DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

ab23    1294

A ja nie mam pracownika i mam to co mam ale mam i żyję jak żyję ale żyję 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

Zawsze można zbierać grzyby i jagody cena w tym roku była i wszystko bez kosztów

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Berthold napisał:

I Brawo ty!!!  Ale nikogo nie umoralniasz... 

Dokładnie, bo tu czasami lepsze kazania jak z ambony, może niektórzy zawody pomylili?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

słownie to wszystko można uzasadnić, nawet najgorsze głupoty, gorzej udowodnić/potwierdzić to matematycznie :D dlatego politycy są świetni w tym co robią bo nie muszą przedstawiać motłochowi wyliczeń, z opłacalnoscią bydła opasowego jest to samo 

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ty to z praktyka miałeś spory problem.... 😂 matematyka to jest tylko kartka i ołówek a ten wszystko przyjmie nawet błędne założenia i dlatego nic nie warte te podrygi na kartce papieru 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy liczy swoje, nie cudze. To tak jakby Ciebie zapytał ile nakradłeś, matematycznie, nie ogólnikowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Łon lubi liczyć cudze bo swoich nima 😂😂😂😂

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, ogarek napisał:

Ty to z praktyka miałeś spory problem.... 😂 matematyka to jest tylko kartka i ołówek a ten wszystko przyjmie nawet błędne założenia 

tak tak ogarek komarek :D ci co im sie tak opłaca to aby podglądają kiedy jaka kasa wpłynie a to z dopłat, a to suszowe, a to za paliwo akcyza, a to może jakie dofinansowanie restrukturyzacyjne albo jaki inny nowy program :D to jest ta opłacalność bez tego to za rok puste obory .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Spoko koko ja to miał pełne obory jak tych frykasow nie było.... A tera to żyć nie umierać i tylko spijac miód jaki spływa za darmochę... 😂

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
3 godziny temu, nikolas29 napisał:

Dopiero co wróciłem z Dino a tam wołowina ekstra była po 29.99 a jest 34',99.. 5 zł w górę a żywiec przeciwnie.. Jak tu się cieszyc

Nie wiem jak w marketach ale schab w lokalnym sklepie 25 zł za kilo.

1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

kolego ale wystaw swoje prosiaki po 450 zł nikt ich nie kupi. w Polsce rzadko kto produkuje prosiaki na sprzedaż  a kupujacy 99% kupują z Dani   i to jest cena rynkowa dunska nie polska

 

Kolego ja liczyłem  dla swojego gospodarstwa  i  mi przy 23  wyszło tyle ile podałem jak ktoś ma mniej to wiadomo koszty mu ida w górę jak wiecej w dół.  a cena jest w tej kalkulacji nie ma znaczenia. Ja produkuje za 500-520 brutto  tuszę 115 kg tucznika jak sprzedam po 3,5 brutto wiadomo ze dołoże.

Gotowa tusza to trochę więcej u mnie w ubojni kosztuje. Nie rozumiem tej różnicy cen z zachodu i u nas.

 

6,40zł brutto za HFa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, ogarek napisał:

.. 😂

Kurla co mi tu wlazlo... 😜

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

ogarek

niezły potentat musisz być jak tak w tym symulatorze :D

 

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Dobra, jakie ceny chłopy... Coś spada...  Czy nie? U mnie kolega ma ofertę 6,5 za Hfa netto luz skitka 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przykre że tylko symulator ci pozostał.... 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co do cen to jak zwykle, idzie wiosna i bedzie tanieć do samej jesieni, przyjdzie pazdziernik zacznie troche drożeć, może o 1zł zdrożeje gdzieś listopad-grudzień wzgledem tego co bedzie latem, a potem od nowa, przyjdzie styczeń zacznie tanieć ..... ot cała filozofia w tym pseudointeresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

kolego ale wystaw swoje prosiaki po 450 zł nikt ich nie kupi. w Polsce rzadko kto produkuje prosiaki na sprzedaż  a kupujacy 99% kupują z Dani   i to jest cena rynkowa dunska nie polska

 

Kolego ja liczyłem  dla swojego gospodarstwa  i  mi przy 23  wyszło tyle ile podałem jak ktoś ma mniej to wiadomo koszty mu ida w górę jak wiecej w dół.  a cena jest w tej kalkulacji nie ma znaczenia. Ja produkuje za 500-520 brutto  tuszę 115 kg tucznika jak sprzedam po 3,5 brutto wiadomo ze dołoże.

Ja was nie rozumiem tak jak ja liczą specjaliści ODR i mam rozumieć ze i ja i wykształceni ludzie nieraz biegli sądowi  to wariaci  i jakoś dziwne liczenie mają  A Rolnik z kujaw i rolnik7393 liczą prawidłowo???

Tacy jesteście inteligentni to sobie poszukajcie  na lexie wyroki sądowe zobaczycie jak się liczy odszkodowania  za utracone dochody z produkcji rolniczej, a nie piepszycie trzy po trzy

 

Co do za dyskusja  maciory na gałęziach i inne cuda to jest zwykłe trollowanie z waszej strony  jedyny który sensownie był wstanie odpowiedzieć był kali i cybulek reszta błaznuje. 

No to liczba cielaki też po cenach z zachodu tzn. "grosze" bo tam cielaki które nie nadają się do pompowania mleka są odpadem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, rejvas napisał:

tak tak ogarek komarek :D ci co im sie tak opłaca to aby podglądają kiedy jaka kasa wpłynie a to z dopłat, a to suszowe, a to za paliwo akcyza, a to może jakie dofinansowanie restrukturyzacyjne albo jaki inny nowy program :D to jest ta opłacalność bez tego to za rok puste obory .....

Tu można polemizować ,bo jak obserwuje  te "nieroby" co się im nic nie opłaca to tylko wyglądają dopłat ,suszowego itp aby darmowej kasy się nachapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
1 godzinę temu, ab23 napisał:

A ja nie mam pracownika i mam to co mam ale mam i żyję jak żyję ale żyję 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

Co mamy to mamy ale mamy.               

Jak gienek z Plutycz 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za mało żeby żyć a za dużo żeby umrzeć 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71
57 minut temu, Tomek0406 napisał:

Tylko belarki mu brakuje

Belarki sipma, talerzowki i tura do duzego ciagnika☺

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
2 godziny temu, Berthold napisał:

Dobra, jakie ceny chłopy... Coś spada...  Czy nie? U mnie kolega ma ofertę 6,5 za Hfa netto luz skitka 5%

Wg mnie dobra cena na ten moment

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj