DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Yoda    535

Sensownie to wypas od kwietnia do grudnia, 3,5 miesiąca same siano. Nie jest sztuką zrobić odsada za 2500 i sprzedać za 3000. Lepiej zrobić za tysiaka i sprzedać za 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a to już inny regon i klimat i pewno gleby , nieraz na glebach okresowo zalewanych ładnie trawka rosnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Te te cwaniak😉

Coś ,ze jutro biernat lekka korekta w dół

Mogło być ponad 8 brutto w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
1 godzinę temu, Partyzant85 napisał:

Ile chciał tego zboża dla kur i ile ty kosisz zboża ?

Ile pojęcie względne na karmienie przez rok 30 kur.

A było tam ok. 3 ha całego pola.

A ja kosiłem ok +-4 tony z ha po 3 latach urzytkowania wstyd mówić ile uszarpalem w pierwszym roku.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
Dnia ‎18‎.‎01‎.‎2020 o 17:47, DANDYS napisał:

to spróbować z tą mąką ziemniaczana ? czy lepiej cukru dodać tylko mleka zeby go wzmocnic ? 

dosyć jest zakwaszony przez biegunke to jeszcze cukier?ja kiedyś miałem jałowke ze ledwie stała na nogach tak była wycienczona i dosypywałem kwasny weglan sody do picia i wyszla az wet był zdziwiony

Dnia ‎18‎.‎01‎.‎2020 o 18:14, DANDYS napisał:

no ide podpatrze jeszcze na ten kał jak wygląda 

 

 nie umnie takie rzeczy , nie maja takeigo sprzetu 

 

Byłem, wypił mleko chyba kuwa za dużo dałem z półtora litra wychlal, ale zgrzyta zębami od czego może być? Paulina jakbyś miał silna odwagę to bym coś Ci wysłał na priv,

 

zgrzytanie to objaw po biegunce brak witamin w organizmie dorosle bydlo zgrzyta przy kwasicy

7 godzin temu, Adrian3210 napisał:

Możecie sobie darować dzięki. nie było pytania

załóż ze zarobisz 1000zl na sztuce to masz 5tysi na dwa lata przy 5 sztukach to nawet kopca z kiszonka nie zrobisz bo za mało sztuk latem będzie się grzala tak samo baloty z kiszonka po 3 dniach się grzeje a do 5 sztuk doroslych to na tydzień jeden wystarczy ,pozostaje sianko i jakies odpady ziemniaka lub buraki pastewne i pamiętaj czy masz 1 sztuke czy 30 jesteś uwiązany ze musisz tam isc minimum 2 razy dziennie czy warto za te pieniądze ????kupisz cielaka na mleko musisz go nianczyc w pierwszych dniach jak male dziecko rano wszystko ok wracasz z pracy może być już sztywny,lepiej kilka kurek i jajka po znajomych sprzedasz mniejsze ryzyko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
kazik6 napisał:

Dnia ‎18‎.‎01‎.‎2020 o 17:47, DANDYS napisał:

to spróbować z tą mąką ziemniaczana ? czy lepiej cukru dodać tylko mleka zeby go wzmocnic ? 

dosyć jest zakwaszony przez biegunke to jeszcze cukier?ja kiedyś miałem jałowke ze ledwie stała na nogach tak była wycienczona i dosypywałem kwasny weglan sody do picia i wyszla az wet był zdziwiony

Dnia ‎18‎.‎01‎.‎2020 o 18:14, DANDYS napisał:

no ide podpatrze jeszcze na ten kał jak wygląda 

 

 nie umnie takie rzeczy , nie maja takeigo sprzetu 

 

Byłem, wypił mleko chyba kuwa za dużo dałem z półtora litra wychlal, ale zgrzyta zębami od czego może być? Paulina jakbyś miał silna odwagę to bym coś Ci wysłał na priv,

 

zgrzytanie to objaw po biegunce brak witamin w organizmie dorosle bydlo zgrzyta przy kwasicy

7 godzin temu, Adrian3210 napisał:

Możecie sobie darować dzięki. nie było pytania

załóż ze zarobisz 1000zl na sztuce to masz 5tysi na dwa lata przy 5 sztukach to nawet kopca z kiszonka nie zrobisz bo za mało sztuk latem będzie się grzala tak samo baloty z kiszonka po 3 dniach się grzeje a do 5 sztuk doroslych to na tydzień jeden wystarczy ,pozostaje sianko i jakies odpady ziemniaka lub buraki pastewne i pamiętaj czy masz 1 sztuke czy 30 jesteś uwiązany ze musisz tam isc minimum 2 razy dziennie czy warto za te pieniądze ????kupisz cielaka na mleko musisz go nianczyc w pierwszych dniach jak male dziecko rano wszystko ok wracasz z pracy może być już sztywny,lepiej kilka kurek i jajka po znajomych sprzedasz mniejsze ryzyko 

Myślisz że może mieć kwasice taki cielak?,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kolego jest taki temat choroby cieląt tam szukaj jest dużo stron do poczytania. Tutaj jest temat cenach bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, ab23 napisał:

Mogło być ponad 8 brutto w piątek

I bedzie i w tym tygodniu jak twardo sie upierac bedziesz.obnizka ogolnego cennika to gra na wyludzenie bydla i wywolanie paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
21 godzin temu, kanalia36 napisał:

Kolego tylko ta nauka cię bedzie kosztować i czasu i pieniedzy a na końcu i tak jebniesz dziadostwo w cholere.

zarobisz przy wysokich cenach tysiaka po 24 miesiącach 40 zł za sztuke na miesiąc .

a i tak nie zarobisz bo skoro się uczysz  to pare upadków zaliczysz, biegunek rachunków od weterynarza.

Kolego lepiej wyjdziesz na zbieraniu butelek i puszek po piwie, a i jakaś miła uśmiechnieta spawareczka do robiórki sie trafi:D

Sama prawda jeśli pracujesz na etacie będziesz ciągle tylko ładował wtedy bydlakiem i tak wyjdziesz na tym gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Poszło 5 szt średnich  mm po 7,2 i 3 lepsze mm po 7,5. Wagi 700-870 7 % na brud. Waga i cena brutto. Lokalny handlarz. Waga moja.  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, debrzyna napisał:

Przyslij go do mnie dam mu po 150 ,będe miał ostatnie trzy szt chyba w maju

Juz po biznesie?

Tu ubojnie zwiekszaja linie liczac na cud a ty im skrzydla podcinasz.nieladnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, HF86 napisał:

Juz po biznesie?

Tu ubojnie zwiekszaja linie liczac na cud a ty im skrzydla podcinasz.nieladnie tak

Debrzyna to hobbysta ,Tak jak my na czele z sołtysem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, debrzyna napisał:

Przyslij go do mnie dam mu po 150 ,będe miał ostatnie trzy szt chyba w maju

skąd jestes ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
5 minut temu, debrzyna napisał:

Trójkąt Bermudzki Mielec Kolbuszowa Dębica 

bedzie jeszcz filmik jakis zkrowkami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to nie podjedzie za tyle, za daleko

13 minut temu, debrzyna napisał:

Nie koniec Ale do ciężkich nie będę ciągnął Niema na czym .a na sianie nie pojada w kosmos  

powiedz ze sie nie opłaca i tyle ;) lepiej odsadka sprzedac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Nie wiem czy sie opłaca czy nie. Ja nie rolnik , na zbożach kukurydzy i innych wynalazkach sie nie znam Nie mam gruntów ornych tylko łąki Co prawda co roku kupuje 10- 15 ton zbóż Ale gdyby mi przyszło powiedzieć co je zjadło to nie wiem   

A 2 filmy z krowami wystarcza Każdy następny byłby podobny do tych Tylko pastuch byłby coraz starszy ,jeżeli w ogóle można być jeszcze starszym

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
16 godzin temu, DANDYS napisał:

Myślisz że może mieć kwasice taki cielak?,

przy silnej biegunce  kilku dniowej jak się nie uzupelnia witamin które z niego wylatują to się zakwasza i może się wzdymać po przebiciu smrod ze zy….c się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To znaczy jak B|

Po turecku 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj