DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Berthold    983

Zasada jest prosta - twoja albo samochodowa waga, gotówka do ręki przedpłata albo szybki przelew,  bez zabawy w niepewne  wbc. Skitka 5% z luzu.

To są jedyne zasady do polecenia... Chyba że masz mało sztuk to będzie Ci ciężko coś ugrać. Pozdrawiam serdecznie i wytrwałości... 

Hf 6,5😁😁😁

Edytowano przez Berthold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.02.2020 o 15:36, Kentar napisał:

Ja swojej ceny nie zdradze ale np. Wegrzynowo ktore zazwyczja lubi dac w miare wysoko cene i odbic sobie na wybiciu daje aktualnie 12,30. Cennik przyszedl z godzine temu. Nawet przy 13zl netto za O klase nie dasz za HFa prawie 7 netto.

To na ile u ciebie i innych hf ma wybicie że przy 13 netto nie idzie 7 uzyskać ?w każdym bydlaku 4 koszyki kartofli gratis czy takie kołduny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
4 godziny temu, AdamRo napisał:

Żaczyk kupuje w kuj-pom ?

 A woźniecki tam nie króluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
10 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Odpajanie zbieraniny  tygodniowych cielaków niejednego w depresje wpędziło 

A to robisz spęd 20 cielaków w jednej buchcie że to jest problematyczne? Szukacie dziury w całym.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
1 godzinę temu, HF86 napisał:

To na ile u ciebie i innych hf ma wybicie że przy 13 netto nie idzie 7 uzyskać ?w każdym bydlaku 4 koszyki kartofli gratis czy takie kołduny?

51-53% O klasowy HF.

Samochod do bydla z niemiec:

Ciekawe po co niemcowi wciagarka... na pewno nie do lezakow, skadze! A w polsce niech weterynaria zatrzyma samochod od bydla z wciagarka to ło boze.

obraz.png

Edytowano przez Kentar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek2000    0
1 godzinę temu, nexeqadore napisał:

 A woźniecki tam nie króluje

Nie nie króluje a co warto z nim handlować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

kuj pom grzybowski spod wloclawka uczciwa firma ale termin 14dni i factor z kielc placa na drugi dzien jak pare sztuk to obydwie firmy nie robia problemu z waga samochodowa

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1903
4 godziny temu, dzikidaniel napisał:

A to robisz spęd 20 cielaków w jednej buchcie że to jest problematyczne? Szukacie dziury w całym.

Uwaga zaskoczę cie,  mamy po 30 cielaków w jednym kojcu.  Nawet w przypadku 5 sztuk może zrobić się syf  przez pomieszanie kilku obór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Mnie nie zaskoczysz nawet jak wsadzisz naraz 100 sztuk, tylko się nie dziw że masz problem i widzisz tylko drogie rozwiązanie. Można zrobić kojce do 5 sztuk i nie ma problemu z opdajaniem czy przypilnowaniem.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Brawo za akcje @6MaaJsTeR9 tylko szkoda, ze bez konsekwencji dla handlarza, ktory jak sam mowi, ma pelne auto i jutro bedzie nastepnych bez wagi ladowal.

Teraz wszyscy widza po co w gospodartwie waga i ze smieszne wchodzenie na wage gospodarza  bez byka, z bykiem czy kuwa nawet na byku nic ci nie da.

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem w grupach po 5 sztuk ale teraz dokańczam po maciorach i będą w pojedyńczych siedziały do 6 tyg. Wiem, że Unia zabrania trzymać pojedynczo ale dla mnie to jest wygodniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Sprawdź ten przepis bo chyba nie rozumiesz co w nim jest. Bydło może stać w pojedynczym kojcu o ile widzi inne sztuki, wyjątek to izolatka.

  • Thanks 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
12 minut temu, asus921 napisał:

Brawo za akcje @6MaaJsTeR9 tylko szkoda, ze bez konsekwencji dla handlarza, ktory jak sam mowi, ma pelne auto i jutro bedzie nastepnych bez wagi ladowal.

Teraz wszyscy widza po co w gospodartwie waga i ze smieszne wchodzenie na wage gospodarza  bez byka, z bykiem czy kuwa nawet na byku nic ci nie da.

Piękna akcja. Szlag trafia człowieka na myśl ile razy dał się wy...ać bez mydła. I zawsze ten text. "Wejdź na wagę ".  Podstawa to organizacja. Szczególnie przy bydle utrzymywanym luzem lub na pastwisku. Nieraz samo doprowadzenie do wagi kosztuje tyle wysiłku że się odechciewa powtarzania akcji za kilka dni. No Ale na tym właśnie żerują oszuści. 

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pomyśleć co by było jakby do kanalii zjechali.cala noc by musiał ich w gnoju zakopywac.jeszcze by przy tym mógł zapalenia płuc dostać bo zimno było😂mieli szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są prawdopodobnie Ci z Makowa. Da się w miarę po głosie rozpoznać. W zeszłym roku kiedy przyjechali to dostałem zjebkę , że nie powiedziałem przez tel  iż mam byki z luzu 

Myślicie , że ich taka akcja ruszy? Oni takie coś mają średnio raz w tygodniu i gadka jest już odpowiednio przygotowana

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1903
2 godziny temu, dzikidaniel napisał:

Mnie nie zaskoczysz nawet jak wsadzisz naraz 100 sztuk, tylko się nie dziw że masz problem i widzisz tylko drogie rozwiązanie. Można zrobić kojce do 5 sztuk i nie ma problemu z opdajaniem czy przypilnowaniem.

Nie uśmiecha mi się latać pół dnia z wiaderkami i studzić mleko . Pełną kontrole można mieć tylko w przypadku kojców pojedynczych a te jak wiadomo tylko do 8tyg. Podstawowy problem jest taki,  że ludzie sprzedają mokre cielaki a inni je kupują.  Jak zachoruje miesięczny to masz czas na ratunek, w przypadku tygodniowego  wejdzie ostra biegunka , przestaje pić i możesz odliczać godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
1 godzinę temu, robert123farmer napisał:

To są prawdopodobnie Ci z Makowa. Da się w miarę po głosie rozpoznać. W zeszłym roku kiedy przyjechali to dostałem zjebkę , że nie powiedziałem przez tel  iż mam byki z luzu 

Myślicie , że ich taka akcja ruszy? Oni takie coś mają średnio raz w tygodniu i gadka jest już odpowiednio przygotowana

Z makowa mazowieckiego? Cos wiecej kto to? Moje okolice ale nie poznaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4403
2 godziny temu, asus921 napisał:

Brawo za akcje @6MaaJsTeR9 tylko szkoda, ze bez konsekwencji dla handlarza, ktory jak sam mowi, ma pelne auto i jutro bedzie nastepnych bez wagi ladowal.

Teraz wszyscy widza po co w gospodartwie waga i ze smieszne wchodzenie na wage gospodarza  bez byka, z bykiem czy kuwa nawet na byku nic ci nie da.

Nazwa filmu  powinna być KU PRZESTRODZE......Jak dla mnie  owacje  na stojąco dla autora reportażu.Mimo to szkoda że  zero konsekwencji.Co dla nie których  to może być  świetny dokument  na naprawdę  dobry  reportaz.........

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj