DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Jak o co ? O dopłatę chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Panowie nie ma co sie smiac. 95 % wolowiny exportujemy. Jak pozamykaja granice, wprowadza kontrole i kwarantanny to nikt nawet za darmo nie wezmie bydlaka. 

Taaa, głodem będą przymierać albo na weganizm przejdą.

Był słaby rok, to jest mało paszy i ludzie wypychają bydlaki, do tego czas ruszać w pole i też kasa jest potrzebna to i ubojnie pełne i płacić nie będą bo po co?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, tylko idź do sklepu i zobacz cenę tej wołowiny.  Jedyna tania wołowina to w kebabie,  z leżaka😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Panowie wy tego nie widzicie? Walą nas w d..., co by się nie działo to byk w dół, jeśli się za to nie weźmiemy my młodzi nie 60+ to zniszczą nas albo będą tak gnębić, 50gr + i zaraz 1zl w dół i tak w kółko, robimy za jedzenie z tego wynika. Jakoś trzeba się jednoczyć, pokazać że nie jest dobrze a jak siedzimy cicho to wszyscy myślą że jest ok.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Duży handlarz z okolicy zawiesił skup byka i jałówki

Od dziś tylko krowę bierze

Ja tez byka nie ruszam, dzis wzialem jalowki ale czekalem az przysla obnizke i przyslali i ledwo je wcisnalem na samochod.

Jeden z zakladow robi sobie przerwe POKI CO jednodniowa, to znaczy, ze juz jest fajnie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7012ilak    6

A myślałem że chamy będą brać za darmo byle im przywieźć! A tu popatrz skup wytrzymują. Kali pozdrawia!

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1865

Dzisiaj był  właściciel pewnego zakładu na uboju interwencyjnym i mówił, że zapełnią magazyn i raczej skup stop.  Poza krową 

Z dnia na dzień spadł im popyt na mięso o 60% i hfa biorą teraz po 6 netto max .

9 minut temu, 7012ilak napisał:

A myślałem że chamy będą brać za darmo byle im przywieźć! A tu popatrz skup wytrzymują. Kali pozdrawia!

Wakacje dostałeś ? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kris148a napisał:

Panowie wy tego nie widzicie? Walą nas w d..., co by się nie działo to byk w dół, jeśli się za to nie weźmiemy my młodzi nie 60+ to zniszczą nas albo będą tak gnębić, 50gr + i zaraz 1zl w dół i tak w kółko, robimy za jedzenie z tego wynika. Jakoś trzeba się jednoczyć, pokazać że nie jest dobrze a jak siedzimy cicho to wszyscy myślą że jest ok.

Był tu taki Kanalia to wszyscy Go wyśmiewali, bo zbyt dosadnie pisał. Ludzie wolą ą ę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1867

Był kanalia a jest Wiesiek i mówi to samo...nawracał innych żeby nic nie robili, no i w sumie miał trochę racji, bo po co robić za darmo?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak Wojak, Wiesław jest stary i głupi i zazdrości ludziom pracy. Więc namawia do rezygnacji. Tydzień temu sprzedałem HF po 6.50 i jestem wkur...ny, że nie puściłem wszystkiego. Człowiek stary, a głupi. Cena już spadła, ostatnio przez 12 miesięcy odrabiała 50 groszy, a tu kolejny cios. Ja zresztą już kończę, ale decyzję tę podjąłem już dwa lata temu... Nikomu nie żałuję hodowli, ale dla mnie to bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2002
7 godzin temu, MietekW napisał:

 

Po co kupować cielaki jak wszystko daje w d*pę. Myślicie że za rok będzie lepiej jak z tym klimatem się wściekają. Ja już dałem sobie siana.

A przy okazji nie polecam nikomu kupować cielaki z Ornatowic gmina Grabowiec powiat Zamość od gościa na zakręcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Ty już kończysz od tamtego roku i skończyć biedaku nie możesz... Gdzie jest nasza służba @sumek666 bo za cytowanie posta potrafi dawać ostrzeżenia a za zasmiecanie nie ma.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Kończysz czy nie jednakowo boli jak cię walą po kieszeni,a tak żartem jakby jakieś mądre TVN-y podały że wołowina zabezpiecza przed koronowirusem to może coś by się ruszyło.

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    83
1 minutę temu, Damianek20 napisał:

Po co kupować cielaki jak wszystko daje w d*pę. Myślicie że za rok będzie lepiej jak z tym klimatem się wściekają. Ja już dałem sobie siana.

A przy okazji nie polecam nikomu kupować cielaki z Ornatowic gmina Grabowiec powiat Zamość od gościa na zakręcie.

Byłem tam kiedyś oglądać cielaka ale nie kupiłem bo mały był i drogi strasznie,a co zdechlaki się trafiają?

12 minut temu, WiesławZetor napisał:

Tak Wojak, Wiesław jest stary i głupi i zazdrości ludziom pracy. Więc namawia do rezygnacji. Tydzień temu sprzedałem HF po 6.50 i jestem wkur...ny, że nie puściłem wszystkiego. Człowiek stary, a głupi. Cena już spadła, ostatnio przez 12 miesięcy odrabiała 50 groszy, a tu kolejny cios. Ja zresztą już kończę, ale decyzję tę podjąłem już dwa lata temu... Nikomu nie żałuję hodowli, ale dla mnie to bezsens.

Komu byki sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
1 godzinę temu, Kentar napisał:

Ja tez byka nie ruszam, dzis wzialem jalowki ale czekalem az przysla obnizke i przyslali i ledwo je wcisnalem na samochod.

Jeden z zakladow robi sobie przerwe POKI CO jednodniowa, to znaczy, ze juz jest fajnie.

Znajomy sprzedał w panice 7 U klasowych jałówek po 6,5!!!!

57 minut temu, Cybulek17 napisał:

Dzisiaj był  właściciel pewnego zakładu na uboju interwencyjnym i mówił, że zapełnią magazyn i raczej skup stop.  Poza krową 

Z dnia na dzień spadł im popyt na mięso o 60% i hfa biorą teraz po 6 netto max .

Wakacje dostałeś ? 

Ten sam człowiek przez telefon stwierdził,ze lada moment robi pauze

4 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Ty już kończysz od tamtego roku i skończyć biedaku nie możesz... Gdzie jest nasza służba @sumek666 bo za cytowanie posta potrafi dawać ostrzeżenia a za zasmiecanie nie ma.

Ty konfidencie-miałem o tobie lepsze zdanie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Ty już kończysz od tamtego roku i skończyć biedaku nie możesz... Gdzie jest nasza służba @sumek666 bo za cytowanie posta potrafi dawać ostrzeżenia a za zasmiecanie nie ma.

Biedakiem to jesteś podobno Ty, pracując u ojca :) Jeśli jest kilkadziesiąt sztuk w różnym wieku, to kończy się i 1.5 roku...biedaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmmm . Krowy biorą . Czyli jałówki dognać i nie ma problemu . 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

Ta panika to pewnie sztucznie napędzana w celu lepszych zarobków rzeźni, pośredników. Ludzie jedli i jeść muszą, jak narazie koronawirus populacji ludzkiej aż tak mocno nie przetrzewił ;) sztuczne dmuchanie bańki , wiosna to więcej bydła na sprzedaż a do tego panikujący i się robi górka...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj