DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Pitraszek    494

Panowie byki w gore czy w dol?  Jak myslicie sprzedawac po 12 za o czy lepiej poczekac i zlozyc na doplaty jeszcze. Byki mlode po18 miesiecy ale pod 700 kg. Martwi mnie ten korona zeby krachu nie bylo calkowitego. Czekacie na lepsze czasy czy sprzedajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

Dziś sprzedane 2 byki hf waga po 660  i jałówka mm 510 kg cena 7 zł waga i cena brutto . Strączka 6%

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1990    7

Jedrus2020 jestem z powiatu ELE. Przy tych cenach pasz i małych zapasach pasz własnych nie było sensu ekonomicznego bardziej opasać takie słabe krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

Dziś sprzedane 2 byki hf waga po 660  i jałówka mm 510 kg cena 7 zł waga i cena brutto . Strączka 6%

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
10 minut temu, Bananek napisał:

580kg na żywo? to ile miała dac mięsa? toż to poniżej stawki.

Może dać i 340 kg jak nabita mięsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Sprzedane 4 jałówki czarno-białe po 6,6 + vat. Odnośnie byków to handlarz mówił że spadła cena trochę i jeszcze ma spaść 10 gr. Ale oni zawsze mówią że cena spada.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Pitraszek napisał:

Panowie byki w gore czy w dol?  Jak myslicie sprzedawac po 12 za o czy lepiej poczekac i zlozyc na doplaty jeszcze. Byki mlode po18 miesiecy ale pod 700 kg. Martwi mnie ten korona zeby krachu nie bylo calkowitego. Czekacie na lepsze czasy czy sprzedajecie?

Jak nie masz co w dopłaty wpisać to tyle to bym poczekał  w tej wadze i wieku to sporo w 2 miechy przybędzie kg.a gorzej to mam nadzieję nie będzie .a może ogłoszą że wołowina polska wspomaga leczenie koronawirosa😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
1 godzinę temu, MałaMi napisał:

U nas byly takie dwa przypadki ze po zapaleniu płuc po 2latach waga 450-460kg 😱

Panowie a który przywiezione cielak jak nie od razu to później jest szczepiony na płuca Prawie każdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

łeee tam . Wcale że nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ceny co tu podajecie wołają o pomstę do nieba.. Kto już rezygnuje z hodowli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

u mnie wczoraj oglądał mięsne cenę jaką zaproponował to 7.2 i 7 i jeszcze twierdzi że ładna nie .mnie się nie podobała byki czekają

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
31 minut temu, HF86 napisał:

 .a może ogłoszą że wołowina polska wspomaga leczenie koronawirosa😉

To już było i nie przeszło ,w jednej z największych mleczarni dostawcy wpadli na pomysł aby spróbować leczyć Chińczyków mlekiem z antybiotykiem,ale dla prezesa nie spodobał się ten pomysł

A mój byczek albo chce jeszcze pożyć,albo postanowił najeść się przed śmiercią 😂

IMG_20200226_195130.jpg

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
29 minut temu, tomaszmab napisał:

Ceny co tu podajecie wołają o pomstę do nieba.. Kto już rezygnuje z hodowli? 

Ja jeszcze nie, ale góra dwa lata, ślub biorę w tym roku i uważam, że na etacie po 8 do 10 h dziennie będzie lepiej a na pewno stabilniej i dla mnie i rodzinki. Ziemia albo będzie obrabiana przeze mnie albo w dzierżawę. Oddaje 20 byków rocznie więc gospodarz ze mnie mały i może gdybym sprzedawał 50 to bym inaczej gadał, ale tak to szkoda nerwów. Inflacja w górę, wszystko wokół drożeje, a  -  ceny cielaków drogie i upadek czy choroba może być, ludziska nadal kupują więc ilość bydła u nas w opór, ceny byków wirują i są takie same jak kilkanaście lat temu, afery, wirusy, uj wie co jeszcze będzie, szkoda mi młodości na to. Ci którzy mają darmową pomoc jako tako na tym wychodzą, ale niech no tylko kogoś zabraknie z rodzinki w przyszłości inaczej na to spojrzą. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

A po co ci ten ślub ? Czy jak masz ochotę na piwo to odrazy cały browar kupujesz? Spójrz na matkę swojej lubej i pamiętaj twoja wybranka tak będzie wyglądała za 25 lat

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Jasne ze leiej na tym wyjdziesz. Sam sie troche budowlankA zajmuje i zarobki sa nie do porownania. Chyba wiekszosc sie zastanawia czy hodowla ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187
26 minut temu, marijusz napisał:

A po co ci ten ślub ? Czy jak masz ochotę na piwo to odrazy cały browar kupujesz? Spójrz na matkę swojej lubej i pamiętaj twoja wybranka tak będzie wyglądała za 25 lat

Nie trzeba czekac 25 lat. Za kilka juz się  bedzie upodabniala do mamusi.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877
28 minut temu, marijusz napisał:

A po co ci ten ślub ? Czy jak masz ochotę na piwo to odrazy cały browar kupujesz? Spójrz na matkę swojej lubej i pamiętaj twoja wybranka tak będzie wyglądała za 25 lat

Ja nie chce płacić alimentów na jego dzieci, więc lepiej niech prawnie ureguluje  ten związek. Poza tym mnie drażnią patchworkowe  związki i zbieranina dzieci z 3 związków...

30 minut temu, Pitraszek napisał:

Jasne ze leiej na tym wyjdziesz. Sam sie troche budowlankA zajmuje i zarobki sa nie do porownania. Chyba wiekszosc sie zastanawia czy hodowla ma sens

Wszyscy za usługi by się brali a wiemy sami jak one są w większości wykonywane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
2 godziny temu, Belaruss820 napisał:

Nie wiem nic,miał dzwonić kierowca jeżeli miałby z kim zważyć na ubojni. Ale wg mojej oceny to dwie około 600kg a jedna 580kg. Jedna w marcu 2 lata, a dwie w maju by miały.

NIe obraź sie za to co napiszę

 

 

KOLEGA WYŻEJ  POSTĄPIŁ TAK JAK SIE NIE POSTĘPUJE!!!!

Nie ważenie sztuk przed wbc to proszenie sie o wyjebanie w d*pę bez mydła!!!!!!

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko czekałem kiedy ktoś to napisze. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
2 godziny temu, Pitraszek napisał:

Panowie byki w gore czy w dol?  Jak myslicie sprzedawac po 12 za o czy lepiej poczekac i zlozyc na doplaty jeszcze. Byki mlode po18 miesiecy ale pod 700 kg. Martwi mnie ten korona zeby krachu nie bylo calkowitego. Czekacie na lepsze czasy czy sprzedajecie?

Mi jako handlarzowi nic niewiadomo na temat obnizek, i raczej sie nie spodziewam gdyz sporo ubojni ma pustki.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Do końca tygodnia się dowiesz. No, nie biorę pod uwagę twego ostatniego odbiorcy bo on płynie pod prąd ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Mam tez aktualne informacje z dwoch innych ubojni, jak cos sie bedzie zmienialo to na pewno napisze, przeciez jako handlarz najglosniej powinienem krzyczec OBNIZKA.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Juz jest obniżka ceny R 12.80 i możliwy dalszy spadek ceny. Ubojnie niby puste ale nie ma zbytu na mięso. Włochy i Francja już zamykają granicę. Takie wiadomości z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Łuniewscy?

3 godziny temu, Cybulek17 napisał:

Festiwal poszukiwania bydła już się rozpoczął.  Jałówki  lmxhf 5 sztuk  kolejno 7.50 , 7.45 i 7 netto , wagi 670 - 700kg . Załadunek na jutro 

Byki mieszańce sm i lm 7.50 netto czyli wzrost o 30gr w ciągu dwóch tygodni.  

 

U kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj