szt po 6.9 netto . Nawet po aferze lezakowej poubojowo klasa O 13.3 R 13.8 . Proszę nie panikowac pośrednicy tylko na to liczą  

to się pochwal co to za zakład tak chojnie po aferze płacił? Uważasz że ta cena 6.9 to godna zapłata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
1 godzinę temu, tomcio124d napisał:

Ja nie narzekam hoduje już 10 lat początki były trudne ale jak już złapałem kontakt z rolnikami to poszło. Cielaki mam od swoich rolników od 400 je do 700 mięsne. A bydło w ostatnich 3 latach nie sprzedałem taniej niż 6.8 netto. Wczoraj pojechały je 2 szt po 6.9 netto . Nawet po aferze lezakowej poubojowo klasa O 13.3 R 13.8 . Proszę nie panikowac pośrednicy tylko na to liczą  

13.30 to chyba brutto 

Średnio za byka weźmiesz 5,5tys dzieląc to na 2 lata wychodzi na dzień 7,5 zł  brutto no to rzeczywiście nie jest źle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MietekW    24
15 minut temu, pit17 napisał:

 

Ale Pan minister niech się weźmie za robotę i konkretnie ogłosi do bydła np. Litwa, Łotwa Estonia itp.itd. dopłat O dla takiego bydła. Zobaczymy czy polskie chodowle bydła opłacalne?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Ja wiem że handlarz może ci dużą ilość na raz przywieść i tanio ale to niszczy nasz rynek. Potargować się z rolnikiem może taniej sprzeda a jak nie to jest dużo innych hodowców

Jak ktoś potrzebuje w tygodniu wstawić 30 sztuk i to nie tygodniowych obsrańców to Twój plan jest nie realny. 

6 minut temu, dsbh napisał:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/spadaja-ceny-za-bydlo-miesne-dla-producentow-w-swietokrzyskiem-przez-koronawirusa/ar/c8-14849785

Tylko do Włoch eksportujemy ? Jeżeli chodzi o wirusa to wychodzi na to ,że cały rynek się załamie cenowo- trzoda, mleko również.

W głównej mierze Włochy.  Rynek już się załamuje,  świnie na dół,  mleko jeszcze narazie stabilnie 

1 godzinę temu, tomcio124d napisał:

Ja nie narzekam hoduje już 10 lat początki były trudne ale jak już złapałem kontakt z rolnikami to poszło. Cielaki mam od swoich rolników od 400 je do 700 mięsne. A bydło w ostatnich 3 latach nie sprzedałem taniej niż 6.8 netto. Wczoraj pojechały je 2 szt po 6.9 netto . Nawet po aferze lezakowej poubojowo klasa O 13.3 R 13.8 . Proszę nie panikowac pośrednicy tylko na to liczą  

To ile trzymasz tego bydła,  że 6.90 netto to dla Ciebie dobra kasa na utrzymanie się ? I co znaczy  "je" ?

Pośrednik już teraz nie ma za dużo do gadania, w tej chwili ubojnie rozdają karty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MietekW    24
8 minut temu, dsbh napisał:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/spadaja-ceny-za-bydlo-miesne-dla-producentow-w-swietokrzyskiem-przez-koronawirusa/ar/c8-14849785

Tylko do Włoch eksportujemy ? Jeżeli chodzi o wirusa to wychodzi na to ,że cały rynek się załamie cenowo- trzoda, mleko również.

A co we Włoszech ludzie już nic nie kupują do jedzenia? Tylko w aptece się zaopatrzyć muszą?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, Cybulek17 napisał:

Jak ktoś potrzebuje w tygodniu wstawić 30 sztuk i to nie tygodniowych obsrańców to Twój plan jest nie realny. 

W głównej mierze Włochy.  Rynek już się załamuje,  świnie na dół,  mleko jeszcze narazie stabilnie 

To ile trzymasz tego bydła,  że 6.90 netto to dla Ciebie dobra kasa na utrzymanie się ? I co znaczy  "je" ?

Pośrednik już teraz nie ma za dużo do gadania, w tej chwili ubojnie rozdają karty 

Też jestem ciekaw ile trzeba by mieć sztuk, by żyć na przeciętnym poziomie. Często oprócz hodowli ludzie mają dochód z buraków/rzepaku/zboża, czasem dochodzi pensja, czasem działalność. I wówczas jest to trudne do policzenia. Chodzi mi o sytuację, że cielaki kupujemy, bo wówczas jest sytuacja jasna, a nie że od siebie- czyli wg niektórych liczymy tylko  koszt inseminatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drugi kanalia nam rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892

Przy obecnej opłacalności sprzedaż 10 sztuk opasa miesięcznie wystarczy na PRZEŻYCIE jeśli ktoś otrzymuje się tylko z tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@WiesławZetor emerycie dla twojej wiadomości kanalia też liczył prosiaki po kosztach wyprodukowania i wtedy było wszystko ok😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tylko patrzeć go tutaj :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli w łodzikim koronowirusa nie widać👍cena stała w ZM Raków od co najmniej 3 miesięcy😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, Cybulek17 napisał:

Przy obecnej opłacalności sprzedaż 10 sztuk opasa miesięcznie wystarczy na PRZEŻYCIE jeśli ktoś otrzymuje się tylko z tego .

Dzięki za normalną odpowiedź, a nie wyzywanie od emerytów. Czyli trzeba by mieć na stanie z 200 sztuk. Tak myślałem, Kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
3 godziny temu, jarecki napisał:

a czy Mógłbyś wstawić zdjecie z neta podglądowe jak wygląda klasa P na żywo ?

Mniej więcej jak poniżej

3 godziny temu, mlodyhef napisał:

bydlak.jpg

 

48 minut temu, Cybulek17 napisał:

Kanalia wrócił w cenach trzody 😯

Tu też jest

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239
pit17 napisał:

1 godzinę temu, tomcio124d napisał:

Ja nie narzekam hoduje już 10 lat początki były trudne ale jak już złapałem kontakt z rolnikami to poszło. Cielaki mam od swoich rolników od 400 je do 700 mięsne. A bydło w ostatnich 3 latach nie sprzedałem taniej niż 6.8 netto. Wczoraj pojechały je 2 szt po 6.9 netto . Nawet po aferze lezakowej poubojowo klasa O 13.3 R 13.8 . Proszę nie panikowac pośrednicy tylko na to liczą  

13.30 to chyba brutto 

Średnio za byka weźmiesz 5,5tys dzieląc to na 2 lata wychodzi na dzień 7,5 zł  brutto no to rzeczywiście nie jest źle 

trzymając 20 szt na dzień wychodzi Ci 150zł brutto, czyli 3000 brutto na miesiąc, normalna pensja od połowy społeczeństwa, nie macie co narzekać

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2498

I pytam gdzie jest straż @sumek666 tak wlepiasz za cytowanie a teraz nie potrafisz zadziałać??? Wstyd... Co do cen bydła przewidywane spadek cen coraz wiecej handlarzy w regionie wstrzymują skup. 

  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877

W zależności ile wydasz tyle zostanie. Sam jestem ciekaw szkoły pozamykane, kina, teratry ile to potrwa i ile ludzie mają oszczędności. Zaraz się okaże jak umiecie się rządzić z etatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Biegunki dostaliscie przez korona swirusa .20 lat co roku jakaś katastrofa i koniec świata rok po roku.a ktoś na strachu zawsze biznes zrobi.gargamedon gargamedon wszyscy umrzemy !!!ale każdy w swoim czasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj