DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Rolnik7343    5859

Nie każdy potrzebuje zarabiać miliony, jeździć na kanary co miesiąc i co roku  kupować nowy samochód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ab23 napisał:

To 800kg w ile miesięcy robisz?

Trzymam tak 20-22 miesięcy i przy sprzedaży mają wagę ok 750 średniej dla partii

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Muszę przyznać się do jednego błędu. I jest to rzeczywiście ważna sprawa, gdyż na hodowlę patrzę poprzez pryzmat swojej ziemi, a jest ona dobra. Żadną sztuką jest tutaj osiągnąć 80 ton buraka czy 4,5 rzepaku. W tym roku mimo suszy pszenica dała 8 ton o gęstości 78. Obecnie stoi po 750 netto, więc łatwo policzyć przychód z jednego ha. Dlatego też wszelka hodowla wydaje mi się bez sensu. Ktoś kto ma słabe ziemie, ratuje się tą hodowlą, ale powiem Wam jedno - napier...li się przy tym, jak wół, a inni lekkim chlebem na pensji zarobią dwa razy tyle, taka jest smutna prawda. Gdybym na swojej ziemi miał zakładać użytek zielony dla krów czy opasów, bądź siać jęczmień dla świń, to pewnie dołożyłbym grubo do tej pasji hodowlanej...

5 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Nie każdy potrzebuje zarabiać miliony, jeździć na kanary co miesiąc i co roku  kupować nowy samochód

To, że masz małe potrzeby i wymagania od życia nie oznacza, że musisz zapierniczać za darmo i dorabiać handlarzy z ubojniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
3 godziny temu, asus921 napisał:

@Rolnik_Kujawy

No i tutaj jest wlasnie pole popisu. Podyskutujmy o zywieniu opasow, tak jak sie dyskutuje w temacie o zywieniu krow mlecznych. Przy krowach TMR musi byc zbilansowany bialko/energia co do kg i o tym sie rozmawia, uklada dawke itd.

Koszt zywienia opasow jest bardzo wazny. Jeden moze zywic za biednie i przyrosty zrobi za male, drugi moze zywic za bogato i przyrost jest, ale koszt zbyt duzy. Trzeci i czwarty moze miec ten sam koszt dziennej dawki, ale ten czwarty bedzie mial odpowiedni bilans bialko/energia i uzyska lepsze przyrosty i miesnosc.

Troche juz na AF siedzie i wlasnie mnie to dziwi, ze tutaj sie nie rozmawia o zywieniu opasow w przeciwienstwie do zywienia krow mlecznych, tam jest co poczytac.

Tylko chodzi mi o konkretne podejscie do tematu, a nie wypowiedzi typu, siano, sloma i ospa. Konkrety, ile czego i co to za "ospa" czytaj tresciwa.

Moze zaczne sam. U mnie sa krowy mleczne, wiec opasy dostaja wszelkiego typu odpad, lub gorszej jakosci temat po krowach (dlatego tez je trzymam )

W tym momencie dawka na 1.2kg przyrostu.

15-18 kg kiszonka z kuku

5kg sianokiszonka gorszej jakosci

2-2.5kg tresciwa ( 125-150kg Sano Sanbull, 30kg kreda, 800-825kg zboze)

 

Mocna dawka. A przynajmniej tyle przerastają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
23 minuty temu, WiesławZetor napisał:

Muszę przyznać się do jednego błędu. I jest to rzeczywiście ważna sprawa, gdyż na hodowlę patrzę poprzez pryzmat swojej ziemi, a jest ona dobra. Żadną sztuką jest tutaj osiągnąć 80 ton buraka czy 4,5 rzepaku. W tym roku mimo suszy pszenica dała 8 ton o gęstości 78. Obecnie stoi po 750 netto, więc łatwo policzyć przychód z jednego ha. Dlatego też wszelka hodowla wydaje mi się bez sensu. Ktoś kto ma słabe ziemie, ratuje się tą hodowlą, ale powiem Wam jedno - napier...li się przy tym, jak wół, a inni lekkim chlebem na pensji zarobią dwa razy tyle, taka jest smutna prawda. Gdybym na swojej ziemi miał zakładać użytek zielony dla krów czy opasów, bądź siać jęczmień dla świń, to pewnie dołożyłbym grubo do tej pasji hodowlanej...

To, że masz małe potrzeby i wymagania od życia nie oznacza, że musisz zapierniczać za darmo i dorabiać handlarzy z ubojniami...

Cały czas pisze o słabych ziemiach ;) jak juz piszesz o pszenicy ... W 2018 średnio wyszło 1-1,5t z hektara, w 2019 moze z pół tony więcej 

Oczywiście pszenica jara inne jare podobnie wyszły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10

Sprzedane dwa byki do Getmora.Byk SM waga żywa 786kg dał 417kg mięsa i byk PI waga żywa 740kg dał 432kg mięsa na WBC plus Vat 7%

U Was tez po tyle kg.mięsa dają byki poubojowo?Czy wszystko się zgadza?

Rozliczenie za byki Getmor 2020 004.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, WiesławZetor napisał:

Kanalia jest ode mnie dwa razy młodszy, a ja jako jeden z nielicznych Go popieram całym sercem. Uwzięliście się (jako kółko wzajemnej adoracji) i pokpiwacie sobie z Kolegi, mimo, że gada prawdę. Ma prawo udzielać się tutaj, jak każdy inny człowiek. Wylicza, ile kosztuje utrzymanie byka, ile świń i wg mnie robi te wyliczenia dosyć sensownie. Tu nie chodzi, że on Wam zazdrości hodowli, albo boli Go, że zlikwidował. Mnie też nie boli, że zlikwidowałem, ale nóż mi się otwiera w kieszeni, jak na forum, na którym siedzą handlarze, taki Sołtys bodajże pisze, że może hodować i po 3.5... Trzeba zacząć się szanować. Rozejrzyjcie się dokoła, popatrzcie ile już zarabiają w mundurówce, w urzędach, w firmach, a Wy myślicie, że dorobicie się na hodowli 20 sztuk bydła? Słabo coś z tym młodym pokoleniem... To jest chłopaki myślenie sprzed 40 lat, mówi to Wam dziadek już prawie. Nie, że mam ból tyłka, Panowie, ale są miliony innych zajęć, które można polubić (nie tylko kierowca czy budowlaniec) i żyć godnie. 

Przeloguj się już na stare konto. 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja częściowo gospodarze na 3 klasie gdzie mam TUZy 😕😕😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

550kg to na tych kanalii gałęziach

Lepszą cena przy sprzedaży, tańsze cielaki, spokojniejsze, łatwiejszy odchów

👍

Nie jest tak łatwo jak się wydaje. Mam i byki i jałówki w opasie - w zasadzie czysty LM. Byki w 20 m-cy łapią po ok 700 kg, jałówki ledwo 600 i to po 24 miesiącach. Żywienie zbilansowane na przyrost 1,5kg/dobę.

Robiłem obliczenia kosztów żywienia bydła i wychodzi mi to co większość powtarza. Najbardziej opłacalne jest żywienie intensywne. Koszt jednostkowy paszy wyższy, ale czas opasu zasadniczo krótszy i ilość oraz wartość (w zł) zjedzonej paszy jest niższa. Jak ktoś uważa, że tanimi paszami żywiąc opasa 30 m-cy zaoszczędzi w stosunku do dobrego żywienia przez 20 m-cy to niestety jest w błędzie. Bydło szybko rośnie do wieku 2 lat, potem tylko się otłuszcza.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, klose30 napisał:

Witam. Sprzedałem ostatnio swoje mieszance i raczej dużo miały z hf po 7.1 plus VAT

Zostały mi Lm 6 sztuk za które proponowali 8 plus VAT. Jestem z powiatu nowomiejskiego i może polecacie kogoś kto by je odebrał? Agrostar nie ma chęci bo za daleko jak po 6 sztuk

Klose chcialbys wiedziec wszystko o wszystkich ubojniach i handarzach,ale żeby podzielić się własną informacją komu sprzedales hf po 7,1 to już nie. Co niektorzy używają określenia ,,lokalny odbiorca'' brak słow...

Edytowano przez 6MaaJsTeR9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

A mi ubędzie 13ha  pszenno -buraczanej gleby  wię teraz totalnie w bydlaki🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
46 minut temu, WiesławZetor napisał:

Muszę przyznać się do jednego błędu. I jest to rzeczywiście ważna sprawa, gdyż na hodowlę patrzę poprzez pryzmat swojej ziemi, a jest ona dobra. Żadną sztuką jest tutaj osiągnąć 80 ton buraka czy 4,5 rzepaku. W tym roku mimo suszy pszenica dała 8 ton o gęstości 78. Obecnie stoi po 750 netto, więc łatwo policzyć przychód z jednego ha. Dlatego też wszelka hodowla wydaje mi się bez sensu. Ktoś kto ma słabe ziemie, ratuje się tą hodowlą, ale powiem Wam jedno - napier...li się przy tym, jak wół, a inni lekkim chlebem na pensji zarobią dwa razy tyle, taka jest smutna prawda. Gdybym na swojej ziemi miał zakładać użytek zielony dla krów czy opasów, bądź siać jęczmień dla świń, to pewnie dołożyłbym grubo do tej pasji hodowlanej...

To, że masz małe potrzeby i wymagania od życia nie oznacza, że musisz zapierniczać za darmo i dorabiać handlarzy z ubojniami...

To że masz dziesięć hektarów nie znaczy że wszystkich mozesz  liczyć swoją miarą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
9 minut temu, ab23 napisał:

A mi ubędzie 13ha  pszenno -buraczanej gleby  wię teraz totalnie w bydlaki🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺

dzierżawa??

 

mi z kolei przybędzie 26 i tym bardziej bydło

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Klose chcialbys wiedziec wszystko o wszystkich ubojniach i handarzach,ale żeby podzielić się własną informacją komu sprzedales hf po 7,1 to już nie. Co niektorzy używają określenia ,,lokalny odbiorca'' brak słow...

A za LM tylko 8 😕coś ten gość chyba fantazjuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
21 minut temu, Honda napisał:

Sprzedane dwa byki do Getmora.Byk SM waga żywa 786kg dał 417kg mięsa i byk PI waga żywa 740kg dał 432kg mięsa na WBC plus Vat 7%

U Was tez po tyle kg.mięsa dają byki poubojowo?Czy wszystko się zgadza?

Rozliczenie za byki Getmor 2020 004.jpg

Wagi na żywo brutto ? Jeśli tak to wyboje ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
4 minuty temu, soltys48 napisał:

dzierżawa??

 

mi z kolei przybędzie 26 i tym bardziej bydło

Łe sołtys to ty się bamber robisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Berthold napisał:

To że masz dziesięć hektarów nie znaczy że wszystkich mozesz  liczyć swoją miarą... 

Gdzie napisał, że ma 10 ha? Brakuje argumentów i szukasz prymitywnej zaczepki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

Tak gleba zmieniła właściela poszła za miliony będą bardzo ładne magazyny może się jeszcze dogadamy by posiać jęczmień ale im to wisi zbiorów nie gwarantują jak padnie decyzja że budują  nie mam nic do gadania

Który z was się odważy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10

AdamRo Wagi na żywo brutto ? Jeśli tak to wyboje ok.

waga netto Sprawdzałem tylko w Getmorze na wadze elektronicznej byki po ile wazą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
12 minut temu, Piegus napisał:

Gdzie napisał, że ma 10 ha? Brakuje argumentów i szukasz prymitywnej zaczepki?

Nie nie lubię jałowych dyskusji, smędzenia i "kaznodziejstwa rolniczego" , nie nawidze mierzenia wszystkich jedną miarą... Każdy jest inny, o zniechęca ilu nie wspomnę... 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Myślałem że u Ciebie tyle ważyły. Daleko jechały ?

2 minuty temu, Honda napisał:

AdamRo Wagi na żywo brutto ? Jeśli tak to wyboje ok.

waga netto Sprawdzałem tylko w Getmorze na wadze elektronicznej byki po ile wazą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj