DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Ale jak handlarze płacą "więcej" 😏 to ludzi kusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
7 godzin temu, Kamilek1 napisał:

a nie boicie sie trzymac mamek na pastwiskach ? u nas w wlkp to nie ma bata prędzej czy pozniej nie byloby sladu po bydle... ktos by je ukradl i to raczej predzej niz pozniej

Jestem z Wlkp i trzymam od kilku lat i nic nie zginęło, u znajomego chodzą cały rok paręnaście km od domu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Możę to już nie wlkp? U mnie na studiach twierdzili że za Słupcą to już Azja się zaczyna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1900

Po cielaki kiedyś się za Słupce jeździło 

Paaanie bedzie wybór,  jest tu tego 

A na miejscu

- to ile pan chcesz ? 

- 10 

- to dobrze,  akurat mamy 6 .. 

Pewnie niektórzy z wlkp gościa znają 

Edytowano przez Cybulek17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kamilek ma racje u nas w wielkopolsce w ciągu miesiąca po bydle na łace. Kiedyś gościowi otwarli styłu oborę  i centralnie na samochód 10 sztuk zapierdzielili. A co do łapania na łace  masa złodzieji o hobby mysliwy. strzał usypiający i zbieranie śpiącego bydła jak grzyby w lesie.

U nas jest takie złodziejstwo ze facet miał staw hodowlany 2 km od domu ale widoczny z podwórza to przyjachali goście z siecią  i jak na swój o 12 w południe.  gość poleciał na staw to usłyszał ze to staw państwowy  i oni mają karte rybacką i jak mu się nie podoba to wryj zaraz zarobi. Zanim przyjachała policja połów się zakończył a "rybacy" pojachali w siną dal  - sprawca nie wykryty. Właściciel przestał marzyć o zarobku na stawie, hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

To u Was nie tylko złodziejstwo, ale i straszna bojaźliwość, lękliwość.

Ktoś w biały dzień kradnie moją własność, ja to widzę i nic nie robię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
25 minut temu, kanalia36 napisał:

Kamilek ma racje u nas w wielkopolsce w ciągu miesiąca po bydle na łace. Kiedyś gościowi otwarli styłu oborę  i centralnie na samochód 10 sztuk zapierdzielili. A co do łapania na łace  masa złodzieji o hobby mysliwy. strzał usypiający i zbieranie śpiącego bydła jak grzyby w lesie.

U nas jest takie złodziejstwo ze facet miał staw hodowlany 2 km od domu ale widoczny z podwórza to przyjachali goście z siecią  i jak na swój o 12 w południe.  gość poleciał na staw to usłyszał ze to staw państwowy  i oni mają karte rybacką i jak mu się nie podoba to wryj zaraz zarobi. Zanim przyjachała policja połów się zakończył a "rybacy" pojachali w siną dal  - sprawca nie wykryty. Właściciel przestał marzyć o zarobku na stawie, hehehe

No Kanalia teraz to lecisz. W moich stronach to by im te auta na dach wy***ali. Kolesie w nocy przyjechali do swoich pszczół na polu sąsiada, a jakieś 500m od tych uli wrócili dwaj bracia z roboty w Niemczech, 3 w nocy jakieś 2 auta przy pszczołach to tak wjebali tym kolesiom ze szok bo myśleli ze ktoś kradnie po nocy😂😂😂😂

1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

Zagórów 

U Szpilera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Na złodzieja nie ma sposobu, 1 na 100 się uda dojść sprawiedliwości.

Mi wyjęli wszystkie szyby w samochodzie a policjantka mi gada by podać kogo podejrzewam ale tak rozsądnie bo jak by co to ten człowiek może dochodzic rekompensaty za utratę dobrego imienia. Powiedziałem jej że to Gucio i Maja to ich robota żeby natychmiast ich zamknęli razem z Wodeckim po to on to zlecił to ta mi gada że obrażam funkcjonariusza na słóżbie. Nawet nie sprawdzili kamer które im kazałem i nie pytali w okolicy a może ktoś cos. Na koniec dowiedziałem się że samochód matki to niech ona to przyjdzie i zgłosi bo to nie moja własność.

 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś sprzedany, taki niezbyt 630 kg 6,70 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1900
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

U Szpilera?

Nie , jakiś drobny miejscowy handlarz . Z tego chlewika

75589-6-635x423-sprzedam-byczki-cieleta-jalowki-ras-miesnych-do-da.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Cielaki Ok, ładne zdrowe, ale musi mieć ze słabych obor bo cieżko rosną. Żywione tak samo jak inne a maja średnio o 100 kg mniej. (Waga ogolna, nie handlarza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3204

Mi się wydaje ze teraz najlepiej sprzedawać kto ma bo na bliskim wschodzie się gotuje i kto wie a tamte strony biorą od nas półtusze.

2 godziny temu, kanalia36 napisał:

Kamilek ma racje u nas w wielkopolsce w ciągu miesiąca po bydle na łace. Kiedyś gościowi otwarli styłu oborę  i centralnie na samochód 10 sztuk zapierdzielili. A co do łapania na łace  masa złodzieji o hobby mysliwy. strzał usypiający i zbieranie śpiącego bydła jak grzyby w lesie.

U nas jest takie złodziejstwo ze facet miał staw hodowlany 2 km od domu ale widoczny z podwórza to przyjachali goście z siecią  i jak na swój o 12 w południe.  gość poleciał na staw to usłyszał ze to staw państwowy  i oni mają karte rybacką i jak mu się nie podoba to wryj zaraz zarobi. Zanim przyjachała policja połów się zakończył a "rybacy" pojachali w siną dal  - sprawca nie wykryty. Właściciel przestał marzyć o zarobku na stawie, hehehe

Ja też mam tylko Policja przyjeżdża szybko i przeważnie za kradzież nic im nie zrobią ale oni przeważnie przyjeżdżają pijani i prawko poleci bez żadnych sądów.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
14 godzin temu, Yoda napisał:

W mojej okolicy simy 80-100 kg ludzie kupowali po 2000zl. Teraz właśnie jest okres sprzedaży tego bydła kupowanego za kosmiczne pieniądze a cena trochę spadła i wścieklizna bo się nie opłaca.

To twoim zdaniem za 100% sim, cena 2000zł za 100kg ciele to dużo? Ode mnie handlarz skupował w 2018r takie po 19-19,50zł, za mieszańca 17-18zł.

Uważam że za niższą stawkę nie opłaca mi się trzymać do tych 100kg, wolno rosną, dużo mleka piją w tym, czasie i duże ryzyko biegunki, padnięcia. Ktoś na dalszy odchów kupując ładne ciele 100kg za 2000zł, odchowane na mleku i zdrowe moim zdaniem płaci uczciwą cenę. A to że ceny odchowanych są niskie to już inna sprawa. Sam co roku sprzedawałem wszystkie cielęta, byczki 100kg, jałówki 140-150kg, ale w tamtym roku przyjechał handlarz i tylko byczki SM chciał zabrać, w cenie zaledwie 14zł to powiedziałem do widzenia i teraz opasy też trzymam. Myślę że dobrze zrobiłem bo za 14zł to nawet za mleko się praktycznie nie wraca.

Ogólnie ciężki temat, oby było lepiej, bo jak nie to trzeba szukać innego zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj