DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

MietekW    24

To jest ciekawa jakie zyski jak trzeba kupić już paszę. A tu kurka cena za z kosmosu! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

kupiłem jeszcze wywar z ziemniaków ,moze do czerwca dotrwam :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14
Karollorak93 napisał:

6 minut temu, Dwaplusjeden napisał:

Świętokrzyskie 13-12/kg

Pokaż mi kolego sima 100 kg za 1300 albo małego za 750 zł w świętokrzyskim. Biorę każdą ilość.

No sprzedaje po tyle jak ładna sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
14 godzin temu, Kentar napisał:

W Ecobeefie U klasa to najpredzej Utylizacja.

Trzymaj sie z dala. Nie wiem czy preferujesz ostry stosunek ale lubia ostro wy***ac. :)

Kolegi R kowa krowa +900 oddała 320kg mięsa i poszła w O-

13 godzin temu, sawyer23 napisał:

Chciałem sie załapać na restrukturyzacje małych gospodarstw i w tym celu musze zmniejszyć wartośc ekonomiczną gospodarstwa,mam 10 sztuk byczków hf,Jesienią skonczyły rok.nigdy nie sprzedawałem byków w tym wieku, ile można by teraz za takie dostać?

IMG_20200211_163828[1].jpg

Lokalizacja?

12 godzin temu, Cybulek17 napisał:

O kurła,  roczne i 250 kg 

Gorsze się brało 

 

Moje już pojechały 

Łączna waga 

9170kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2498

sołtys to i tak dobrze że dała tyle mięsa a nie kontener:) Pewnie jego krowa dała więcej mięsa tylko jak zwykle kolczyki podmienili ich stara zagrywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
58 minut temu, soltys48 napisał:

Kolegi R kowa krowa +900 oddała 320kg mięsa i poszła w O-

Lokalizacja?

Gorsze się brało 

 

Moje już pojechały 

Łączna waga 

9170kg

13 sztuk ? to jakby nie patrzeć te 5k za sztuke się wzięło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DANDYS napisał:

kupiłem jeszcze wywar z ziemniaków ,moze do czerwca dotrwam :D 

To Dandys teraz policz sobie od 1 stycznia do 30 czerwca  ile kasy dziadostwo wjebało, nawet swoje sianko licz po rynkowej cenie 1 kw prądu które hydrofor wezmie do pompowania wody zobaczysz ile wyjdzie. 

potem koszty ponóż x4  a następnie policz ile przez 2 lata za bydło wziołeś

A 1 lipca napisz dlaczego likwidujesz stado, i dlaczego nie robisz inwestycji i się nie rozwijasz skoro opłacalność jest przy 3 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
3 minuty temu, kanalia36 napisał:

To Dandys teraz policz sobie od 1 stycznia do 30 czerwca  ile kasy dziadostwo wjebało, nawet swoje sianko licz po rynkowej cenie 1 kw prądu które hydrofor wezmie do pompowania wody zobaczysz ile wyjdzie. 

potem koszty ponóż x4  a następnie policz ile przez 2 lata za bydło wziołeś

A 1 lipca napisz dlaczego likwidujesz stado, i dlaczego nie robisz inwestycji i się nie rozwijasz skoro opłacalność jest przy 3 zł

Pewnie od pierwszego przejdzie na dietę woda i chleb ze smalcem bo na nic więcej nie będzie 👍 zaskoczę się że od kilku lat jest dokupowania qq z pnia i kilka tirów wysłodków i nikt z torbami nie poszedł 👍

I jeszcze zapomniałem o dokupywanej słomie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Ten chyba nie skończy nawracać. A miał tu niby już nie zaglądać....

Jareczku ja nie chce tu zagladać ale musze!!!! co 5 post na tym forum mnie przyzywa)))) No i oczywiście przyciągają mnie tu coraz wyższe ceny co tu podajecie , i coraz lepsza wypłacalność handlarzy i zakładów))))) 

Nie chce być upierdliwy ale...

A NIE MÓWIŁEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
30 minut temu, kanalia36 napisał:

Jareczku ja nie chce tu zagladać ale musze!!!! co 5 post na tym forum mnie przyzywa)))) No i oczywiście przyciągają mnie tu coraz wyższe ceny co tu podajecie , i coraz lepsza wypłacalność handlarzy i zakładów))))) 

Nie chce być upierdliwy ale...

A NIE MÓWIŁEM?

NIE MÓWIŁEŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Oddawal ktos do Mckeen Beef ? 

Dzwonil przedstawiciel i proponowal mozliwosc podjechania na uboj i zobaczenie na zywo klasyfikacji.

Byk 12.10 za O, za O+ 12.30, za R chyba 12.50

Jalowka za O 12.20 za R 13

Nigdy nie oddawalem na WBC, ale juz 3 tygodnie sprzedaje, bo jak ktos slyszy waga ogolna i szybki przelew to jakos nie moze dojechac.

Edytowano przez asus921
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, asus921 napisał:

Oddawal ktos do Mckeen Beef ? 

Dzwonil przedstawiciel i proponowal mozliwosc podjechania na uboj i zobaczenie na zywo klasyfikacji.

Byk 12.10 za O, za O+ 12.30, za R chyba 12.50

Jalowka za O 12.20 za R 13

Nigdy nie oddawalem na WBC, ale juz 3 tygodnie sprzedaje, bo jak ktos slyszy waga ogolna i szybki przelew to jakos nie moze dojechac.

A dziwisz się  90% handlarzy to złodzieje wagowi a 99% nie ma swoich pieniedzy na skup  tylko płaci jak im zapłacą w ubojni a jak nie zapłacą to rolnik ma goła dupe nie kase a on skupuje dalej tylko pod nazwą innej firmy. 

Puki rolnicy masowo nie będą sprzedawali ze swoich wag i domagali się kasy natychmiast nic się nie zmieni.

Co do Mc keen  są w pełni wypłacalni i  kase dostaniesz w 7-14 dniach. Co do WBC większych wałków podobno nie robią ale jak Ci wyjdzie trudno powiedzieć WBC to czarna magia i jak wychodzi zależy od miejscowego szamana( klasyfikatora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
3 godziny temu, DANDYS napisał:

kupiłem jeszcze wywar z ziemniaków

Chodzi Ci o wycierkę (pulpę ziemniaczaną) ?

31 minut temu, asus921 napisał:

Oddawal ktos do Mckeen Beef ? 

Kasa pewna w 14 dni ale z wybiciami szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

sołtys to i tak dobrze że dała tyle mięsa a nie kontener:) Pewnie jego krowa dała więcej mięsa tylko jak zwykle kolczyki podmienili ich stara zagrywka

Co było to było wiem jedno

Skurwiele jakich mało 

A twoje nic tam nie jechało?  Coś jakiś mail pamiętam....

2 godziny temu, sylwekbarca2 napisał:

13 sztuk ? to jakby nie patrzeć te 5k za sztuke się wzięło 

Tak 13

8 byków 5 jałówek 

1 godzinę temu, asus921 napisał:

Oddawal ktos do Mckeen Beef ? 

Dzwonil przedstawiciel i proponowal mozliwosc podjechania na uboj i zobaczenie na zywo klasyfikacji.

Byk 12.10 za O, za O+ 12.30, za R chyba 12.50

Jalowka za O 12.20 za R 13

Nigdy nie oddawalem na WBC, ale juz 3 tygodnie sprzedaje, bo jak ktos slyszy waga ogolna i szybki przelew to jakos nie moze dojechac.

Z tego co mi wiadomo to kasa pewna

A czy oni już biją? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2498

@soltys48  bardzo dawno temu jak zaczynali oddalem tam partie byków to jeszcze w miare wyszło potem wujek oddał krowe to podmienili kolczyki i poszła w kontener ale zrobił aferę i jakoś mu zapłacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Jak zaplacili za kontener?

Przecież to jawne przyznanie się do oszustwa/kradzieży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2498

No tak. Sprawa była na policji i wyszło że kierowca przepiol kolczyki z innej sztuki która była jak dobrze pamietam od jego tescia czy cos takiego. A tamta nadawała sie właśnie w kontener. O zamianie kolczyków potem słyszałem jeszcze od innych osób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj