DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

soltys48    19680
7 minut temu, kazik6 napisał:

kurde wywołałem wilka z lasu ,myślałem sobie szkoda z sołtysa nie ma może by cos podpowiedział no i proszę zjawil się w końcu,to co to może byc to siwe i czerwone Twoim zdaniem?

 

Nie chcę gdybać

Ale jestem wręcz pewien że nie bs

Bs jest bardzo charakterystyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2497

Ta jedna to jakaś malutka strasznie. Taka nie wymiarowa jak na LM. Jakby była po jakiejś chorobie np płuca. Tak mi się wydaje po tych zdjęciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Tam naprawdę nie ma żadnych godnych uwagi ogłoszeń... Mi się wydaję, że ona jest po prostu młodsza. 

Da się jakoś po wyglądzie zewnętrznym rozpoznać, że bydło na płuca chorowało? 

Edytowano przez Kallina86
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

budowa slaba krótkie niskie,mloda nie jest bo rogi spore może być po plucach tak jak jarek pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
2 godziny temu, Azor07 napisał:

Nie , ale miałem przyjemność z nim handlować ,opinie nie ciekawe w zeszłym tygodniu znajomy też o nim opowiadał . Dostałem namiar od gościa który mu sprzedaje nie przeszkadzają mu duże sztuki okolice Buska . A Ty komu myślisz sprzedać ?

A no widzisz też słyszałem o jego cudownych wagach i zbiornikach pod autem. Wiesz ja praktycznie tylko z Brzegowym handluje jakoś tak przed laty miałem tylko tuczniki a teraz samo bydło i zawsze do niego dzwonię a z ceną zawsze idzie się dogadać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
4 godziny temu, Yoda napisał:

A Lm na export dla dużego dostawcy po 9,70 netto przy wadze 650-670kg.

Kto tyle zapłacił? Ten co pisałeś kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Cena dla grupy co odstawia 800 sztuk na rok dobrego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Daj namiary na ta grupę.

70gr więcej niż moje poszły ale mam jeszcze na samochód w nie długim  czasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Pytanie do znawcow znajomy ma cielaka praktycznie caly bialy nos jedynie w kropki czarne i na lopatkach ma kilka plamek czarnych tak to caly bialy leb uszy tlow nogi co to moze byc za rasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
8 godzin temu, damianos95 napisał:

Pytanie do znawcow znajomy ma cielaka praktycznie caly bialy nos jedynie w kropki czarne i na lopatkach ma kilka plamek czarnych tak to caly bialy leb uszy tlow nogi co to moze byc za rasa ?

Może być np mieszanka HF x Normand, po normandach takie cielaki wychodzą jak opisałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1554

To u mnie niezły galimatias był/jest. Krowa mieszaniec bbb,taka szaro/fioletowo biała(jej matka też była mieszańcem bbb). Zacielona była charolaisem(chociaż daty mnie się nie zgrywają 2 miesiące ale może ja coś pomyliłem,ale nie mam później żadnej adnotacji o ruji u krowy). Urodziła się jałówka,biała w czarne łatki/cętki, i teraz najlepsze, już ma pół roku a rogów wcale nie ma. I zagadkę mam teraz skąd ta mutacja. Jedyne co mogę podejrzewać to nasienie podrobione bo sztucznie zacielana.

IMG_20200105_122739.jpg

Edytowano przez Belaruss820
Dodanie zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    60

Ja mam byczka charolasa po krowie hf i też jest bez rogów i ma dobre przyrosty  13 miesięcy i ma obecnie ok 600kg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2497

Ja dziś oddałem 2 sztuki przez kolegę który odstawia około 40szt tygodniowo zobaczymy jak wyjdą. Niby za O ma być 12.80zl netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44
Dnia 19.02.2020 o 17:35, Yoda napisał:

A Lm na export dla dużego dostawcy po 9,70 netto przy wadze 650-670kg.

U nas dla małego dostawcy ledwo można ponad 9 zł brutto dostać. Ogólnie jest problem ze sprzedażą. Czekałem na odbiór półtora miesiąca. Byk i jałówka w jednej cenie.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1554
6 godzin temu, korasss napisał:

Ja mam byczka charolasa po krowie hf i też jest bez rogów i ma dobre przyrosty  13 miesięcy i ma obecnie ok 600kg

Tylko że z hf-em krowa(jej matka) nie miała nic wspólnego,no chyba że dwa pokolenia wstecz. Ale pierwszy raz bez rogów wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj