DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Berthold    983

Tomasz nie przejmuj się damy radę, Jezus nie da nas zniszczyć... My dobrzy Katolicy damy radę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Jak krowe płacisz?

3-5,5 netto.

 

3 minuty temu, tomaszmab napisał:

Dużo tu obrońców opłacalności .. drwią z kanalii a sami żeby nie 300 parę złotych dopłaty to by wyprzedali wszystko z obór .. Jeszcze że dwa miesiące potrzymam swoje dwa ostatnie byki mieszańce i już nie kupię żadnych cielakow na opas .. policzyć ile to sruty dziennie wpierdziela żeby coś rosło to ja pierdziele takie biznesy .. Z mamek to jeszcze trochę zostanie ( bo wiosna i latem są pastwisku )ale byki to nieporozumienie .. 

Mam znajomego co ma mleczne krowy 30 kilka sztuk . To mi powiedział ostatnio że dostaje ponad 40 tysięcy za mleko miesięcznie .. a ja pytam a ile zostaje .. A On ze nie wie bo cały czas się rozchodzą pieniądze na bieżące wydatki .. 🤔 i tak sobie myślę no w sumie tak 6 ciągników , paszowoz , rozrzutniki , plugi , agregaty a to wszystko utrzymac kosztuje .. i już kolejne wydatki bo obora już ledwo zipie i miejsca mało , i hektarów mało ..

w dzisiejszym czasach to tylko bydło ponad pół roku na pastwisku , siano kupić na zimę i c360 z turem aby im te bele podrzucić .. 

Ja już zmierzam w tym kierunku . I nawet żałuje po części że kupiłem sobie mamki LM . No ale narazie jest ich tylko 11 jałówek czystych LM i 13 mm a w sobotę wjezdza kolejna czysta docelowa rasa ..

Cos podejrzane i tak wyliczenia kolegi. Szybko to przeliczylem i wychodzi, ze kazda krowa dzien w dzien musialaby dawac 44,44l mleka. Troche duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
8 minut temu, tomaszmab napisał:

Dużo tu obrońców opłacalności .. drwią z kanalii a sami żeby nie 300 parę złotych dopłaty to by wyprzedali wszystko z obór .. Jeszcze że dwa miesiące potrzymam swoje dwa ostatnie byki mieszańce i już nie kupię żadnych cielakow na opas .. policzyć ile to sruty dziennie wpierdziela żeby coś rosło to ja pierdziele takie biznesy .. Z mamek to jeszcze trochę zostanie ( bo wiosna i latem są pastwisku )ale byki to nieporozumienie .. 

Mam znajomego co ma mleczne krowy 30 kilka sztuk . To mi powiedział ostatnio że dostaje ponad 40 tysięcy za mleko miesięcznie .. a ja pytam a ile zostaje .. A On ze nie wie bo cały czas się rozchodzą pieniądze na bieżące wydatki .. 🤔 i tak sobie myślę no w sumie tak 6 ciągników , paszowoz , rozrzutniki , plugi , agregaty a to wszystko utrzymac kosztuje .. i już kolejne wydatki bo obora już ledwo zipie i miejsca mało , i hektarów mało ..

w dzisiejszym czasach to tylko bydło ponad pół roku na pastwisku , siano kupić na zimę i c360 z turem aby im te bele podrzucić .. 

Ja już zmierzam w tym kierunku . I nawet żałuje po części że kupiłem sobie mamki LM . No ale narazie jest ich tylko 11 jałówek czystych LM i 13 mm a w sobotę wjezdza kolejna czysta docelowa rasa ..

Tylko pamietaj jak my uswiadomimy sb ze nie opłaca sie , to I ty na odsadkach nie zarobisz 

6 minut temu, kanalia36 napisał:

Dandys żartujesz???? Waleński- Pięta to mój idol )))) od sołtysa na krechę)))

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Berthold napisał:

Tomasz nie przejmuj się damy radę, Jezus nie da nas zniszczyć... My dobrzy Katolicy damy radę!!

Pokój z Tobą brachu !!! 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

no ale tak myślać to chyba wiecej zjadły przez 30 msc jak 18-20msc  by trzymał ,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

sprzedane dwa mm 7,8 brutto, 6% potrącenia, 900 kg średnio szt, śląskie, cena że coś koło zera wychodzi jak tak dalej będzie to koniec hodowli rychły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, DANDYS napisał:

no ale tak myślać to chyba wiecej zjadły przez 30 msc jak 18-20msc  by trzymał ,

 

Dandys pełna zgoda tylko zeby skrócić tucz o 10 miesięcy potrzeba masę paszy treściwej, ja dałem sianokiszonkę w korycie i tyle dlatego rosły tak długo.

ps. a 10 miesięcy temu cena u mnie była 4,6-5 zł dlatego świadomie zrezygowałem z tresciwej dostawały ją symbolicznie na smakę 

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Kentar napisał:

3-5,5 netto.

 

Cos podejrzane i tak wyliczenia kolegi. Szybko to przeliczylem i wychodzi, ze kazda krowa dzien w dzien musialaby dawac 44,44l mleka. Troche duzo.

Wiadomo jak to jest .. Jak u mnie krowa daje 25 litrów to u somsiada 40 litrów .. Jak ktoś swoim John Deerem orze zagonowym 4 skibowym to somsiad mówi że swoim fendtem tyle samo konnym 5 skibowy obrotowy ciaga .. więc te litry to pewnie w szczycie jakimś albo poprostu chwalenie się tak jak i tu niektórzy ceny z palca wysysaja ..

12 minut temu, debrzyna napisał:

A jaka 

Jak już przyjedzie to napiszę ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85
15 minut temu, Kentar napisał:

3-5,5 netto.

 

Cos podejrzane i tak wyliczenia kolegi. Szybko to przeliczylem i wychodzi, ze kazda krowa dzien w dzien musialaby dawac 44,44l mleka. Troche duzo.

Jak każdy handlarz tak (nie)umie liczyć to już wiadomo dlaczego się nam opłaci:

40000/1,5zł/30szt./30dni= poniżej 30l. na dzień od sztuki - do osiągnięcia

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, DANDYS napisał:

Tylko pamietaj jak my uswiadomimy sb ze nie opłaca sie , to I ty na odsadkach nie zarobisz 

Ważne że ubojnia zarobi .. bo to dla nich cała hodowla w Polsce .. Rolnik to to tylko szczekajacy piesek na łańcuchu przywiązany do budy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
24 minuty temu, soltys147 napisał:

Jak każdy handlarz tak (nie)umie liczyć to już wiadomo dlaczego się nam opłaci:

40000/1,5zł/30szt./30dni= poniżej 30l. na dzień od sztuki - do osiągnięcia

Faktycznie, liczylem na szybko wychodzac z domu, zwracam honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
10 godzin temu, Ursus932 napisał:

Nie . Mirek lub Jacek

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Do Ciebie przyjeżdża dwóch z jednego zakładu, a moimi krówkami nawet handlarz nie byłby zainteresowany, bo za słaby towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85
5 minut temu, Kentar napisał:

Faktycznie, liczylem na szybko wychodzac z domu, zwracam honor.

Uspokoiłeś mnie - stąd wnoszę, że u rolnika zawsze liczysz powoli i dla pewności dwa razy, aby omyłkowo nie skrzywdzić rolnika.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Zebys wiedzial. Jakbym mial sie pomylic na fakturze to wolalbym na swoja niekorzysc, malo kto by wybaczyl kombinowanie na fakturze i uwierzyl, ze przypadkiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892

Jutro załadunek  12 byków.  Hfy  6.0 , 6.2 , 6.4 ,6.6 netto  , simy  7.3 i 7.4 netto .   Wagi 750 - 850 kg , wiek 21 - 24msc

I to byłby koniec reklamy Rafalexa, kolejnej partii raczej nie dostaną. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892

O klasa  , 750kg i to żadne sztachety . Obdzwoniłem przed chwilą kolegów i wyczuwam problemy w firmie ze zbytem byka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
7 minut temu, AdamRo napisał:

Kentar. Nie cuduj, normalna cena na teraz.

Dziwi mnie po prostu taki rozstrzal cenowy na kilku sztukach. :)

Jeszcze nigdy nie napisalem, ze mala cena, conajwyzej za wysoka. 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
18 minut temu, Cybulek17 napisał:

Jutro załadunek  12 byków.  Hfy  6.0 , 6.2 , 6.4 ,6.6 netto  , simy  7.3 i 7.4 netto .   Wagi 750 - 850 kg , wiek 21 - 24msc

I to byłby koniec reklamy Rafalexa, kolejnej partii raczej nie dostaną. 

A tu się kolega chwali że oddaje tylko do nich.

Screenshot_20200129-213452_YouTube.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
2 minuty temu, AdamRo napisał:

Robi się jak z jałówką, O dużo niżej niż R

U mnie akurat na byku miedzy O a R nie ma wielkiego rozstrzalu.

Za to na jalowce ponad zlotowka roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj