DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Karollorak93    117
53 minuty temu, artek27 napisał:

Z jakiego wojewodztwa jestes?

świętokrzyskie ale transport to nie problem zrobi sie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28
4 godziny temu, donweter1989 napisał:

Kto brał?

782kg hmmm🤔 Myślę że jeśli  brał Czej dag spokojnie ponad 800 miał. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
4 godziny temu, 90210grzesiu napisał:

Czyli na koszty liczysz tylko zakup odsadków? To wspaniale na tych bykach wychodzisz.

Jak sprzeda za tyle samo następne zostanie mu dobre  9 tys na brudno.  Toć one już za więcej wjebały a jeszcze 3 stoją i żrą. Nie wiem jak oni to k...wa liczą chyba że jak ze swojego pola to się liczy za darmo. Ja za byka  CH 800 na brudno dostaje teraz ok  dostaje teraz koło 6400 tys ,  koszt od cielaka do 800 kg + żywienie mamki co najmniej 4500 tys to zostaje mi na czysto z 18 miesięcy ok 1500-2000 w zależności czy byk czy jałówka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ty chyba matematykę studiowałeś ,albo sam siebie oszukujesz że się ci opłaci bo według mnie to takie same gowno zarobisz jak ja Tylko ze ty miałeś okazje zarobić na nim sprzedając odsadka za 3,5 tys A ja takiej szansy nie miałem  

17 minut temu, szaman1 napisał:

Jak sprzeda za tyle samo następne zostanie mu dobre  9 tys na brudno.  Toć one już za więcej wjebały a jeszcze 3 stoją i żrą. Nie wiem jak oni to k...wa liczą chyba że jak ze swojego pola to się liczy za darmo. Ja za byka  CH 800 na brudno dostaje teraz ok  dostaje teraz koło 6400 tys ,  koszt od cielaka do 800 kg + żywienie mamki co najmniej 4500 tys to zostaje mi na czysto z 18 miesięcy ok 1500-2000 w zależności czy byk czy jałówka 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, karolr2 napisał:

Zna ktoś ubojnie z Bielska Podlaskiego Adek i Anna

Chyba jakaś nowa bo pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
Przed chwilą, bobienko napisał:

Chyba jakaś nowa bo pierwsze słyszę.

Wczoraj jechałem za nimi kawałek na cb pogadałem. Ty daleko mieszkasz od Bielska daleko masz do dk19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do Bielska 60 a do dziewiętnastki 20parę km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku1144    0

Witam co sądzicie o firmie barnach skupię bydla bo mam na sprzedaż i dają dobra cenę tylko chciałbym poznać opinie kto z nimi handlowal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
2 godziny temu, marijusz napisał:

ty chyba matematykę studiowałeś ,albo sam siebie oszukujesz że się ci opłaci bo według mnie to takie same gowno zarobisz jak ja Tylko ze ty miałeś okazje zarobić na nim sprzedając odsadka za 3,5 tys A ja takiej szansy nie miałem  

 

Ja teraz zarobię gówno faktycznie (a i dawniej kokosów z tego nie było) , ale ty robisz za frajera bo dokładasz. Zobacz jak ty głupio liczysz. Ja sprzedaje byka za 6400-te 3500 co obliczyłeś to mam = 2900

Miałbym z byka 2900 - koszta 12 mies 

a ty 1500- koszta 10 mies

Jak z mojego zostanie 1000 zł nie licząc roboty  to świat, a ty dokładasz, albo robisz za darmo . 

Zapewne dorabiasz 2 handlarzy jednego od odsadków drugiego od sprzedaży dużych, poklepią po plecach pochwalą że ,,dobry gospodarz"  to i drugie im sprzedasz a on nie wie czy w tym miesiącu auto zmienić czy mieszkanie pod wynajem kupić

 

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3in1    41
8 godzin temu, karolr2 napisał:

Zna ktoś ubojnie z Bielska Podlaskiego Adek i Anna

Chyba ta firma parę lat temu zmieniła nazwę i "właściciela" także bym uważał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, bzyku1144 napisał:

Witam co sądzicie o firmie barnach skupię bydla bo mam na sprzedaż i dają dobra cenę tylko chciałbym poznać opinie kto z nimi handlowal 

Barnah czy pernach?bo u nas czasem przekrecaja ich nazwisko wlasnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie osłabiacie mnie, tyle tu pisania, tyle artykułów prasowych a wy dalej jak to stado baranów idączych na rzeź. dalej pytacie co to za handlarz i czy wypłacalny, wogóle się nie uczycie !!!! Nadstawiacie dupe do wydymania niczym więzienny cwel więziennym ciotą 

Kuźwa skoro nie znacie to co ma wypłacalność????? tylko kasa do łapy  i ze swojej wagi.

a wy ciągle w rulete gracie, zapłaci, nie zapłaci. Cholera  przecież w miare porządne ubojnie lub handlarze działają od lat i mają wyrobioną już opinie złą lub dobrą , jak ktoś nowy to na 95% złodziej i oszust, przecież aby kupować bydło trzeba mieć jakiś kapitał na start zwykły człowiek go nie ma mają go oszuści którzy wydymali rolników w ramach innej firmy.

Taki Waleński - Pieta jaskrawy kuźwa przykład

Pięta wydymał a Waleński w czerwcu był bez gotówki, samochodów ciężarowych bez majątku, w grudniu wszystko to już miał i nawet gotówka płacił !!!!!! a Pięta bankrutem 

Naprawdę Polski  rolnik jak na swojej skórze nie doświadczy dymania to nie uwierzy nawet jak w mediach przeczyta tylko dalej brnie w to samo i szuka wypłaclności u nieznanych osób aby ręce załamać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

Kanalia Ciebie to musiał ktoś galancie wydymać że ty taki sfrustrowany jesteś?Ale też przyznaje że czasami coś mądrego napiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Co do pośredników. Wczoraj przy okazji szkolenia gadałem z ludźmi od Lm. We wrześniu jak cena była dno sami znaleźli kupca i sprzedali bezpośrednio na export . Dostali 2,35ojro netto na żywo. Sprzedawał ktoś w tym czasie limuzaki pośrednikowi? To niech sobie policzy na ile został wydymany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problem jest ustawowy.koniec spolek zoo.odpowiadanie majatkiem wlasnym.brak mozliwosci opisow na bezrobotna zone i dzieci majatku i tak na kazdym szczeblu i sie sytuacja szybko wyklaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
1 minutę temu, HF86 napisał:

Problem jest ustawowy.koniec spolek zoo.odpowiadanie majatkiem wlasnym.brak

Pewno sie powtórzę ale Mipol odpowiadał niby całym majątkiem i tak wszystkich wydymał 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak na legalnym fikcyjnym fakturowaniu i powolnemu wyprowadzaniu kasy na lewo.po 20 latach wolnej Polski przedsiebiorcy sa mistrzami w upadlosciach

Yoda a jaktam twoje krowy na ubojni wyszly.? Sie nie chwalisz sie nie zalisz?troche cen by sie przydalo🐮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj