DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Jaguśka    188

To będzie bardzo ciekawe doświadczenie. Szkoda,że w kwestii wolców  nie można wymieniać się doświadczeniami tak swobodnie, jak w chowie byków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Kastrowanie byczków jest postrzegane w naszym pięknym kraju jako fanaberia nikomu nie potrzebna A wszystkie kraje co na hodowli bydła "zjadły zeby " kastracje przeprowadzają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

hehe...no to przy takiej ilości to zabiorą to zapewne...choc gdzieś czytałem że w Polsce nie każda ubojnia chce wolce...choc mięso w sumie pewnie lepsze;)

miło że debrzyna  dalej tu zagladasz;) tera z latem zamierzam robić ogrodzenie według Twoich wytycznych;)

27 minut temu, debrzyna napisał:

Kastrowanie byczków jest postrzegane w naszym pięknym kraju jako fanaberia nikomu nie potrzebna A wszystkie kraje co na hodowli bydła "zjadły zeby " kastracje przeprowadzają 

na wszystko myślę trzeba czasu...swinie kastruja więc i z tym pójdzie to w tą strone

Edytowano przez johny1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892
2 godziny temu, damianos95 napisał:

 

A druga sprawa nie wiem w czym roznica w odpijaniu wiaderkami a odpijaniu przez maszyne? Chyba mozna zrobic samemu to rownie dobrze niż maszyna tylko kosztuje to więcej czasu i pracy 

To nawet nie jest różnica tylko przypaść . Po pierwsze człowiek nigdy nie będzie na tyle dokładny co maszyna.  Po drugie jakie jest realne prawdopodobieństwo, że będziesz poił cielaki 4 / 5 razy dziennie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Dwa razy dziennie wystarczy... Odpajalnia fajna sprawa, ale najwazniejszy jest nadzór i odpowiednia kontrola... Termometr, badanie gorączki to podstawa, oraz  eliminacja biegunek. Na stacji Cielak może pić do końca, i zasrac się na śmierć...  Trzeba obserwować... I pilnować interesu. 

Hf 6,5 😎

Edytowano przez Berthold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, k0b napisał:

Jeśli chodzi o nie rasowe bydło to sporo gospodarstw odchowuje simentale i mieszance takie od 100 kg do 300. Kiedyś skupował ZM Lenarcik, to mazowieckie ale jakbyś miał z 15-20 to już powinni przyjechać. Tylko mieszance watpie, że ktoś będzie chciał hf. Możesz próbować też w ogłoszenia dla rolników do dalszej hodowli jeśli będziesz miał dobry towar to spokojnie dostaniesz za takiego byczka 10 zł brutto, nawet lepiej. Na logikę jeśli ludzie płacą za odchowane 110-120 kg po 2100-2200 to tym bardziej takie 300 kg po 10-11 zł. Hf będzie ciężko sprzedać w tej wadze chyba, że bardzo tanio. Odchów jest drogi, ale jeszcze jakiś czas temu że znajomymi rozmawiałem to handlarze w podlaskim płacili za mleczne byczki po 5 zł/kg, wszystko szło na wielkopolskie. Oczywiście ładne byczki. Ja jestem z okolic mazowieckiegp i też dużo tu handlarzy i wszystko na WLKP.

5 zł za byczki? Jestem z Podlasia i jak słyszę coś takiego to się zastanawiam czy to nie na Białorusi bo u nas takich cen nie ma.

10 godzin temu, damianos95 napisał:

W podlaskim to wiem ze cielaki moeszance po 300zl sprzedawali a nawet taniej taki region 

Wiesz to nie sa typowe hf tylko mieszance roznej bufowy jak sie trafi 

Jesli byloby te 10zl brutto to chyba warto byloby sie w to bawic 

Ciekaw jestem czy ktos z lodzkiego takie kupuje 

No jakby nie patrzec to niedawno wlasnie wlyszalem ze po 10do 11zl za mieszanca i po 9.5zl ceny z watem za hf gos podobno dostawal waga 300-400kg ale mowil ze nor moze przekroczyc 400kg 

Musze podzwonic po handlarzach moze sie dowiem czegos ciekawego

 

Jestem z Podlasia i 300 zł za mieszanca i chyba nie wiesz co piszesz... Minimum 800 zł za mieszanca i to się zdarza jak ślepej kurze ziarnko.. Tak normalnie to 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33
tomaszmab napisał:

10 godzin temu, k0b napisał:

Jeśli chodzi o nie rasowe bydło to sporo gospodarstw odchowuje simentale i mieszance takie od 100 kg do 300. Kiedyś skupował ZM Lenarcik, to mazowieckie ale jakbyś miał z 15-20 to już powinni przyjechać. Tylko mieszance watpie, że ktoś będzie chciał hf. Możesz próbować też w ogłoszenia dla rolników do dalszej hodowli jeśli będziesz miał dobry towar to spokojnie dostaniesz za takiego byczka 10 zł brutto, nawet lepiej. Na logikę jeśli ludzie płacą za odchowane 110-120 kg po 2100-2200 to tym bardziej takie 300 kg po 10-11 zł. Hf będzie ciężko sprzedać w tej wadze chyba, że bardzo tanio. Odchów jest drogi, ale jeszcze jakiś czas temu że znajomymi rozmawiałem to handlarze w podlaskim płacili za mleczne byczki po 5 zł/kg, wszystko szło na wielkopolskie. Oczywiście ładne byczki. Ja jestem z okolic mazowieckiegp i też dużo tu handlarzy i wszystko na WLKP.

5 zł za byczki? Jestem z Podlasia i jak słyszę coś takiego to się zastanawiam czy to nie na Białorusi bo u nas takich cen nie ma.

10 godzin temu, damianos95 napisał:

W podlaskim to wiem ze cielaki moeszance po 300zl sprzedawali a nawet taniej taki region 

Wiesz to nie sa typowe hf tylko mieszance roznej bufowy jak sie trafi 

Jesli byloby te 10zl brutto to chyba warto byloby sie w to bawic 

Ciekaw jestem czy ktos z lodzkiego takie kupuje 

No jakby nie patrzec to niedawno wlasnie wlyszalem ze po 10do 11zl za mieszanca i po 9.5zl ceny z watem za hf gos podobno dostawal waga 300-400kg ale mowil ze nor moze przekroczyc 400kg 

Musze podzwonic po handlarzach moze sie dowiem czegos ciekawego

 

Jestem z Podlasia i 300 zł za mieszanca i chyba nie wiesz co piszesz... Minimum 800 zł za mieszanca i to się zdarza jak ślepej kurze ziarnko.. Tak normalnie to 1000 zł

Tak 5 zł. W szczycie tego kryzysu, cena z kilku gospodarstw. Byczki szły do.handlarza na Wielkopolskę. Wiem, że z pierwszej ręki bo znajomi. Osobiście mogłem.brac po 700 zł.mieszance 50-60 kg.


Odchowanie malego do tych 300 kg to do 9 miesięcy, kupując już takie 120-140 kg to 5-6 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892
1 godzinę temu, Berthold napisał:

Dwa razy dziennie wystarczy... Odpajalnia fajna sprawa, ale najwazniejszy jest nadzór i odpowiednia kontrola... Termometr, badanie gorączki to podstawa, oraz  eliminacja biegunek. Na stacji Cielak może pić do końca, i zasrac się na śmierć...  Trzeba obserwować... I pilnować interesu. 

Hf 6,5 😎

Wystarczy zajrzeć w komputer i widzisz ,odpajalnia  wyłapuje już pierwsze objawy , dostajesz ostrzeżenie o sztuce z numerem  X 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
7 godzin temu, Jaguśka napisał:

To będzie bardzo ciekawe doświadczenie. Szkoda,że w kwestii wolców  nie można wymieniać się doświadczeniami tak swobodnie, jak w chowie byków.

Ciebie to strach się bać 

Jak ty byki chcesz Kastrowac. A cena może trochę spaść bo wiosna i brexit 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Nikolas29 nie byki tylko byczki, cielaczki takie małe, słodziutkie do 2 miesięcy. Póki sił we dwójkę starczy by nim się zająć. Starsze jak będą,to wet kleszczami nasieniowody zmiażdży. Podobno taki głuchy chrzęst przerywanych żyłek słychać. Podobno,bo nigdy tego nie widziałam. Nikolas pokombinuj trochę że swoim bydłem,a nie tylko mleko i mleko.... czasami jakiegoś byczka opchniesz. Może się skusisz i powiesz jak wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
3 godziny temu, Berthold napisał:

Dwa razy dziennie wystarczy... Odpajalnia fajna sprawa, ale najwazniejszy jest nadzór i odpowiednia kontrola

Ja jestem zwolennikiem 3-krotnego odpoju. Z resztą wypowiedzi się zgadzam.

A co odpajalni, to nie częstujcie Damiana sprzętem za 50 tysiaków, jak chce spróbować odchowu 10 cielaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892

Odpajanie zbieraniny  tygodniowych cielaków niejednego w depresje wpędziło 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, debrzyna napisał:

Kastrowanie byczków jest postrzegane w naszym pięknym kraju jako fanaberia nikomu nie potrzebna A wszystkie kraje co na hodowli bydła "zjadły zeby " kastracje przeprowadzają 

Jaką mase  taki byk bez jaj osiąga u Ciebie ?? Bo myślę że kastraty będą mniejsze ,nie są tak rozbudowane 

1 godzinę temu, Jaguśka napisał:

Nikolas29 nie byki tylko byczki, cielaczki takie małe, słodziutkie do 2 miesięcy. Póki sił we dwójkę starczy by nim się zająć. Starsze jak będą,to wet kleszczami nasieniowody zmiażdży. Podobno taki głuchy chrzęst przerywanych żyłek słychać. Podobno,bo nigdy tego nie widziałam. Nikolas pokombinuj trochę że swoim bydłem,a nie tylko mleko i mleko.... czasami jakiegoś byczka opchniesz. Może się skusisz i powiesz jak wyszło?

Uważaj bo jak przeczyta to europosłanaka Spurek ,będziesz miała przechlapane 😊że tak męczysz cielaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedane dwie sztuki ze swojej wagi.

Byk hf (pół wieszak) 697kg -7,2 zł

Krowa hf/SM 738kg -5,7zl

Waga i ceny brutto. 

A u was jak z cenami ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

W moich okolicach (minsk maz) gospodarze za byczki hf/mieszance 2-3tyg krzycza 600-800zl jaloweczki po 600zl. Ale teraz nie zbyt duzo tych cielakow jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, MietekW napisał:

A kto tak płaci?  Bo w łódzkim to za dobrego Ho. nima taki ceny.

Krzyżanowski taki handlarz z moich okolic Płońska (mazowieckie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
4 godziny temu, Jaguśka napisał:

Nikolas29 nie byki tylko byczki, cielaczki takie małe, słodziutkie do 2 miesięcy. Póki sił we dwójkę starczy by nim się zająć. Starsze jak będą,to wet kleszczami nasieniowody zmiażdży. Podobno taki głuchy chrzęst przerywanych żyłek słychać. Podobno,bo nigdy tego nie widziałam. Nikolas pokombinuj trochę że swoim bydłem,a nie tylko mleko i mleko.... czasami jakiegoś byczka opchniesz. Może się skusisz i powiesz jak wyszło?

Kiedy sprzedałem w środę cztery po 7,5.., mam też byki co ty myślisz i to przystojne z kolczykiem w nosie

Fest kobieta.jaja ja interesuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Mnie interesuje kasa, która w rozliczeniu za nie mi zostanie po odliczeniu kosztów,a to czy mają jaja czy nie,to niewiele mnie interesuje. Ma być tanio, bezpiecznie i bezproblemowo. Pani Spurek może zażalenie złożyć na ręce weta i jego pracy, a jak chce szybko i polubownie,to niech dopłaci rekompensatę do odchowu byczka,to zostanie z jajami. Ja nie kastruje bo lubię tylko niestety muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj