DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Tomek0406    122
18 godzin temu, DANDYS napisał:

PAnowie szybkie pytanie , jak ta make ziemniaczana rozrobić dla cielaka ? 

Kolego spróbuj wywaru z tą korą dębowa.U mnie od wtorku leciało z cielaka jak z kranu.Był wet okazało sie że kryptosporydioza dał mu kroplowki i zastrzyki proszki do mleka ale dużej poprawy nie było w czwartek myślałem że już po niej bo nawet nie chciała wstać,Ale sie nie poddawałem odstawiłem mleko i co 5 godzin dawałem jej po litrze wody 50° rano i wieczorem z proszkiem jakimś na D (musiał bym isc dokładnie zobaczyć nazwę) a 2 razy na dobe elektrolity ii 2 razy ten wywar po pół litra w odstepach po 12 godzin.Przez 5 dni można powiedzieć że zamieszkalem w oborze ale dzisiaj wchodząc rano  zauważyłem że zaczęła przeżuwać i brykać a biegunka nie ustała ale jest duża poprawa i krew znikneła z kału.Także walcz nie poddawaj się i nie dawaj stu rzeczy na raz tylko trzymaj się jednego i najważniejsze systematycznie to rób, u mnie bardzo dobra wet sama była wczoraj w szoku że udało się ja uratować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14
Ursus932 napisał:

3 godziny temu, Adrian3210 napisał:

Ja zapytam z innej beczki. Czy opłaca się hodować tak ok 5 szt byków, jako dodatkowy dochód, pracując na etacie?

Tu i tak się nie dowiesz ,bo zaraz podśmichujki i nic więcej

Właśnie widzę, szkoda było tylko pytać...

zetorki12 napisał:

24 minuty temu, Adrian3210 napisał:

Ja zapytam z innej beczki. Czy opłaca się hodować tak ok 5 szt byków, jako dodatkowy dochód, pracując na etacie?

Zależy czym będziesz je żywił . Skoro ludzie hodują , to widocznie coś zostaje .

Kiszonka qq, osypka i siano 😉. A Ci co mówią, że się nie opłaca, to wiadomo przy większej ilości wieksza opłacalność. Nie każdy chyba zaczynał, odrazu od postawienia 30 szt... Tym bardziej że z czasem człowiek się uczy i nabiera doświadczenie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Adrian3210 napisał:

Właśnie widzę, szkoda było tylko pytać...

Kiszonka qq, osypka i siano 😉. A Ci co mówią, że się nie opłaca, to wiadomo przy większej ilości wieksza opłacalność. Nie każdy chyba zaczynał, odrazu od postawienia 30 szt... Tym bardziej że z czasem człowiek się uczy i nabiera doświadczenie.

Kolego tylko ta nauka cię bedzie kosztować i czasu i pieniedzy a na końcu i tak jebniesz dziadostwo w cholere.

zarobisz przy wysokich cenach tysiaka po 24 miesiącach 40 zł za sztuke na miesiąc .

a i tak nie zarobisz bo skoro się uczysz  to pare upadków zaliczysz, biegunek rachunków od weterynarza.

Kolego lepiej wyjdziesz na zbieraniu butelek i puszek po piwie, a i jakaś miła uśmiechnieta spawareczka do robiórki sie trafi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jednak Kanalia zysk widzisz ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zarobisz przy wysokich cenach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, kanalia36 napisał:

Kolego lepiej wyjdziesz na zbieraniu butelek i puszek po piwie, a i jakaś miła uśmiechnieta spawareczka do robiórki sie trafi:D

ewentualnie za jakies drobne złom skupowac regularnie, żreć nie woła, może leżeć a po 2 latach sprzedac i na to samo wyjdzie :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, kanalia36 napisał:

4 minuty temu, Adrian3210 napisał: Kolego lepiej wyjdziesz na zbieraniu butelek i puszek po piwie, a i jakaś miła uśmiechnieta spawareczka do robiórki sie trafi

Kanalia szukam do zbioru kamieni ,jesteś chętny ?tobie dam 10 zł za godzinę😎,praca w wielkopolsce 😏u znanego farmera ale ja pośrednicze ,mogę załatwić nocleg za darmo ...z bykami w oborze 😝

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Menele świata bójcie się. My rolnicy już przebywamy po wasze śmietniki. Żadna puszka czy butelka nam nie umknie.

PS- żeby tylko Ci złodzieje handlarze nie poszli za nami w ten biznes aby pośredniczych między nami a przetwórcą😂

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
14 minut temu, Adrian3210 napisał:

Właśnie widzę, szkoda było tylko pytać...

Kiszonka qq, osypka i siano 😉. A Ci co mówią, że się nie opłaca, to wiadomo przy większej ilości wieksza opłacalność. Nie każdy chyba zaczynał, odrazu od postawienia 30 szt... Tym bardziej że z czasem człowiek się uczy i nabiera doświadczenie.

Wszystko zależy od Twojej gospodarności tego w jakiej cenie wyprodukujesz pasze kupisz cielaka czy będzie chorował i jakiej cenie go sprzedasz za 2 lata a to jedna wielka loteria. Ja trzymam bo mam dużo odpadów ziemniaka z którym nie mam co zrobić, dużo łąk słomy i zboża.Nie powiem że dokładam bo bym tego nie robił ale nie raz nie wiele jest zysku.Sam pracuje na etacie i wiem że nie jest łatwo pogodzić te dwie rzeczy ze sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Adrian3210 jak sam nie spróbujesz to do końca nie będziesz wiedział ,jak to będzie wychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, Adrian3210 napisał:

Możecie sobie darować dzięki. nie było pytania

a dla mie podstawa to dostęp do dopłat , branie np. łąki bez dopłat w celu zrobienia paszy dla byków to głupota . wszystko zależy czy masz swoją ziemie i dopłaty , troche farta też się  przyda , i kupno odpowiedniego cielak .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
3 godziny temu, jarecki napisał:

a dla mie podstawa to dostęp do dopłat , branie np. łąki bez dopłat w celu zrobienia paszy dla byków to głupota . wszystko zależy czy masz swoją ziemie i dopłaty , troche farta też się  przyda , i kupno odpowiedniego cielak .

Ja uwazam że dobrych łąk za flaszkę nigdy dość!!! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Gringo1 napisał:

Najlepiej spic dziada i niech dajw wszyatko. Zaa bezcen

Jakie za bezcen?oddac doplate i 500 czynszu rocznie na gebe to na byku okradanie samego siebie.sam to puzno zrozumialem😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
8 minut temu, HF86 napisał:

Jakie za bezcen?oddac doplate i 500 czynszu rocznie na gebe to na byku okradanie samego siebie.sam to puzno zrozumialem😭

A ja jak nie chciałem dać pszenżyta dla kur właścicielowi pola to mnie wygonił.. i masz interes nikt nakładu nie zwrócił i jeszcze za chama uchodze teraz😳

31 minut temu, Berthold napisał:

Ja uwazam że dobrych łąk za flaszkę nigdy dość!!! 

Co to znaczy dobra łąką wg. Ciebie?

 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
5 godzin temu, Ursus932 napisał:

Kanalia szukam do zbioru kamieni ,jesteś chętny ?tobie dam 10 zł za godzinę😎,praca w wielkopolsce 😏u znanego farmera ale ja pośrednicze ,mogę załatwić nocleg za darmo ...z bykami w oborze 😝

Te te cwaniak😉

Coś ,ze jutro biernat lekka korekta w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
30 minut temu, damian007 napisał:

A ja jak nie chciałem dać pszenżyta dla kur właścicielowi pola to mnie wygonił.. i masz interes nikt nakładu nie zwrócił i jeszcze za chama uchodze teraz😳

Co to znaczy dobra łąką wg. Ciebie?

 

Siana na gruntach ornych w dobrym rozłogu co najmniej 10 ha, wałowana wiosną... A tak na poważnie - dobra Łąka za flaszkę to taka gdzie jest ładna trawa duży plon i była regularnie koszona , i najlepiej żeby ta flaszkę postawił właściciel nieruchomości za usługę... 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@soltys48 no co ,Ty będziesz miał czysto w polu A ja przy okazji coś zrobię 😏będzie z czego dołożyć do bydła 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, damian007 napisał:

A ja jak nie chciałem dać pszenżyta dla kur właścicielowi pola to mnie wygonił.. i masz interes nikt nakładu nie zwrócił i jeszcze za chama uchodze teraz😳

Ile chciał tego zboża dla kur i ile ty kosisz zboża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

toż pisałem,ze lekko w dól

8 minut temu, Ursus932 napisał:

@soltys48 no co ,Ty będziesz miał czysto w polu A ja przy okazji coś zrobię 😏będzie z czego dołożyć do bydła 😎

taaa i łeb mi pęknie od jego pierdolenia...już mi Grzesio wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Berthold napisał:

30 minut temu, damian007 napisał:

A ja jak nie chciałem dać pszenżyta dla kur właścicielowi pola to mnie wygonił.. i masz interes nikt nakładu nie zwrócił i jeszcze za chama uchodze teraz😳

Co to znaczy dobra łąką wg. Ciebie?

 

Siana na gruntach ornych w dobrym rozłogu co najmniej 10 ha, wałowana wiosną... A tak na poważnie - dobra Łąka za flaszkę to taka gdzie jest ładna trawa duży plon i była regularnie koszona , i najlepiej żeby ta flaszkę postawił właściciel nieruchomości za usługę... 😁😁😁

Jest też opcja zagrodzić i niech krowa sama zbiera tą trawę. Wtedy cala sztuka w tym żeby nie zainwestować w nią rocznie więcej niż jest wart jej odsad.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tereny rozne.kolo mnie jeszcze czynsz doplacic trzeba a u kumpla 50 km dalej doplata pol na pol zero zainteresowania zwlaszcza trawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
9 minut temu, Yoda napisał:

Jest też opcja zagrodzić i niech krowa sama zbiera tą trawę. Wtedy cala sztuka w tym żeby nie zainwestować w nią rocznie więcej niż jest wart jej odsad.

u mie tak sensownie czas wypasu to 6 mies.czyli na drugie 6 trzeba dokarmić przyjme iż 1 balot siana z  prasy sipmy starczy na 14 dni czyli na  180  dni trzeba 13 belek .ewentualnie zboża przy gorszej  jakosci pastwiskach , zakładając ekologie na 1 bydlaka trzeba 3 ha. na rok . 3 ha= 3 tys dopłat      odsadek = ?   Jak zechcemy rozsiać nawóz , kupić stadnika ..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj