DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
36 minut temu, MietekW napisał:

To jeszcze dobrze jak wypłacą kasę a jak nas tak je.li Z,M. pod łodzią i teraz słynny detektyw się mądrzy że chłopy to O!! To jest masakra

Zbyszko Ci coś zalega??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
Dnia 30.01.2020 o 17:38, mkkk napisał:

sprzedane do Chomiak Brodnica ÷7 zł +vat jałówki mm ponad 500 kg netto byki hf 600 kg netto 6.80 zł +VAT. wszystko ok.20 miesięcy. ciągle wielki h...j.cielaki ciągle drogie.masakra.pozdrawiam.

Sprzedałes Adrianowi czy Mikołajowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

Wąski jak Ty mi teraz zaimponowałeś))))

 

Wąski jak Ty MNIE zaimponowałeś w tej chwyli....

Kanalia cytuj klasyka dokładnie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 godziny temu, MietekW napisał:

To jeszcze dobrze jak wypłacą kasę a jak nas tak je.li Z,M. pod łodzią i teraz słynny detektyw się mądrzy że chłopy to O!! To jest masakra

Czyżby czyżby czyżby ?

IMG_20200124_174818.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankoursus    0

Ceny bydła jak i innych produktów maleją wraz ze wstąpieniem do unii. Paliwo, nawozy części, maszyny coraz droższe. Mało tego unia wypłaca polskiemu rolnikowi polski pieniądz, nie unijny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
2 godziny temu, Ursus932 napisał:

Zbyszko Ci coś zalega??

Bo to jednemu wydymali u nas w okolicy kilkunastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
5 godzin temu, kanalia36 napisał:

No dobra ale tak się liczy opłacalność!!! Nawet jak masz swoja kiszonkę to liczysz po cenie za jaką byś sprzedał na wolnym rynku. Pewnie jak liczysz ze kiszonka, swoja, siano ,swoje  to potem wychodzą cuda wianki ze byk utuczony za 3 zł na kg .  Ale nie na tym opłacalnośc polega , takie liczenie to oszukiwanie samego siebie  i czysty prezent dla handlarzy i ubojni bo wiecej nie umiejących liczyć potrzeba, nie majacych wagi i zegarka zeby nie wiedział kiedy termin na fakturze już minoł. 

No to teraz policz wg swojego "wzoru" opłacalność tak zachwalanej przez Ciebie hodowli trzody, która w Twoim przekonaniu "bardziej" opłaci się od opasów. Ceny rynkowe z wolnego rynku tak jak chcesz. Wyliczę Ci to dla 1 sztuki tak na szybko. Ceny pierwsze z brzegu z internetu.Prosiak 356,25 zł netto duńczyk 30 kg(dobrze wiemy że dzisiaj wszystko co ma 30 kg za tyle się sprzeda bo jest taki popyt), pasza gotowa kupiona bo przecież jakbyś ją robił no to na wolnym rynku byś ją sprzedał po tyle czyli 1160 zł/t. 1 kg przyrostu =2,7 kg paszy x 90 dni x 1,16zł/kg paszy=281,88 zł na cały tucz. I już na tym zakończmy bo za te 1 sztuke wg cen tego Twojego wolnego rynku średnia na dziś to 5.6. Kosztów masz 638,13 zł a tucząc go do 120 kg bez potrącenia wychodzi Ci 672 zł. Zostaje Ci 33,87 niby na czysto, ale wiemy że to nie wszystkie koszty, ale już liczę dla Ciebie tak aby wychodziło na Twoje. Dziennie ktoś napisał 1 zł zostaje z byka a z tucznika niecałe 38gr wg tych "WYLICZEŃ". Opłaci się trzymać świnie ? ANO WIDAĆ ŻE JEDNAK NIE! ALE MIMO TO PROSIĄT NIE IDZIE KUPIĆ BO LUDZIE TO TRZYMAJĄ" PrzeglądAM to forum i nie powiem wiele razy się z Tobą zgadzałem, uważałem Cię nawet za bystrego gościa ale chyba Cię przeceniłem. Dobrze wiemy że na opłacalność składa się dużo czynników takich jak m.in. żywienie, genetyka, ilość sztuk,jakość sztuk, cena zakupu, cena sprzedaży i k**wa MILIARD innych. Po prostu napisz już ostatni raz na tym forum, że likwidujesz rogacze bo TOBIE SIĘ NIE OPŁACI i serio nie powielaj tego bo po  pierwsze to nie temat o opłacalności a po drugie napisałeś to już tyle razy że wszyscy o tym wiedzą, podobno nawet sam prezydent Duda dostał takie pismo na biurko i ma się zająć tą sprawą. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
9 godzin temu, gustaww napisał:

Dodam że zobaczysz jak wyjałowisz ziemię bez obornika, mam akurat tutaj u siebie wgląd w badania i nawet słoma którą zostawisz na polu nie da tego co obornik a na 200 ha kupić npk to już jest koszt  wtwim przypadku 100tyś, z obornikiem 1/3 tego

Kanalia masz 200 ha To tu nie rolnik nie kanalia  tylko KUŁAK!9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cybulek ma 200. A co do opłacalności - nie ma jej, ale chłopom ciężko to pojąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
22 minuty temu, WiesławZetor napisał:

Cybulek ma 200. A co do opłacalności - nie ma jej, ale chłopom ciężko to pojąć...

też rezygnujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można powiedzieć, że uwolniłem się od rogatego dziadostwa, jak to Kanalia mówi 🤣🤣 Szkoda, że tak późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
Przed chwilą, Rolnik7343 napisał:

@sylwekbarca2 kanalia ma swoje przeliczniki 😂 

On po prostu ponosi inne koszty związane z hodowlą. Możliwe, że jemu się nie opłaci. Ja na swoim przykładzie powiem tak, nie ma kokosów ale jakoś żyje, głodni spać nie chodzimy.

2 minuty temu, WiesławZetor napisał:

Można powiedzieć, że uwolniłem się od rogatego dziadostwa, jak to Kanalia mówi 🤣🤣 Szkoda, że tak późno...

Opasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
12 godzin temu, kanalia36 napisał:

a przy lepszych ziemiach zysk z pola dany rolnik miałby taki sam jak po 2 latach hodowli, ale woli być zukiem gnojarzem Biernackiego

Ja to powiem tak jakby taki hodowca bydła sprzątna wszystkie swoje pola i za gotówkę sprzedał całą produkcje Wojtkowi Biernackiego  to miałby tyle samo co ma u niego za wyhodowanego byka, taka ty opłacalność byków.

Jest tylko jeden problem Biernacki by się nie zgodził  bo przez 2 lata musiał by Ukraincowi płacić pensje  do obsługi tych byków a tak rolnik dumnie zwanym hodowcą robi u niego za niewolnika. 

A jak nie ma tej "lepszej ziemi" to ci ? Zugorowac czy iść na zasiłek albo pracować na 500+ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MietekW    24
8 godzin temu, szaman1 napisał:

Bo to jednemu wydymali u nas w okolicy kilkunastu.

A co myślisz że teraz dobrze płacą i za krótkie czas będzie powtórka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
11 minut temu, WiesławZetor napisał:

Można powiedzieć, że uwolniłem się od rogatego dziadostwa, jak to Kanalia mówi 🤣🤣 Szkoda, że tak późno...

Ciekawe kiedy kanala w końcu dokładnie wyliczy koszty tego ryjącego dziadostwo

12 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

On po prostu ponosi inne koszty związane z hodowlą. Możliwe, że jemu się nie opłaci. Ja na swoim przykładzie powiem tak, nie ma kokosów ale jakoś żyje, głodni spać nie chodzimy.

Opasy ?

No inne inne bo wszystko swoje liczy po cenach WYPRODUKOWANIA a każdemu wyliczenia po cenach RYNKOWYCH i pier**li farmazony że każdy dokłada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnio spotkałem się na forum ze sporą agresją w reakcji na swoje wypowiedzi. Nie podoba mi się wieczne jechanie po użytkowniku KANALIA 36, tylko dlatego, że zwraca uwagę na poważne problemy branży. Moje spostrzeżenie jest następujące - miałem i świnie, i opasy i krowy. I powiem tak. Gdy ktoś mając 20, 30 czy np 50 ha obsiewa większość jęczmieniem pod hodowlę świń, bądź zakłada trawy i sieje kukurydzę dla opasów, a potem pisze na forum, że ma zyski ze zwierząt, bo gospodarstwo się rozwija (nowe maszyny, budynki, domy), to jest w błędzie, bo po obsianiu tej ziemi pszenicą/ burakiem czy rzepakiem również rozwijałby się w podobnym tempie. Więc kupowanie sprzętu nie jest zasługą hodowli, lecz wynikiem prowadzenia działalności rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, szaman1 napisał:

Bo to jednemu wydymali u nas w okolicy kilkunastu.

To już dawno wiadomo ile osób wydymali. tylko już kiedyś się pytałem ,po kiego uja sprzedawać do firmy która zawsze przeciągała termin wypłaty . osobiście jak mi raz nie wypłaci w terminie to wypada . Ale cóż parę groszy płacili więcej ,a ludziska głupie i wierzyli w dobre serce Zbyszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A kto tu najeżdża na niego ? To on tu do każdego wyskakuje z jakimiś chorymi wyliczeniami ;) a żeby mieć tyle z ziemi najpierw trzeba mieć dobrą ziemię ;) w tym roku zapowiadają następną suszę także jare pewnie znowu wyjdzie max 2t z hektara a bliżej 1,5t i co ? Z tego będzie lepiej niż z bydła ?? Tym bardziej bez gnoju ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@sylwekbarca2 co Ty "pan"kanalia tak nie liczy ,przecież cielaki kazał brać ceny rynkowe A już swoje prosiaczki po kosztach wyprodukowania :ph34r: ekonomista 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Kurczowe trzymanie się hodowli jest wypadkową dwóch rzeczy- małej powierzchni gospodarstw (wg mnie nie ma szans na zmianę struktury agrarnej w najbliższych 50 latach) i braku dobrych firm w niektórych rejonach Polski. I nie opowiadajmy bajek, że jesteśmy u siebie panem, że to lubimy. To takie oszukiwanie siebie. Kto ma dobrą pracę, to wie, o czym mowa. Jedna dobra wypłata i zapominasz o śmierdzącej robocie, co pozwala na wegetację...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MietekW    24

Nie było grosze ok. 50 na kg

 Jak się oddawało parę lat po parę ton to troszkę grosz więcej. A nigdy nie miałem problemu. A tu słynny dedektyw kasę musi trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Zobaczymy jak wszyscy zostawią hodowle to kto zje te zboże. Zaorac posiac i pare razy prysnąć to średnio rozgarnięty idiota potrafi. Ludzie sa wygodni i nikomu nie chce sie zapierdalac cały rok. Chów i hodowla zwierząt jakby nie patrzeć "trochę" wiecej pracy i nakładów wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 jak taki rzetelny ten zakład to ludziska mogą spać spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

 jak taki rzetelny ten zakład to ludziska mogą spać spokojnie

Pewnie jeszcze z premią dostaną za stres i oczekiwanie😁 Sami jesteście sobie winni w skali roku dołożył wam po 200 zł a teraz was wszystkich wydymał na miliony..Choćby ten temat poruszać codziennie to ludzie i tak nie zrozumieją bo przecież tyle lat handlujemy to mnie w ch*ja nie zrobi...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj