DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

krzysztof1987    211

dzisiaj pojechały 

byk ch -940kg -7,80 zł 

byk hf 780kg - 7,5 zł 

byk 630 kg-7,0 zł 

krowa 640kg- 5 zł 

wagi i ceny brutto 

od wagi -8% obcięcia 

waga sprawdzana i sie zgadzała z moją 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

Agro Star stracił skupujacego im bydło, byk poturbował i zmarł Czajkowski co skupował bydło okolice białej Podlaskiej i okolice, taki nius dzisiaj usłyszałem. To unas znowu w dół poleci cena bo nie będzie komu skupywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
2 godziny temu, beata12596 napisał:

A co Twoim zdaniem mają powiedzieć? Powiem za siebie, przy cenie 8,5 zł za kg dorosłego byka nawet nie pomyślę o ponownym hodowaniu do ciężkiej wagi, przerabiałam już chów jałówek i byków do wieku prawie dwóch lat, stały luzem, potem kolejne uwiązane, od jakiegoś czasu sprzedaję odsadki i mogę powiedzieć na 90 %, że do tego co było nie wrócę.

Trzeba mieć mamek choć 20

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Z 20 mamek na odsadkach to biznes....... . Sam mam 20 mamek i ponad 10 lat temu przeszedłem na ciężki opas, bo z odsadków nie wiele zostawało, cena w zadzie była taka jak dzisiaj. Ciężki opas był wtedy tańszy jak dzisiaj i tak warto było.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
9 godzin temu, Yoda napisał:

Co do pośredników. Wczoraj przy okazji szkolenia gadałem z ludźmi od Lm. We wrześniu jak cena była dno sami znaleźli kupca i sprzedali bezpośrednio na export . Dostali 2,35ojro netto na żywo. Sprzedawał ktoś w tym czasie limuzaki pośrednikowi? To niech sobie policzy na ile został wydymany.

Masz kontakt z tymi ludźmi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 godziny temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Zareklamuj go, podaj nazwe kto chciał oszukać. Ostrzeż innych przed nim

podawanie nazwy nic nie zmieni bo praktycznie z doswiadczenia wiem że wszyscy  bedą próbowli ukraść , mam swoją wage na początku współpracy każdemu waga się zgadza ale już od 2-3 odbioru zaczyna moja zawyżać o 20- 30 kg na sztuce , a skupujący próbuje różnice rozbić na pół ,ale ja sie tylko raz tak zgodziłem ,.

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
1 minutę temu, jarecki napisał:

podawanie nazwy nic nie zmieni bo praktycznie z doswiadczenia wiem że wszyscy  bedą próbowli ukraść , mam swoją wage na początku współpracy każdemu waga się zgadza ale już od 2-3 odbioru zaczyna moja zawyżać o 20- 30 kg na sztuce .

No dziwnie bo u mnie tak samo spostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
karolr2 napisał:

9 godzin temu, Yoda napisał:

Co do pośredników. Wczoraj przy okazji szkolenia gadałem z ludźmi od Lm. We wrześniu jak cena była dno sami znaleźli kupca i sprzedali bezpośrednio na export . Dostali 2,35ojro netto na żywo. Sprzedawał ktoś w tym czasie limuzaki pośrednikowi? To niech sobie policzy na ile został wydymany.

Masz kontakt z tymi ludźmi 

Zależy skąd jesteś. On brał bydło koło Gorzowa Wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, jarecki napisał:

podawanie nazwy nic nie zmieni bo praktycznie z doswiadczenia wiem że wszyscy  bedą próbowli ukraść , mam swoją wage na początku współpracy każdemu waga się zgadza ale już od 2-3 odbioru zaczyna moja zawyżać o 20- 30 kg na sztuce .

Znajdz takiego co z twojej wagi na swoja przegoni😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
10 minut temu, jarecki napisał:

podawanie nazwy nic nie zmieni bo praktycznie z doswiadczenia wiem że wszyscy  bedą próbowli ukraść , mam swoją wage na początku współpracy każdemu waga się zgadza ale już od 2-3 odbioru zaczyna moja zawyżać o 20- 30 kg na sztuce , a skupujący próbuje różnice rozbić na pół ,ale ja sie tylko raz tak zgodziłem ,.

Od razu widly i po plecach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, krzysztof1987 napisał:

dzisiaj pojechały 

byk ch -940kg -7,80 zł 

byk hf 780kg - 7,5 zł 

byk 630 kg-7,0 zł 

krowa 640kg- 5 zł 

wagi i ceny brutto 

od wagi -8% obcięcia 

waga sprawdzana i sie zgadzała z moją 

czym się różni byk hf od zwykłego byka ? No ja k**wa albo jestem tępy albo nie wiem ? Hf to naj gorsza klasa a tu jest napisane byk hf 7.5 a byk 7 wiec pewnie było tak czysty miesny to ch byk hf czytaj ncb 

a byk to zdechlak hf ? 

3 godziny temu, soltys48 napisał:

@pawel111000 to cna bardzo dobra😅

Rad Pol pochodne Dąb Pol :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, zkordalski napisał:

czym się różni byk hf od zwykłego byka ? No ja k**wa albo jestem tępy albo nie wiem ? Hf to naj gorsza klasa a tu jest napisane byk hf 7.5 a byk 7 wiec pewnie było tak czysty miesny to ch byk hf czytaj ncb 

a byk to zdechlak hf ? 

Cos taki nerwowy?za wysokie ceny czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
21 godzin temu, szaman1 napisał:

Ja teraz zarobię gówno faktycznie (a i dawniej kokosów z tego nie było) , ale ty robisz za frajera bo dokładasz. Zobacz jak ty głupio liczysz. Ja sprzedaje byka za 6400-te 3500 co obliczyłeś to mam = 2900

Miałbym z byka 2900 - koszta 12 mies 

a ty 1500- koszta 10 mies

Jak z mojego zostanie 1000 zł nie licząc roboty  to świat, a ty dokładasz, albo robisz za darmo . 

Zapewne dorabiasz 2 handlarzy jednego od odsadków drugiego od sprzedaży dużych, poklepią po plecach pochwalą że ,,dobry gospodarz"  to i drugie im sprzedasz a on nie wie czy w tym miesiącu auto zmienić czy mieszkanie pod wynajem kupić

 

Albo czytasz wyrywkowo albo masz pamieć słabszą niż ja  Te dwa harpagany to wypadek przy pracy Przed sprzedażą pisałem że dołożę do nich 

Tu większość chwali się jakie kokosy robi na hodowli bydła ,a ja wiem że kasa jest tylko wtedy jak dobrze kupisz i bardzo dobrze sprzedasz Stratę na tych dwóch pokrył trzeci  z którego zostało sie 1900 zł ( za trzy miesiące chowania )

Od handlarzy to ja mogę tylko kupić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
2 godziny temu, Pitraszek napisał:

Jesli sa klienci to kazdy trzyma cene. Jak dla mnie to kazdy ma prawo brac ile chce a jak komus sie nie podoba to trzeba szukac dalej. Ale sam tez bym nie kupil w tej cenie

Ja też nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

W poniedziałek własnie od jednego oblatanego handlarza kupiłem Jałowkę R waga 460 brutto za 2400 zł i byczk tez w dobrych pieniążkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
8 minut temu, zkordalski napisał:

czym się różni byk hf od zwykłego byka ? No ja k**wa albo jestem tępy albo nie wiem ? Hf to naj gorsza klasa a tu jest napisane byk hf 7.5 a byk 7 wiec pewnie było tak czysty miesny to ch byk hf czytaj ncb 

a byk to zdechlak hf ? 

Rad Pol pochodne Dąb Pol :D 

jak dla mnie to może być i renifer nie podoba ci sie to nie czytaj 

czepianie sie bo pisałem dokładnie i nie napisałem przy jednym opisie jaki to byk 

może trzeba tobie zdj zrobić byka jak sie rodzi żyje i jak go sprzedaje a i na  tależu ( może i z wc pamiątre po byku ci pokazać )

a podać tobie jeszcze nr rejestracyjnu samochodu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli nie wiesz co sprzedajesz ?  pytam bo skoro niby hf 7.5 a byk 7 to ten za 7 czym był ? A ceny super :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
4 minuty temu, zkordalski napisał:

Czyli nie wiesz co sprzedajesz ?  pytam bo skoro niby hf 7.5 a byk 7 to ten za 7 czym był ? A ceny super :) 

Byl bykiem przeciez napisal i co tu wnikac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ceny dawał dobre bo za plecami chodziło mu 30szt lm i sie do nich ślinił  ma na nich chęć a to jet dobra karta przetargowa przy targowaniu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

będę miał kilkanascie sztuk hf 180- 250 moge odsprzedać po 7 zł za wagę brutto (płacisz za tyli ile waga pokaze ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kuwa gdzie te czasy co byk byl po 9 ludzie sie pytali czy do 2 kg soji dodac kg bulmastu .odsadek 14 i to licytacja.biznesmen na co 2 str jak przerobic szopke z kogutami na opas prosil o porade.cielak mokry czerwona polska kupywany za 1200 jako lm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj