DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

są obliczenia pod moimi zdjeciami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
10 minut temu, Kentar napisał:

Wyjmij kalkulator i pokaz mi jak za 12,5 netto dac 6,9. No i zostaw chociaz stowke dla kupujacego.

 

Bo wiem co mowie. Na miejscu moderatora wyslalbym Ci kalkulator.

Pokaz mi swoje wyliczenie jak dac za O klase 6,9 netto przy 12,5 za O miesa.

Po Twoich obliczeniach ja rozpisze swoje, kto sie myli poprosi o bana.

chociaż stówkę dla kupującego, "chociaż"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kjak    12

Ludzie lubią sami siebie oszukiwać mnie też już życie wykarało.... mój znajomy sprzedał mix od klasy o do u  niby waga ogólna wszystko cacy cena realna była na moje oko 7,2 on dostał 7,5 dumny jak cholera widziałem te byki i na moje oko średnia waga w granicach 750kg na fakturze 685kg niby woda się nie lała za nimi... a że znajoma pracuje w agencji i jak po czasie sprawdziła to na 11 sztukach jeden wyparował w bliżej nieznanych okolicznościach sam hoduje  ok 90 szt znam trochę środowisko ubojni handlarzy i zarówno kentar i adamro nie-wiedzieć czemu starają się nakreślić tutaj realną sytuacje na daną chwilę a wy jedziecie po nich jak po g.... w sumie nie wiem za co... wiem jedno uczciwe 7zl potrafi dać więcej niż pompowane 7,5 cudów nie ma... handlarz zarabia głownie na tym że ubojnia mu tak nie kroi d*py jak przeciętnemu kowalskiemu cała filozofia...

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Ale niech nie piszą że za poltusze dostają mniej jak na WBC lub 12.80netto to nie realna cena za O klasę bo ja też jestem troszkę w temacie cen i wiem jak ubojnie płaca. Wiem że oni też chca zarobić na sztuce z 300-500zl ale niech piszą prawdę jak wygląda sytuacja na rynku i ceny dla nich na ubojniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cena realna. zwłaszcza dla handlarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
Przed chwilą, kali2107 napisał:

cena realna. zwłaszcza dla handlarza.

potwierdzam, mam znajomego handlarza na którego gorzołka działa jak eliksir prawdy i wiele można się od niego dowiedzieć 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej1993    7
u nas też to dziwne jest, wydruk z WBC dostaje pośrednik a nie rolnik... trochę chore.
u nas też to dziwne jest, wydruk z WBC dostaje pośrednik a nie rolnik... trochę chore.
u nas też to dziwne jest, wydruk z WBC dostaje pośrednik a nie rolnik... trochę chore.
u nas też to dziwne jest, wydruk z WBC dostaje pośrednik a nie rolnik... trochę chore.
u nas też to dziwne jest, wydruk z WBC dostaje pośrednik a nie rolnik... trochę chore.
u nas też to dziwne jest, wydruk z WBC dostaje pośrednik a nie rolnik... trochę chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
3 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Ale niech nie piszą że za poltusze dostają mniej jak na WBC lub 12.80netto to nie realna cena za O klasę bo ja też jestem troszkę w temacie cen i wiem jak ubojnie płaca. Wiem że oni też chca zarobić na sztuce z 300-500zl ale niech piszą prawdę jak wygląda sytuacja na rynku i ceny dla nich na ubojniach.

Cena realna. Ale np 6,9zl za kg zywej jest nierealne przy 12,5 za O. Mi mozna zarzucic klamstwo, ale matematyki nie oszuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
3 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Ale niech nie piszą że za poltusze dostają mniej jak na WBC lub 12.80netto to nie realna cena za O klasę bo ja też jestem troszkę w temacie cen i wiem jak ubojnie płaca. Wiem że oni też chca zarobić na sztuce z 300-500zl ale niech piszą prawdę jak wygląda sytuacja na rynku i ceny dla nich na ubojniach.

12,8 za O dla rolnika + 500 zarobku ubojni + 300 koszt uboju = 14,8.

Jarku, czyli tak wygląda prawda ?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

@AdamRo to po ile sprzedajesz tusze w O?

@Kentar po ile % wbijają się u ciebie sztuki w O klasie? 

Edytowano przez mikcom20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak kentar. myślę że mój ma 13 zł netto. dlatego tyle płaci. z resztą chyba sie domyslacie że to na golinę jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest ssanie na bydło cennik na ubojni wisi a może ktoś się skusi po tyle i zarobek extra dla ubojni.a chcesz mieć ciągłość na linii produkcyjnej mniejsza kasa i handlarze dowożą na bieżąco . nawet grupa producentów z1000 sztuk rocznie nie osiągnie tego co handlarz przy zestawie dziennie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
40 minut temu, HF86 napisał:

Jest ssanie na bydło cennik na ubojni wisi a może ktoś się skusi po tyle i zarobek extra dla ubojni.a chcesz mieć ciągłość na linii produkcyjnej mniejsza kasa i handlarze dowożą na bieżąco . nawet grupa producentów z1000 sztuk rocznie nie osiągnie tego co handlarz przy zestawie dziennie 

a gdyby jeszcze tak trafić na rolnika co nie ma wagi i w dodatku byk z łańcucha żeby pociągnąć z 8%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

12,8 za O dla rolnika + 500 zarobku ubojni + 300 koszt uboju = 14,8.

Jarku, czyli tak wygląda prawda ?

 

A co ze skórą ,łbem i ośrodkami itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, mikcom20 napisał:

@AdamRo to po ile sprzedajesz tusze w O?

@Kentar po ile % wbijają się u ciebie sztuki w O klasie? 

Idąc dalej tokiem myślenia większości, przy zarobku 20 gr na kg dla mojej firmy - byk w O sprzedaje po 15, R 16, U 17. Jałówka jest złotówka na klasie wyżej.

2 minuty temu, juzek89 napisał:

A co ze skórą ,łbem i ośrodkami itp?

Ile teraz kosztuje skóra ? Łby widzę nieraz w kontenerze pomalowane na niebiesko i raczej nie skusiłbym się na ich spożywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
1 godzinę temu, mikcom20 napisał:

@AdamRo to po ile sprzedajesz tusze w O?

@Kentar po ile % wbijają się u ciebie sztuki w O klasie? 

DO 53% max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Wszyscy dostają po 12,8 na wbc, 7 netto na żywo za hfy a jakie macie ceny za byki O- , P ? Przecież takie też są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
9 godzin temu, kjak napisał:

Ludzie lubią sami siebie oszukiwać mnie też już życie wykarało.... mój znajomy sprzedał mix od klasy o do u  niby waga ogólna wszystko cacy cena realna była na moje oko 7,2 on dostał 7,5 dumny jak cholera widziałem te byki i na moje oko średnia waga w granicach 750kg na fakturze 685kg niby woda się nie lała za nimi... a że znajoma pracuje w agencji i jak po czasie sprawdziła to na 11 sztukach jeden wyparował w bliżej nieznanych okolicznościach sam hoduje  ok 90 szt znam trochę środowisko ubojni handlarzy i zarówno kentar i adamro nie-wiedzieć czemu starają się nakreślić tutaj realną sytuacje na daną chwilę a wy jedziecie po nich jak po g.... w sumie nie wiem za co... wiem jedno uczciwe 7zl potrafi dać więcej niż pompowane 7,5 cudów nie ma... handlarz zarabia głownie na tym że ubojnia mu tak nie kroi d*py jak przeciętnemu kowalskiemu cała filozofia...

Starają się nakreślić to co dla nich wygodne. Wybicia byków po 51% i taka narrację chcą wypić żeby jeszcze lepiej było dla nich. Nie ma uczciwych handlarzy każdy cie okradnie jak się dasz z naszymi kolegami tutaj włącznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

51z netto to siersciuch karmiony gałęziami i naładowany 4 koszami bulwy i ciepła wodą z solą opojony kaldun . rzadko  53 na moich to już takie krótkie bebechate.bywa i 57 i wyżej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jakim cudem mój lm ledwo stojacy na nogach waga może z 450 może 480kg dał 277kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpion2021    38

Kolega sprzedawał 10 HF średnie wybicie 55,5%  sam widziałem nie wspominam o lepszych sztukach MM które sam sprzedawałem  gdzie wybicie wychodzi po 58-59 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A to wybicie liczycie od wagi brutto czy netto? Bo to podstawa, a nikt nie raczy tego napisać. Tak samo z cenami, tu jest za wiele składowych by napisać wagę i cenę.

 

Co do cen, to oddane 4 bylejakie HFy o łącznej wadze 2750 kg na WBC dało 17521 zł.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj