DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

soltys48    19710
9 minut temu, Cybulek17 napisał:

Wycenił Ci ? Już po rozmowie czułem,  że mi kit ciśnie bo wie , że na oborze nic takiego nie stoi . Jakbym powiedział,  że na drugim gospodarstwie jest 10 sztuk to albo by były za chude albo za tłuste albo kolor za ciemny/jasny . Dlatego właśnie chciałem,  żeby kolega to sprawdził... agrostar w ten dzień płacił 8.50 netto na eksport.  

U mnie nie był , dałem namiar kumplowi , towar super i wg ich wyceny nie warty więcej niż 8,2 netto

2 minuty temu, Piegus napisał:

Właśnie, wytłumaczy mi ktoś jak działają wagi skupników, że gospodarz się waży i jest OK, a później zwierzaki wchodzą i nagle tracą sporo kg?

to są zbyt poważne rzeczy żeby ot tak wytłumaczyć

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jednak kanalia ma rację, że nie ma handlarzy, którzy trafią do nieba...  @kanalia36, wytłumacz głupszemu jak te oszusty robią trik  z wagą, że gospodarza zważą dobrze, a zwierzak zawsze lżejszy niż w rzeczywistości. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10
2 minuty temu, Piegus napisał:

Jednak kanalia ma rację, że nie ma handlarzy, którzy trafią do nieba...  @kanalia36, wytłumacz głupszemu jak te oszusty robią trik  z wagą, że gospodarza zważą dobrze, a zwierzak zawsze lżejszy niż w rzeczywistości. 😄

Podaję przykład mój byk wazy u skupującego 786 kg i waga sie zgadza

Sprzedane byki do Getmor 28-01-2020 013.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10
1 minutę temu, gregor12841 napisał:

Honda którzy Cię chcieli skubnąć na tym byku

Czytaj ze zrozumieniem pisałem dawnej handlarz chciał mnie skubnąc na byku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12841    18

spoko luz bo myślałem że Ci od czerwonych scanii, zresztą u nas po gminie dużo się kręci tych złodziei

 

JarekBazydło Rzewnicki jeszcze skupuje? on chyba z Twoich okolic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

majster i Klose jestem z cgr i po 7.1 netto od razu mogę cały samochód załadować. Ja osobiście podejrzewam że to mógł być Czarnecki. nie wiem jak w tej chwili u nich z kasa ale na jesieni było kiepsko ze względu na golinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45
24 minuty temu, Piegus napisał:

Właśnie, wytłumaczy mi ktoś jak działają wagi skupników, że gospodarz się waży i jest OK, a później zwierzaki wchodzą i nagle tracą sporo kg?

Kolega pracuje w serwisie aut ciężarowych, przyjechał do nich kiedyś handlarz z zabudowa i wagą. Na pytanie kolegi czy to opłacalny biznes handlarzyna wyjmuje pilota z kieszeni i mówi na ile ustawić wagę aby zarobić.  Chłop się zważy prawidłowo a byk za 30 sek już będzie na minusie kilkadziesiąt kg. Niestety to właśnie waga elektroniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10
5 minut temu, gregor12841 napisał:

spoko luz bo myślałem że Ci od czerwonych scanii, zresztą u nas po gminie dużo się kręci tych złodziei

 

JarekBazydło Rzewnicki jeszcze skupuje? on chyba z Twoich okolic

 

Jarka znam ale nie jest z moich okolic a Rzewnicki kupował o demonie ale juz jemu nie sprzedaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12841    18

no wiem że Ty z gminy baranowo tak jak ja, zdecydowałeś się na tą kukurydzę z agrosu? jak coś to mogę z pryzmy ci załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10
2 minuty temu, gregor12841 napisał:

no wiem że Ty z gminy baranowo tak jak ja, zdecydowałeś się na tą kukurydzę z agrosu? jak coś to mogę z pryzmy ci załatwić

Na kukurydzę jeszcze sie nie zdecydowałem bo to chyba nieopłacalne to już chyba lepiej byłoby na wysłodkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Jakby co to oferuję wysłodki w BB z dostawą na NSZ, WPZ, NNI....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12841    18

w belach to w tamtym roku miał nie zaspecjalną tą kuku, zależy na ile sztuk ta bela by miała być bo dosyć szybko się psują. W tamtym roku od znajomego z orzołka brali z pryzmu kukurydzę ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
1 godzinę temu, mlodyhef napisał:

honda takie byki sprzedałbyś najmniej za 7 netto... w plecy niestety. Ja też się na tym przejechałem. 

 

Jednak się pomyliłem, tak samo kolega nexadore. Bo te 10,450 to netto jest a nie brutto. Więc cena ok, zwracam honor.

Mimo że dodać jeszcze 7% VAT to na żywo 7, 30 plus VAT to już mówię najmniej i nie wiem czy karmił przed od stawową bo jeszcze by trzeba dodać przynajmniej po 30 kg na byku o karmienia i myślę że na żywo i tak by wyszedł na Plus

Dziś pojechała jałówka m m 510 kg i czarno-biała 618 kg po 7 netto odbiorca Lispol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kali2107 napisał:

majster i Klose jestem z cgr i po 7.1 netto od razu mogę cały samochód załadować. Ja osobiście podejrzewam że to mógł być Czarnecki. nie wiem jak w tej chwili u nich z kasa ale na jesieni było kiepsko ze względu na golinę

Sprzedawałeś kiedyś firmie  Krzymkowscy z okolic Świecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie. pierwszy raz słyszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1903
1 godzinę temu, WiesławZetor napisał:

Sprzedawałeś kiedyś firmie  Krzymkowscy z okolic Świecia?

A co potrzeba ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Wczoraj byl u mnie oglądać Marcin Sieczkowski Orońsko moze ktos kojarzy tego goscia ? proponowana cena za lm 7,60 waga ok 730 kg i ho 7.0 nie sprzedane


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
8 godzin temu, soltys48 napisał:

Jakby co to oferuję wysłodki w BB z dostawą na NSZ, WPZ, NNI....

W moje rejony tez oferujesz? :) Z ciekawosci jaka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klose30    1
Napisano (edytowany)
19 godzin temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Jestem z powiatu iławskiego. Kto ci proponował za hf 7,1 zł + vat ? Mi graczyk za mieszanca lm dał 7 + vat

Graczyk proponował 7zł plus VAT kilka dni później obniżył do 6.8 więc poszły do Urbanka.

Nie były to hf Ale też nie jakieś wybitne mieszance

Nie wiem jak wy ale ja za pół darmo nie oddam więc jak mi cena nie pasuje to odjeżdża z pustymi rękami. Tak samo te lm.. 8 zł to jest śmieszna cena.

Edytowano przez klose30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klose30    1

Zwazone na mojej dzień wcześniej. Potem na jego przy jednej sztuce brakowało ale magicznie przybrał. 

Ogólnie Nowy kierowca u niego jeździ więc można pohandlowac z nim. ( nie wiedział że mam wagę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj