DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Azor07    765

Sprawdź temperaturę ,pewnie któryś z większych mu coś uszkodził .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
kanalia36 napisał:

Dandys coś mu pękło w środku  tyle dni krew i niedziałają leki to życze Ci jak najlepiej  ale jemu już żadna kwoka nie pomoże.

Dlatego pisze o nie opłacalności bo jak padnie taki zwierzak to kolejne 10 odrabiają stratę. Zarabia tylko handlarz co Ci cielaka sprzedał i weterynarze.

No niestety urok hodowli

Nie wiem czy gdzieś słomy im jeczmionki przez przypadek nie rzucił,

damian007 napisał:

3 minuty temu, DANDYS napisał:

 

A u mnie z miesiąc siedział i było dobrze i takie coś wyszło,

A miał biegunkę albo " drapał" się w okolicy odbytu. Jak ta krew teraz wygląda? Mógł mieć kontakt w jakiś sposób z psem albo psimi odchodami? 

Nie miał, było dobrze wszystko, dałem mleko rano przychodzę za kilka minut a tam cała dupa w krwi, Najgorzej mnie wkurwia że nie wet porządnego, że nie zrobi tesu kału, tylko na pałe podaję lekki, a może tylko nimi je osłabia a jest co innego, A jeszcze spytam co ile podawać elektrolity jak pije mizernie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, kanalia36 napisał:

Dandys coś mu pękło w środku  tyle dni krew i niedziałają leki to życze Ci jak najlepiej  ale jemu już żadna kwoka nie pomoże.

Dlatego pisze o nie opłacalności bo jak padnie taki zwierzak to kolejne 10 odrabiają stratę. Zarabia tylko handlarz co Ci cielaka sprzedał i weterynarze.

No niestety urok hodowli

Bodaj to otuchy dodać . Czasami byś się przymknął .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Nie chodzi czy się teraz opłaci czy co, ale nie bardzo mogę patrzeć jak się mi zwierzę męczy, dlatego będę leczył a czy stracę czy dołożę trudno,

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
9 minut temu, DANDYS napisał:

Nie wiem czy gdzieś słomy im jeczmionki przez przypadek nie rzucił,

Nie miał, było dobrze wszystko, dałem mleko rano przychodzę za kilka minut a tam cała d*pa w krwi, Najgorzej mnie wk***ia że nie wet porządnego, że nie zrobi tesu kału, tylko na pałe podaję lekki, a może tylko nimi je osłabia a jest co innego, A jeszcze spytam co ile podawać elektrolity jak pije mizernie?

Jakie leki dostaje ten cielak? 

2 razy między odpojami powinno być ok ale pasowało by mu w żyłę dac glukoze jaką i płyn fizjologiczny.

Edytowano przez damian007

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
3 minuty temu, DANDYS napisał:

Nie wiem czy gdzieś słomy im jeczmionki przez przypadek nie rzucił,

Nie miał, było dobrze wszystko, dałem mleko rano przychodzę za kilka minut a tam cała d*pa w krwi, Najgorzej mnie wk***ia że nie wet porządnego, że nie zrobi tesu kału, tylko na pałe podaję lekki, a może tylko nimi je osłabia a jest co innego, A jeszcze spytam co ile podawać elektrolity jak pije mizernie?

Sonda, tylko sonda, ale sorry jak ma zimny nos i temperatura ciała spada to raczej końcówka końcówek... Mógł mieć raka, wrzody, Bóg wie co. Ludzie w szpitalach maja specjalistów, sterylne warunki, sprzęt medyczny i doświadczenie... Ale niestety i tam zdarza się że Kostucha kogoś zgranie do siebie( częściej niż mogłoby się wydawać). Jeśli będzie źle nie słuchaj Kanalii i się nie poddawaj. Moja Mama zawsze mawia że jeśli spadniesz z konia mósisz szybko na niego wsiąść inaczej będziesz się bał do końca życia. Pamiętam swój pierwszy upadek cielaka, było smutno i źle drugiego dnia Pojechałem kupić Pięć i od tamtego czasu nieustannie uczę się odchowu... I teraz poza takimi sytuacjami upadki u mnie to promil z promila... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

Dandys. Miałeś trzech na placu dlaczego nie poprosiłeś o badanie kału, lub badanie krwi? Ja stawiał bym na uszkodzenie jelita. Silne biegunki z krwią są charakterystyczne dla salmonellozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

U nas w zeszłym roku krowa dostała ketozę (zresztą jak prawie wszystkie) , weterynarz koło 2 tygodni prawie codziennie przyjezdzał, ile ona prochów i płynów dostała... i w końcu i tak padła, na końcu już choroba zaczęła jej na głowę wchodzić bo już była jak pijana i jak stała to musiała się o ścianę opierać

Ale jak to na końcu powiedział ona jest już jak człowiek pijany i brakuje ostatni kieliszek żeby się obalił

A przy takim małym cielaku to chyba nie warto pchać nie wiadomo ile kasy bo może się okazać że za te pieniądze byś następnego kupił

4 minuty temu, DANDYS napisał:

Nie chodzi czy się teraz opłaci czy co, ale nie bardzo mogę patrzeć jak się mi zwierzę męczy, dlatego będę leczył a czy stracę czy dołożę trudno,

 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
3 minuty temu, DANDYS napisał:

Nie chodzi czy się teraz opłaci czy co, ale nie bardzo mogę patrzeć jak się mi zwierzę męczy, dlatego będę leczył a czy stracę czy dołożę trudno,

Nie bierz tego do siebie - prawdziwy z ciebie Hodowca a nie Kanalia jakaś... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie chodzi o dołożenie komuś ale krew z przewodu pokarmowego to wyrok smierci na zwierzaku. Albo miał wrzoda albo jelito pekło albo coś w sianie było jakiś haczyk wędkarski, dlatego się zwierzak męczy i nieraz  lepiej mu podciąc gardło i skrócic męki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Właśnie sonda by mi się przydała, muszę nabyć, może jakoś się uda i przetrwa, wstaje, sierść się lśni, Hobbysta bo nie mają takich rzeczy Rolnik każdy inne ma podejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

 Dandys coś mi się kojarzy że kobyle ziele może pomóc. Poczytaj. Jeśli nie będziesz widział innej opcji spróbuj podać. Powodzenia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dandys jak masz takie podejście to ci się chwali  i walcz życze Ci jak najlepiej ja już swoje przezyłem i optymizmu nie mam za grosz.

A swoją drogą znajdz porządnego weterynarza, mój łapciuch jest mega drogi ale odrazu Ci powie  czy warto leczyć i jaki jest procent szans na przeżycie  a nie ściemnia  i podaje leki  które uniemozliwią nawet zjedzenie zwierzaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

daj mu z sondy 2l wlewu pectospeedu w południe poprawka A wieczorem może być już pectopro. dawkowanie masz na opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

morion dzięki jutro zobaczę Kanalia, wiem to podstawa porządny wet, najpierw zbada i znajdzie przyczynę a później leczy a nie na widzimisiu Kali Kupilem diaar stop, słyszałeś coś o tym, bo tamto wątpię że gdzieś kupię od ręki Dzięki wszystkim za pomoc, dobrej nocki 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj mu żelatyny.jsk z przewodu pokarmowego to pomoże.jak jelita wyniszczone to d*pa

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
7 godzin temu, DANDYS napisał:

morion dzięki jutro zobaczę Kanalia, wiem to podstawa porządny wet, najpierw zbada i znajdzie przyczynę a później leczy a nie na widzimisiu Kali Kupilem diaar stop, słyszałeś coś o tym, bo tamto wątpię że gdzieś kupię od ręki Dzięki wszystkim za pomoc, dobrej nocki 🙋‍♂️

A do mleka nie dałeś przypadkiem kurzego jajka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Ja uważam,że zwierzaka trzeba ratować zawsze nie zawsze się udaje ale ratować trzeba .pamiętacie w ubiegłym roku we wrześniu miałem podobny przypadek byk 500 kg coś mu się stało w kopyto przednie i przestał wstawać pobierać karmę i w końcu w niedzielę rano cały zimny i krew z tyłka jak woda z kranu zawołaliśmy wet mamy takiego fajnego młodego Łukasza jak przyjechał to też mówił że lepiej sprzedać bo jak zaczniemy leczyć to koniec ja mu mówię że już wolę żebyś ty zarobił a nie złodziej ,walczyliśmy dwa tygodnie ,opłaciło się byk przed świętami pojechał jak to mówicie w swoją ostatnią podróż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Połowa z tych 18 pisała w temacie ceny bydła  ;) kanalia to na bank trol szefa i płacąi mu za prowokowanie do dyskusji  ;)

 

Screenshot_20200114-095044_Facebook.jpg

Edytowano przez Taurus83
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od dłuższego czasu czytam tę dyskusję, aż postanowiłem poprosić córę o założenie konta. Panowie (I Panie), dyskusja poszła w złym kierunku. To, że niektórzy wiecznie narzekają, nie oznacza, że mają, jak to mówią młodzi, ból tyłka, ale zauważcie, że sytuacja hodowców to jedna wielka katastrofa. Nawet w mleku są rozbieżności, bo jeden ma w Piątnicy 1.70, a drugi w xyz 1,05. I jeden będzie się rozwijać, a drugi padnie, bo ile można wegetować. Mamy z żoną i opasy, i krowy, ale w tym roku chcemy wygasić hodowlę. Wszyscy tylko psioczą na rolnika, jak nie durni ekolodzy, to miastowi, bo teraz 500 miesięcznie na krowę będziemy brać (XXI wiek i rząd nie umie wytłumaczyć ludziom, o co chodzi w tym programie). Krowy wymagają wielu wyrzeczeń, a opas pozostawię bez komentarza, bo to nie może się opłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
12 godzin temu, DANDYS napisał:

morion dzięki jutro zobaczę Kanalia, wiem to podstawa porządny wet, najpierw zbada i znajdzie przyczynę a później leczy a nie na widzimisiu Kali Kupilem diaar stop, słyszałeś coś o tym, bo tamto wątpię że gdzieś kupię od ręki Dzięki wszystkim za pomoc, dobrej nocki 🙋‍♂️

I jak tam dzisiaj się przedstawia sytuacja ? Jest poprawa czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
5 godzin temu, przemek28_28 napisał:

A do mleka nie dałeś przypadkiem kurzego jajka?

A co to ma wspólnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj